Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás 3ésfél...

Tejfehérje allergiás 3ésfél éves gyerekek anyukáihoz lenne kérdésem, vannak itt ilyen anyukák?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyerekem fél éve allergiás,de azt mondták hagy igya a tejet...most világosodtam meg hogy azért lehet beteg a gyermekem olyan sokat a tej miatt,tul későn sajna! Kérdésem átfogó mit eszik a gyermeked? Milyen támogatást kaptok vagy kaptok egyáltalán?mert én a drága tápszereket nem tudom megvenni! Nektek hol derült ki?allergián vagy a gasztoenterológián? Az oviban hogy müködik a ennivaló tejtermék nélkül? Mióta vagytok betegek?
2012. dec. 11. 18:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 évesen derült ki,és a gasztron...de minden eredménye negativ lett,diétával derült csak ki hogy ez a gond.Nem biztos hogy nálatok a tejfehérjével van gond,akkor nem mondaná a doki hogy igya a tejet...ezt nem is értem.Most 4 éves amugy a kisfiam.



Emelt családit és gyes-t kapok,közgyógy van,éa tápszer is kedvezményes.Államkincstártol kaptunk kártyát utazási kedvezményhez is,mindezt a gasztron a szakorvos által kiállított papirral,hogy tartósan beteg a gyerek.


Óvodában féláron van az étkezés,és tejmenteset kap,de oda is vinni kellett az igazolást.


Nektek milyen orvos mondta ezt és milyen vizsgálatok voltak?

2012. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az allergián azért vittem el mert befulladt reggeli és vacsi után,becsikozták a kezét ott jött ki nem csak a tejallergia,kérdezte a doki hogy a tej után észrevettem e valamit hát mivel akkor kezdte az ovit azt gondoltam azért betegesebb és gondolom ezért mondta hogy azt a napi 2tejet megihatja! Aztán fél év eltelt,rengeteget betegeskedett visszaesett én nem nyughattam bujtam a netet és sajnos csak most világosodtam meg hogy lehet ez a baj! Tünetek között köhögés,orrfolyás,vérbő garat istenem ugy haragszok magamra hogy nem állt össze hamarabb a kép!A körzetisnek se pedig rengeteget voltunk,tömték a gyereket antibiotikummal! Most ott tartunk jövőhéten lesz szerdán allergiadoki és a gasztrora 01.10.én van időpontunk!
2012. dec. 12. 08:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kijött a kezén a tesztnél a tejallergia és azt mondta a doki ihat tejet??????????? Azonnal följelenteni, ha van róla papírod. El sem tudod képzelni milyen rombolást okoz belül az allergén bejutáa A SZERVEZETBE. JESSZUSOM.
2012. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezeket hiába jelentem fel,már nem az első eset hogy kicsinálnak!!! Meg a gyerekeimet de minden hiába kibujnak minden alól :(
2012. dec. 12. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Az allergologián nekünk tejre csak akkor néztek ilyesmit ha a gasztros doki irta h nézzék,amugy tejre nem is nézik...ne haragudj,de a házidoki is megerösitette h allergiás és h ihat tejet????ez fura nekem....épp ott kezdték nekünk h szüntessek meg minden tejSZÁRMAZÉKOT tartalmazó étel adását...
2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Irtam privátban és nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál! Remélem még időben vagyok hogy a gyerekem egészséges legyen!:(
2012. dec. 12. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:
írtam,abbol kiderül h időben vagy:)
2012. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves. 1 éve kezdôdtek nála a tünetek: nagyon csúnya atópiás dermatitis, gyakori felsôlégúti panaszok (orrfolyás, nátha, hörghurut, középfülgyulladás, stb). Se a bôrteszt, se a vérvizsgálat nem mutatott semmit, de a tej fogyasztásakor egyértelmûen súlyosbodtak a tünetei, fôleg az ekcémája. Júniusban kerültünk a gasztróra, majd augusztusban diagnosztizálták a tejfehérje allergiát. Októberben megkaptuk a papírt az emelt családihoz. Bármi kérdésed van, szívesen segítek, amiben tudok. Az azért nagyon durva, hogy a bôrteszt kimutatta az allergiát és mégis ajánlották a tejivást. Igy akkor esélye se lesz, hogy esetleg kinôje.
2013. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!