Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3és 4éves gyerekek Anyukái!...

3és 4éves gyerekek Anyukái! Milyen egy 3és féléves gyerek értelmi színvonala? Beszéd, szókincs, figyelem, egyedül evés kanállal, öltözködés.

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy ha például mondunk valamit neki és visszakérdezzük,akkor vissza tudja mondani?A mi kislányunk nem tudja visszamondani ,hanem teljesen másról kezd el beszélni.Tegnap este apa hazajött és megkérdezte a kislányt,hogy mi történt a mai napon.A kislányunk elkezdett össze-vissza beszélni állatkákról,de olyan összefüggéstelenül.A meséket is amiket esténként mesélek neki mindíg ugyanazt a mesét kéri,mégsem tudja visszamondani.Mennyire kell ilyen korban tisztán ejteni a szavakat?Sokszor nem érteni mit mond,mert annyira pösze,vagy az r betűt,l betűt j-nek ejti.Azt érzem,hogy nem figyel ránk sokszor ha hozzá beszélünk,mintha egy másik dimenzióban lenne.Egy évvel ezelőtt sokkal jobban figyelt ránk.Olyan mintha kicsit visszafejlődött volna.Hol találok olyan oldalt ahol ilyen kisgyermekek viselkedéséről,értelmi fejlődéséről írnak?Nagyon aggódom miatta,lehet figyelemzavara van,és beszédfejlődési zavara.Igazából első gyerek,nincsen tapasztalatom.Kérném olyan anyukák írjanak akik tapasztalatukat megosztanák .
2012. dec. 5. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hol élsz, de minden megyében van legalább egy tanulási képességet vizsgáló bizottság. Őket nem csak orvosi javaslatra,hanem saját kérésre is rá lehet venni egy vizsgálatra. Én is ezt tettem,igaz mi kisebbek voltunk akkor. Laikusok szerintem ne mondjanak véleményt,én sem teszem,hisz minden gyermek más ütemben fejlődik. Ők,a szakértői bizottság mindenre kiterjedően megvizsgálják és ha kell,javasolnak fejlesztést.
2012. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első kérdés, ami eszembe jutott, jár közösségbe? (ovi, bölcsi)

A fiam szeptemberben töltötte a 3. évét.

Szeptemberben kezdte az ovit is. A beszéde még nem tiszta, de már sokat fejlődött, mióta oviba jár. Dalokat, mondókákat kívülről tudja, bár még sokszor kihagy 1-2 szót (de már nyáron is tanult sok mondókát, azt is lerövidítette, pl. Boci, boci nála így hangzott: Boci, boci, taka, se fü faka, oda jakni, ahoj kapni). Mesék tartalmát is el tudja mondani, több könyvből több mesét szoktunk olvasni, és mindig ő mondja meg, hogy pl. a karácsonyos könyvből azt a mesét olvassam, mikor a fenyőfa elveszíti a leveleit...

Beszéde miatt nem aggódom, egyébként is későn tanult meg beszélni (2 évesen még csak 16 szót mondott). Az oviban is jelezték már, hogy egyre több mindent mond, már néha olyan mondatalkotásai vannak, hogy csak nézünk.

Viszont nálunk ilyesmi nem jelentkezett, hogy nem tud visszamondani dolgokat. Mivel az oviból hazafelé mindig kérdezem, hogy mi volt, mindig el is meséli. Ja, meg ha számára nagy esemény van, akkor arról nagyon sokáig beszél (pl. vasárnap voltunk Mikulás-vonatozni, arról minden nap áradozik, hogy mi volt, kikkel találkozott... de a nyári állatkertezést is sokszor emlegeti).


Enni régóta egyedül eszik, olyan másfél éves korától villával is és kanállal is.

Öltözködése ovi óta önálló (előtte is a vetkőzés nagyon ment, meg 1-2 dolgot fel is tudott venni) , főleg a levetkőzésben profi (már mindent le tud venni), fel is próbálkozik, a kabáttal és a cipzárral még nem boldogul, de pólót, zoknit, alsógatyát, nadrágot, kesztyűt, harisnyát, cipőt-bakancsot-csizmát fel tudja venni, sőt már nem is nagyon engedi, hogy öltöztessem.

