Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet legjobban otthon...

Hogy lehet legjobban otthon fejleszteni a kisgyermek (22hónapos lány) beszédfejlődését? .

Figyelt kérdés
Sokat beszélgetünk vele, mesét olvasunk neki, mégis úgy érzem, hogy ez kevés. Mond már néhány szót, kétszavas mondatot, de többnyire még inkább a "baba nyelvet"használja. Szülők megértik, de mások csak nagy ritkán, amit mond. Minden javaslatot, ezzel kapcsolatos tapasztalatokat, ötleteket várom.
2012. aug. 3. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az égegy világon MINDENT kommentálni, mondani. Azt is, ami neked egyértelmű, vagy hülyén érzed magad tőle. :-) Sok képeskönyvet nézegetni, ha sétáltok, akkor is mindent mutatni és mondani neki. De ezzel együtt is, minden gyereknek megvan a saját üteme, az én 2 éves lányom is a babanyelvet használja főleg, rengeteget utánoz minket, de pl. mondata kevés van. Viszont nem aggódom, mert látszik rajta, hogy figyel, raktároz. Egyszer csak jön majd belőle is. :-)
2012. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez utóbbira egy példa, van egy mondóka:


"Dolgozzatok legények,

Holnap lesz a vásár,

Kifizetlek benneteket,

Ha eljön a császár"


Ezt már hallotta többször is, mert az egyik kedvenc mondókás könyvében van. Tegnapelőtt amikor az olimpián közvetítették a férfi kézilabda meccset, egy Császár nevű játékos lőtte a gólokat, a kommentátor mondta a nevét, mire a kislányom elkezdte boldogan mondani, hogy "császá, császá", és most úgy néz ki, hogy ez a kedvenc szava.


Szóval megtippelni sem lehet, hogy mikor mi fogja kihozni belőle, hogy mondja is, amit tud. :-)

2012. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, most elraktározza a kis agya, aztán hirtelen elkezdi majd. Csináld, amit eddig.
2012. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek, lehet, hogy ő más területre trenírozott eddig jobban. Hivatalosan 10 szót "illik" tudnia majd két évesen, úgyhogy aggodalomra semmi ok :) A leglelkesítőbbek egyébként a mozgással kísért (mutogatós, tornázós) mondókák vagy dalok lehetnek.
2012. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, minden igaz, amit az előttem szólók elmondtak. Rengeteget kell beszélni hozzá, beszélgetni vele, a színeket úgy tanulja meg legjobban, ha minden tárgyhoz hozzámondod a színét is, ez egy sárga labda, hozd ide nekem a piros kendődet stb. Minden elalváskor mese, szeretik a gyerekek, ha elmondod neki pl. este az aznap vele történt dolgokat, hol jártatok, mit csináltatok, mi volt az ebéd, kivel találkoztatok, humorosan, szórakoztatóan, tehát nem kell mindig mesekönyv, jó a fantázia diktálta mese is. Most már el fog kezdeni beszélni, és jön a miért is nemsokára.
2012. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy egy honap mulva olyan szavakat fog mondani hogy megall az eszed...amiket sose tanitottal neki, csakugy ha hallotta megjegyezte. csak legyen turelmetek! a kislanyom pont most 2 eves, 2-3 honapja nem nagyon mondott (amugy 2 anyanyelvu) de most mar tobb szavas mondatokat mond, es nagyon tisztan, sot, a 2 nyelvet sem keveri. csak amulunk, tenyleg olyansmiket hallunk vissza amiket csakugy felszedet...
2012. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak a jó tanácsokat:)Volna még egy kérdésem:ugye az sokat számít,ha már vannak nagyobb testvérei a kisgyereknek beszédfejlődés szempontjából?Mert gyerek gyerektől hamarabb eltanulja a dolgokat,mint az "egyke gyerek".

Hamarosan megszületik a tesója,neki könnyebb lesz az anyanyelv elsajátítása.

Ez nem igazán ehhez a témához való,de szerintetek ha a kisgyerek az anya hasában fejlődő "tesót" : pocakot simogatja,puszit ad rá és mondja,hogy tesó hatalmas mosollyal az arcán;akkor szülés után kialakulhat még testvérféltékenység?

2012. aug. 3. 19:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, nagyon szépen fejlődik a kislány! Az én kisfiam áprilisban töltötte a 2 évet, alig mondott pár szót, most meg már 3-4 szavas mondatokat is mond, ragoz, hihetetlen gyorsan indult be nála a folyamat.
2012. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az kimaradt, hogy nálunk a meseolvasás- és nézés hozta meg a fejlődést. Féltékenység meg sajnos bármikor kialakulhat, mi is küzdünk vele.
2012. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a kisebb 21 hós, 10-12 szót mond. A nagytesója, aki most 3,5 éves, ő 1 évesen mondott ugyanennyi szót, 21 hósan már nem is számoltam, simán meghaladta a 100-at is.

Nálunk nem jön ez be, hogy a kisebb hamarabb beszél... Pedig aztán egész nap be nem áll a szája a 3,5 évesnek (és nekem sem) -- lehet nem hagyjuk szóhoz jutni a picit :)

2012. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!