Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknél a vérvételnél...

3 éves gyereknél a vérvételnél a gót érték 50 helyett 128 lett, ez állítólag a májra utal, lehet ezt kezelni? Van itt orvos köztetek?

Figyelt kérdés
Néha szülinapokkor belenyalt a pici a pezsgőnkbe,tönkre tettem volna a máját azzal,hogy hagytam neki? :(

2012. dec. 12. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem lehet baja, én is volt, hogy ittam ünnepekkore ilyen korban és semmi bajom.

Az ókori Rómában és a mai Olaszországban is szokás ünnepekkor bort adni a gyerekeknek.

Ilyenről egyébként nem hallottam, nem lehet, hogy elírás?

2012. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Remenykedj, hogy nem, bár szerintem az a kis mennyiség nem árthat annyit.... Ettől függetlenül gyereknek soha semmi alkoholt
2012. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tetted tönkre ezzel a máját. Ez a GOT emelkedés még enyhének mondható. Fontos tudni, hogy egy érték (ebben az esetben) "nem érték", mivel ezeket az értékeket sok minden tudja befolyásolni, vérvételi technika, tárolás stb...Valamint egy érték önmagában nem sokat jelent, csak akkor informatív, ha a többivel (többi májenzim, vérkép stb..) együtt látjuk. Átmenetileg emelkedhetnek a májenzimek egy zsíros, fűszeres,megterhelő étel után, vannak májkárosító gyógyszerek is, és egyszerű vírusfertőzések is okozhatják. A máj az egyik legjobban, leggyorsabban regenerálódó (méregtelenítő) szervünk, ha nincs jól differenciálható oka (pl.: mérgezés, hepatatis ) a háttérben nem kell kezelni, magától rendeződni fog. /orvos vagyok/
2012. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,köszönöm,holnap lesz egy újabb ultrahang vizsgálat,mert az egy hetin semmi eltérés nem volt a hasban.Talán most sem lesz gond...Kedves utolsó köszönöm neked,most egy kicsit megnyugodtam,bár a félelem nem múlt el nyomtalanul,de most talán kibírom holnapig.Nagyon köszönöm
2012. dec. 12. 10:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Az előzö UH néhány nyirokcsomót mutatott csak más minden negatív,én már minden rosszra gondoltam :(
2012. dec. 12. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as


megnagyobbodott nyirokcsomó=> fertőzés , ha a laborban a fehérvérsejt is emelkedett volt, egyértelműen ez okozhatta az emelkedett GOT-t! Rendeződni fog!

2012. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!