Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista kisgyermek tünetei az...

Autista kisgyermek tünetei az alábbiak?

Figyelt kérdés

Tegnap a védőnő eljött hozzánk és ő mondta, hogy szerinte nem autista a kislányom, de mintha a tünetek azok lennének, ezért elküldött egy gyógypedagógushoz. Holnapra van már időpontunk.

A tünetek:

- Kb 1 évesen amikor megtanult járni nem sokkal utána elkezdett ugrálni.

- néha rázza a fejét és forog körbe.

- nappal a szobájába szó nélkül elalszik, este viszont velünk alszik. valamikor hozzám bújva.

- a kérdések kb 60%-ra nem válaszol, vagy csak ha mégegyszer megkérdezem.

- ha valaminek örül néha ugrálva rázza a kezét.

- nyugodt dolog, téma is kihozhat belőle izgatottságot.

- mesenézés közben gyakran izgul és össze-vissza ugrál a kanapén.

- ha a férjem, a kistesó és én nézünk pl valamilyen mesét, és ő a másik szobába van, szó nélkül odajön hozzánk, de valamikor más jobban érdekli.

- A kislányom 3 éves a kistesó 17hós naponta többször hívja játszani, vagy csak úgy hogy legyen ott vele. Nagyon szeretnek együtt lenni.

- Néha lábújhegyezik, kiskorában nagyon sokat, most azért már kevesebbet.

- Nagyon tud szeretni és engedi magát szeretni. A védőnénihez is odabújt.

- A nem tetszését néha hangos felkiálltással mutatja ki. Pl. Hintázik és nem akarja lökni magát, ekkor mondja hogy gyorsabban én mondom neki hogy lökd magad. ekkor ő Lökd magad.

- kisebb korában rajzolt vonalakat, sokat rajzoltunk. Most inkább azt kéri, hogy én rajzoljak.

- Nem szokott merengeni.

- Ha a kistesó elveszi a játékot, nem hisztizik, de valamikor mondja ez az enyém.

- Mondatokat mond, de néha motyog, pl anya te mit főzől? gyere csiklandozz meg a hajaddal a szőnyegen! kb 2,5 éves volt amikor elkezdett beszélni, és sajnos még volt neki cumija, de 1hónapon belül sikerült elhagyni.

Segítséget szeretnék kérni, hogy ezek a dolgok alapján lehet valami probléma, valamennyire lehet javítani a helyzeten? a válaszokat előre is köszönöm


2012. dec. 12. 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a leírtak alapján nem érzem, hogy gond lenne a kislányoddal! Ezek alapján, hogy vettődött fel, hogy autista lenne?
2012. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Miből következtet arra a védőnő hogy autista lenne? Erről egyebkent nem gyógytornász, hanem pszichiátert kellene megkérdezni....
2012. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem utalnak ezek autizmusra
2012. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért vetődött fel az autizmus. Ezek nem utalnak arra.
2012. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez semmi különösnek nem tűnik. Egy átlagos gyerek :) Nem is értem.
2012. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos, hogy nem...

Bár az a furcsa, hogy pár napos határidővel kaptatok gyógypedagógushoz időpontot...

Mi másfél hónapot vártunk!

2012. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál annak a címe 1-2 kivételtől eltekintve az is lehetne: Milyen egy nem autista gyerek?! :) A kivételek is olyanok, amikre lehet magyarázat miért csinálja (sok más nem autista társával együtt)

pl.: persze, hogy ugrál meg lábújhegyezik, próbálgatja mire képes, mi is forogtunk meg ráztuk a fejünket mert akkor még buli volt elszédülni, kérdésekre még most is van, hogy nem válaszolok ha valamibe elmerülök, mert férjem szerint én csak 1 dologra tudok egyszerre figyelni :), lehet, hogy ő a (számodra) nyugodt témában is talál valami érdekeset, ezért lesz izgatott stb! nincs vele gond!

2012. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján azt mondnám,hogy egy 3 év körüli gyerekről van szó,nem tudom ezekből melyikre lehet mondani,hogy autizmus tünete,de szerintem egyikre sem.
2012. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
ne tőlünk várd a választ. ha olyan személy (=védőnő) mondja ezt, aki nálunk 1. sokkal jobban ért hozzá, 2. személyesen látja/látta a gyerekedet, akkor hallgass rá. legalább a magad megnyugtatására nézesd meg, vesztenivalód nincs. A barátnőm kisfia úgy néz ki, hogy autista, már régóta gyanús, de még mindig nincs pontos diagnózisuk. Szóval egyébként sem egyszerű ezt eldönteni, még szakembereknek se, hát még így, laikusokank, látatlanban.
2012. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Te làtod egyèbkènt rajta, hogy valami nem egèszen okè?


A keresztfiam autista, a felsorolt "tünetekből" csak egyet produkàl, a fejràzàs. A többit az èn egèszsèges gyerekeim is produkàljàk.

Bàr az autizmusnak is vannak fokozatai, 3-4 èves kor körül màr elèg egyèrtelmű, Bàr csak 5 èves kor utàn nyilvànìtjàk hivatalosan betegnek.


A keresztfiamnak a kövrtkezők voltak a tünetei ennyi idősen:


Nem volt szobatiszta, nem beszèlt semmit, csak kiabàlt, nem komunikàlt senkivel sehogy, mèg az anyjàval sem, egèsz nap ràzta a fejèt ès ùjsàgokat nèzegetett, ès tèpett aprò darabokra. Logan's volt, months teljesen elszigetelte volna magàt a külvilàgtòl. Az első percben làtszik, hogy valami nincs rendben. Mondjuk az ő àllapota elèg sùlyos, de kisebb fokù autizmust is dell lehet ismerni. Legalàbb is te biztos èszre veszed rajta, ha valami nincs rendben.


De a gyògypedagògus tuti èszre focus venni.


Èn szòl alapjàn amiket leìrtàl, azt mondanàm, hogy semmi baja

2012. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!