Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az ha egy 28 hónapos...

Normális az ha egy 28 hónapos kisgyermek még nem beszél mondatokban? És csak 4-5 szót használ, meg hangutánzó szavakat?

Figyelt kérdés

Az általa használt szavak: autó, hoppá, hó van (hol van)

hangutánzó szavak : brr-brr, vá-vá, csip-csip, mjá -mjá


2012. okt. 23. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
normális
2012. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

a kétéves státuszvizsgálaton nem mondtak erre semmit?

Nálunk ott az alap, hogy pár hangutánzást mondjon mint pl: vau vau, csip csip

aztán ha hallja a mentö autót mondja hogy ninó, vagy ha kutyát hall mondja hogy vau vau

és 2 szavas mondatok mint mama autó, vagy papa le

ez a 3 ami követelmény a 2 éves státuszon.

lányom pont ennyit tudott a 2 évesen.

2012. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves státuszon a fiam egy kukkot sem szólt, rá pár hétre 16 szó volt az alap "szókincse" (apa, anya, autó, mama, baba, ham és a hangutánzó szavak), 2,5 évesen 300 szavas szókincse volt, 2 szavas mondatokat használt, 3 évesen be sem áll a szája, mondókázik, énekel. Viszont 2 éves még nem volt, és már éjjel-nappal szobatiszta volt.

Én is meg voltam ijedve, hogy nem beszél, erre azt mondta a védőnő, hogy ő másra koncentrál (szobatisztaság), nem lehet mindent egyszerre.

Teljesen normális, hogy eltér a gyerekek fejlődési üteme. Fiam unokatestvére (lány), már 1,5 évesen mondatokban beszélt, rengeteg mondókát tudott. A fiúk általában erre később érnek meg (persze biztos van kivétel), de a környezetünkben az összes kisfiú 2 éves kora után kezdett el szavakat mondani.

2012. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 2 éves státuszon a védőnő volt csak jelen, és egyáltalán nem javasolt logopédust vagy bármit, tekintettel arra, hogy egyes szavakat mond, és hangutánzókat is.


A gyermekorvossal sajnos az utóbbi időben sokat találkoztunk ( bölcsi beszoktatás -betegség), de ő sem rosszallotta a dolgot. Szóval úgy tűnik, hogy adnak még időt neki.

2012. okt. 23. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

második vagyok.


nincs magyarországon átfogó 2 éves státusz vizsgálat????


De gondolom amiket leírtam tudja már. már mint ahogy írtad tudja a vau vaut, és ha hall egy kutyát akkor felfigyel rá és mondja hogy vau vau.

és még annyi kell hogy 2 szót használjon, mint mama auto.


barátnöm is mondogatta hogy az ö gyereke ezt nem tudja, de amikor nálunk voltak játszani a gyerek simán tudta ezeket.

2012. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves lesz a kisfiam jövő hónapban és ugyan ez a helyzet. Szándékosan nem írtam, hogy gond lenne, mert nem az. Nem lehet egy kaptafára húzni minden gyermeket. Két évesen ennyi szót kell mondania, három évesen meg annyit. Minden gyermek fejlődési üteme más és más. Fiúk általában később kezdenek el beszélni, később lesznek szobatiszták, mint a kislányok, persze ebben is van kivétel.

Az én kisfiam is pár szót és hangutánzó szavakat mond, viszont kívülről (fejben) tudja a meséket, verseket amiket olvasunk neki, mert ha néha egy szót véletlenül vagy szándékosan eltévesztek azonnal jelzi, hogy NEM NEM. Mindent megért, amiről beszélgetünk és megérteti magát. Gyűjtögeti az információkat, elraktározza azokat és hamarosan eljön az idő, amikor spontán megindul a folyamatos beszéd. Én nem aggódnék a helyedben. Legfőképp nem szabad hasonlítani más gyerekéhet a sajátodat. A hideg kirázott ettől, ha valaki így kezdte a beszélgetést ha találkoztunk: Mennyi idős? Szobatiszta már? Beszél már? Amikor mondtam, hogy még nem láttam a tekintetükön, mit gondolhattak rólunk.

2012. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!