2012. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm .Oviba még nem jár,de volt bölcsis,csak sokat betegeskedett és az orvos javaslatára kivettük.Mi külföldre költöztünk,és lehet ez miatt történt ez vele?Egyedül tud már öltözködni ő is ,csak néha lusta rá.Az evés kanállal gyötrelmes,egy óra mire egy komplett ebédet megeszik.Amikor mesélek neki igazság szerint nem figyel,mert folyton belebeszél,belekérdez,nevetgél,csíntalankodik.Bizonytalan vagyok az oviba íratás miatt,mert ő nem tud idegen nyelven,és nem tudom ,hogyan fog megtanulni majd az itteni oviban,ha ennyire figyelmetlenke.
2012. dec. 5. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy egy hallásvizsgálat nem ártana.
2012. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves a kislányom,ő kép alapján megkeresi a mesét és képről visszamondja.szépen összefüggően beszél,csak az r betűt mondja j-nek,egyedül eszik és öltözik többnyire.De nekem ő a harmadik,az első kettő teljesen más volt kicsinek.Lehet hogy a költözés zavarta meg,sőt!!úgyhogy mielőtt vizsgáltatnád várj még vele.Lehet csak az idegen nyelv és ország zavarta össze.még felnőttnek is sok.nálunk is költözés az első gyerekkel,ő asztmás lett,holott előtte kutya baja nem volt.mai napig ha ideges azonnal elkezd köhögni.biztosan nálatok is a költözés volt ami megzavarta.
2012. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonytalan vagy, szerintem ne várj a vizsgálattal! Rá lehet fogni a költözésre is, de engem szülőként az nyugtatna meg, ha SZAKEMBEREK nem találnának semmi szervi/fejlődési rendellenességet, eltérést. Ha ezek ki vannak zárva, akkor lehet nyugodt szívvel foglalkozni a lelki oldalával is.


Nem ismerjük a részletes körülményeiteket (mikor költöztetek, előtte hogy viselkedett a gyerek, milyen a családi légkör, mennyit van gyerektársaságban stb.), nincs értelme sem testi, sem lelki téren "távdiagnózist" adni.


Addig is próbálj meg a neten fejlődéslélektani szakirodalmat olvasni, ott általánosságban le vannak írva az életkori sajátosságok. De ahogy írták többen, minden gyerek eltérő ütemben fejlődik, objektív vélemény kell ahhoz, hogy el lehessen dönteni, a te kislányodnál van -e bármi olyan, ami az életkornak nem megfelelő viselkedés és nem fér bele a tág határokba sem.

2012. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3.5 éves lányom van, nagyon szépen érthetően beszél, az oviban önállóan eszik kanállal, önállóan öltözik, de otthon hagyja hogy mindent én csináljak, még néha etetnem is kell. Ha olvasok neki sokszor megjegyzi, van amit nem nem. És sokszor van, amikor hazajön az ovodából és belekezd valami sztoriba, ami bent történt vele az ovodában, akkor sokszor nem értjük, mert összefüggéstelen az egész, se eleje se vége, úgy kell rájönnünk mi lehet az. De én akkor is érzem, hogy nincs gond, mert ebben a korban még nem lenne képes egy hosszabb történetet érthetően elmesélni.

Ha te úgy érzed, hogy nincs valami rendben vele, akkor keress fel egy szakembert mindenképpen. Az a gond nálatok, hogy külföldön éltek, mert így nehéz lesz olyat találni aki a beszédfejlődéssel foglalkozik a mi nyelvünkön. Ha esetleg hazalátogattok Mo-ra akkor kellene.

Egyébként ha a beszédfejlődését nézzük, akkor ez magában még nem gond, mert sok gyereknek ennyi idősen alig érteni a szavát, nálunk is az oviban a fiúkat alig érteni mit mondanak. A lányom unokatesója ennyi idősen még csak pár szót mondott mellette csak halandzsázott, és 4 éves kora után kezdett csak el beszélni. De ha úgy látod, hogy más gond is van vele, akkor vidd el szakemberhez.

2012. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 és fél éves a fiam

érthetően, tisztán, kerek mondatokban beszél, kimondja az r betűt, mondókákat, verseket mond, és a mesék tartalmát is tudja, oda szokott ülni az öccse ágya mellé és a saját szavaival elmeséli neki mesekönyvől a mesét, ill. van pár mesekönyv, amit kívülről tud szinte szóról szóra, bár egy évesen kezdtük az olvasást, rengeteget meséltem neki könyvől és fejből is, iszonyúan örül egy mesekönyvnek, nem csak a játéknak

viszont nagyon későn (2 éves múlt) amikor beszélni kezdett, előtte 1-2 szót mondott csak, de mindent elmutogatott

viszont az oviban nagyon sok gyereknek nem értem, hogy mit mond.... tehát azért ez nem biztos hogy baj, de inkább beszélj a gyerekorvossal, hogy mi a vélemyénye, és irányítson szakemberhez, akár hallásvizsgálatra is

öltözés: oviban tökéletesen megy, csak a cipzárt nem tudja beaksztani, de pl. harisnyát is fel tud venni, itthon viszont nem öltözik szívesen egyedül, mert ő is kisbaba, mint az öcsi...enni folt mentesen eszik egyedül, csak lassan, mert közben egyfolytában jár a szája :)

2012. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)Esetleg ha tudnátok olyan oldalakat ahol van internetes tanácsadás,azt megköszönném.:)
2012. dec. 6. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!