Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha azt akarom, hogy a gyerek...

Ha azt akarom, hogy a gyerek rendszeresen sportoljon, pl. kézilabdázzon, hány éves kortól érdemes ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Igazából én oviban nagyon mozgékony voltam, de az általános iskolában volt egy b.arom tesitanárom, és annyira elvette a kedvem a mozgástól, hogy a kötelező tornaórákon kívül be nem tettem a lábam tornaterembe, még suli után évekig sem. Most persze fáj mindenem, hátam, lábam, a fiatalkori mozgáshiány, gerincferdülés miatt. A férjemnek ugyanez a sztorija. Nem akarom, hogy a gyerek ugyanígy járjon. (Sajnos a tornaórák elég rosszul vannak összerakva Magyarországon. Kötélmászás, gerenda, szekrényugrás, brrrr. Mind életveszély. És minek is? )Viszont kosarazni mindig imádtam, szerencsére gimiben már hagyta a tornatanárnő, hogy azt csináljunk órán, amit akarunk, így mindig kosaraztunk.

Most óvodás a lányom, azon tűnődöm, hogy hogyan szerettessem meg vele a sportot, hogy érdemes-e neki már most keresni valamit. A férjemmel mind a ketten magasak vagyunk, a lányom is az lesz, ezért valami kosár, vagy kézilabdán gondolkodom. Persze kikérem az ő véleményét is.

Az úszáson is gondolkodom, de anyám lebeszél, mert hogy mindenféle betegséget összeszed ott. Szerintetek?


2012. dec. 12. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 10 évig versenyszerűen kéziztem, szerintem ahhoz egy ovis még nagyon kicsi. Nem érti a lényegét, gyakorlatilag még a labdát sem bírja megfogni. Ezzel mindenképp várnék általános iskoláig, illetve minden labdajátékkal.


Az úszást nem értem anyukád miért ellenzi. Köztudottan erősíti az immunrendszert és megmozgat mindent. Mi mindenfélét szed össze? Na ezt viszont érdemes oviban elkezdeni.


Nálunk az oviban van bőven választék, tánc, aerobik, önvédelmi sport. Az én lányom középsős és aerobikra jár jelenleg. Elvittem egyszer, hogy nézze meg, tetszett neki és maradt is. Első félévben koreográfiát tanulnak zenére, második félévben gimnasztikáznak.


Szerintem ha megtehetitek érdemes korán megszerettetni vele elsősorban, azt, hogy rendszeresen mozogjon valamit, hogy később ez természetes legyen.

2012. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne erőszakold rá a gyerekre a sportot különösen a versenyt.Én kajakoztam és veszettül fájnak az izületeim, ha szüksége lesz rá,majd mozog annyit amennyire szüksége van.
2012. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szeretjük a férjemmel a kézilabdát, egyelőre tv-ben nézzük, de ha nagyobb lesz a gyerkőc, akkor el szeretnénk vinni meccsekre is. Most 4,5 éves, 5 éves kortól lehet nálunk járni kézilabdázni (szivacs), jövő ősszel szeretném beíratni. Aztán természetesen ő dönt, azonban mindenképp affelé terelem, hogy kezdje el. Ha nem tetszik neki később, akkor abbahagyhatja. Nemrég elkezdtünk tornázni, mert az óvónénik szerint nagyon jó a mozgása a lányomnak, ezt azonban úgy tűnik nem szereti csinálni, így most nem erőltetem.
2012. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Erőltetni nem szeretném, de érdekli is a dolog. Úgyhogy szeretném az irányba terelgetni, hogy a szabadidejében sportoljon rendszeresen.

Az úszásra azt mondta anyám, hogy a klóros víz rossz a gyereknek. A húgom ekcémás lett tőle, a bátyámnak begyulladt a füle, állítólag az uszodától.

2012. dec. 13. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd, biztosan van olyan gyerek, aki érzékenyebb a klórra, de azért nem mindenki. Szerintem érdemes kipróbálnotok, mert egyébként nagyon jó és egészséges az úszás, aztán majd úgyis eldől, hogy érdekli-e, illetve ha érzékeny rá, nyilván nem fogod járatni. Utolsó voltam.
2012. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az oviban itt is van gyermektorna, oda járatom én is, nagyon szereti.
2012. dec. 14. 12:25
 7/7 KéziFun válasza:
5-6 éves kortól lehet elkezdeni a szivacskézilabdát, de sztem 10 éves korig csak az a lénye4g, hogy mozogjon rendszeresen, utána is ráér elkezdeni komolyan sportolni. Szóval ha csak 10 évesen kezd el kézizni, akkor sem fog semmiről lemaradni.
2012. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!