Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Foglalkozzak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Ma délután a bölcsi öltözőjében az egyik kislány azt mondta az anyukájának a fülem hallatára, hogy meg szokta verni az én pici fiamat. A kislány közelebb van már a három évhez, magasabb is egy fejjel, mint a fiam. A gyerekem 2 éves múlt nemrég.

Az anyuka azt mondta a kislánynak, hogy "ne füllentsél már", én meg meg sem tudtam szólalni, mert nem tudtam lereagálni a dolgokat.

A g.nők nem mondtak semmit.


2012. dec. 13. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó lett volna helyben lereagálni, főleg, ha a kisfiad is hallotta, amit a kiscsaj mondott. Még ha talán nem is beszél, nyilván megértette a dolgot, meg azt is észlelte, hogy anyu nem tesz semmit... mármint ha igaz a sztori.

A másik anyuka honnan tudja, hogy füllentés?

Kérdezz rá konkrétan a gondozóktól, hogy láttak-e ilyesmit. (nem derült ki, hogy ők is hallották-e a kislányt, és arra nem mondtak semmit, vagy beszéltél velük)

2012. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A fiam már nem volt ott, kirohant, én öltöztem már, és messzebb álltam. Igazság szerint nem is vagyok biztos abban, amit hallottam, viszont egy nagymama épp öltöztette a kisunokáját és hallotta, amit a kislány mondott, amire ez a nagymama azt válaszolt, hogy "kislány ilyet nem csinál". Ebből állítottam össze a képet.

Úgy értettem, nekem nem mondtak semmit eddig a gnők, hogy valami baj lenne.

Az a tervem, hogy ezt a nagymamát holnap délután megkérdezem, hogy pontosan mit mondott a kislány. De szerintem jól hallottam.

De utána mit csináljak? A g.nőket hiába kérdezem, nem az igazmondás példaképei sajnos:-(

2012. dec. 13. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig inkább a gondozókat kéne kérdezni. A reakciójukból már sok mindent le tudsz szűrni. A nagymamát hiába kérded, ő csak azt mondhatja el, amit hallott.

Nem írtad, beszél-e a kisfiad, ha igen, kérdezd meg tőle is, hogy szokta-e bántani a kislány. Ha még nem beszél, akkor is megkérdezheted, és nézd a reakcióját, hátha elmondja másképpen.

Esetleg maradj bent egyszer a bölcsiben, ha teheted, és nézd, hogy viselkedik a kislány. Úgyis csak egy ideig tudja megjátszani magát, aztán kiderül, hogy valóban agresszív-e. Ha igen, akkor szólj rá nyugodtan, és utána keresd meg az anyukáját is.

2012. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kisfiam még egyáltalán nem beszél. Itthon próbáltam faggatni, de semmi, igazából semmit nem lehetett az arcáról leolvasni, olyan volt, mint máskor.

Bemenni nem lehet a csoportba, mert a gnők nem engedik. A beszoktatásnál is nehezen viselték a szülőket. Elég durva sztori az is:-(

2012. dec. 13. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha biztos is a dolog, nem igazán tudsz tenni ellene, mert napközben nem vagy ott a bölcsiben. Az én kislányomat is sokszor megütik, meglökik a bölcsiben, és nekem ezt sosem mondják a gondozónők, csak olykor látom, illetve a kislányom mondta. Volt egy kisfiú, aki már többször bántotta a lányomat, és egy alkalommal, mikor az apukája jött érte, halkan odasúgta nekem, hogy a "Peti bánt". Én meg mondtam neki, hogy ne nekem mondd, hanem az apukájának. Ahogy beléptek az öltözőbe, a kislányom jó hangosan: "A Peti mindig megver, bánt engem" És több szülő is volt ott rajtunk kívül. Szegény apukát egy picit sajnáltam, de rögtön kérdőre is vonta a fiát. Azóta a kislányom rá nem panaszkodik. De vannak már kisfiúk, kislányok, akik odacsapnak. Nem tudok mit tenni, és bele is képzelem egy kicsit a másik szülő helyzetébe, mert sok gyereket az anyjától való elszakadás is megvisel, és én is szégyellném, ha a gyerekem verekedne. Persze mi következetesek vagyunk, sokat foglalkozunk vele, de lehet, hogy nem emiatt nem verekszik, csupán csak nem olyan természet.
2012. dec. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy egy időben a lányom kis barátnője is állandóan verekedett. Egy ideig nem találkoztunk velük, ezt meg tudtam tenni és javult is a helyzet, de a bölcsiben ezt nem tudom megoldani.
2012. dec. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
megkérdezni a gondozonőket hogy valojában mi történt.
2012. dec. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én múlt pénteken vittem haza a lányomat, láttam, hogy egy óriási lila folt van az arcán. Kérdeztem, mi történt, erre mondta a gondozó, hogy valószínűleg beütötte, nem látta.

Aztán hétfőn a másik gondozó volt reggel, meglátta a lányomat, és megkerdezte, ki harapta meg az arcát? Fura volt a folt, de nem tudtam hova tenni. Amikor mondta, akkor esett le, hogy tényleg arra hasonlít. Senki nem látott semmit. Erre tegnap mondta az egyik anyuka, hogy valamelyik gyerek megharapta a lánya arcát. Szóval van egy arc harapdáló gyerek a csoportban. Hogy ki, azt érdekes módon senki nem tudja...

Szerintem ha anyukák között van lehetőség megbeszélni, akkor mindenképp, mert a gondozók sajnos nem mindig vannak résen.

2012. dec. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
OFF A gondolok a hibásak mindig. Nekik nyilván csak egyetlen gyereket kell szemmeltartani minden másodpercben. Igaz, egy csoportban van legalább 10 gyerek, de egyértelmű, hogy annyi gondozono is kell. Lássanak mindent. Olyan nincs, hogy egy pillanat alatt megut/megharap/ellok egy gyerek egy másikat. Otthon, játszótéren sosem történik baleset, a gyerekek sosem verekszenek, sosem harapnak meg egymást. Szuperanyu mindig résen van. Ja, a gyerekek pedig sosem fullentenek, mondanak nagyot. Tényleg láttak óriást, a kiskutya repülni tud es a 15kilos másfél eves simán lepofoz egy hároméves husgombocot.
2012. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én igyekszem minden ilyen helyzetet ott és akkor lerendezni és lezárni magamban, amikor az információhoz jutottam.

Se állami, sem pedig magán intézményben nem tudom elképzelni, hogy a gondozók verekdést látnak és ne szóljanak a gyerekekre. Az lehet, hogy nem vette észre, hiszen sok gyerek van, ezért a gondozókat én nem megkérdezném, hanem megkérném, hogy legyenek kedvesek egy kis időre jobban figyelni a kislányt és a kisfiamat, mert ezt és ezt hallottam és szeretnék megnyugodni.

Amíg pedig a gyerek jó kedvvel megy bölcsibe, nem lehet nagy gond odabent. Ha tényleg bántanák a kisfiadat és rosszul érezné magát, te lennél az elő, aki észrevenné rajta.

2012. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!