Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki, aki a másfél éves...

Van valaki, aki a másfél éves gyermekével még nem szokott gyurmázni, rajzolni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesemmel még én sem gyurmáztam, csak mágneses rajztáblája volt, arra rajzoltunk.

21 hónaposan ment bölcsbe, akkor már tudott firkálgatni, de valahogy festeni jobban szeret (most 3 éves).

2012. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Majdnem két éves volt a fiam, amikor először csináltam neki só-liszt gyurmát, ekkor még a legjobb muri az volt, hogy csináltam golyókat ő meg szét rombolta őket, most pár hónappal később a bölcsiben gyurmáznak, és már kezdi a formákat is használni hozzá. Igazából nem vagy elkésve vele szerintem. Rajzolni szintén így szoktunk, rajzolom amit kér, kutya, cica stb. Ő meg összefirkálja és közben mondja, hogy vau-vau-t rajzol :) Amit nagyon szeret, ha a pont-pont vesszőcskés török-öt rajzolom Neki.
2012. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem még jóval kisebb a lányom, de ahogy az unokaöcséimre visszaemlékszem másfél évesen sem gyurmázni, sem rajzolni nem tudtak.
2012. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oh, megnyugodtam. Már attól féltem, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem rajzol egy ekkora gyerekkel. A fiamnál már ekkorra rajzoltunk, gyurmázgattunk, de a lányommal időm sincs annyi és nem is annyira érdekli.

A szomszéd kislány meg már egy évesen is rajzolt Anyukájával. De akkor nem aggódom.

2012. dec. 14. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
aha, majd óvodás korban ráérek gyurmázni. A rajz az más, két éves kortól nagy kedvenc.
2012. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1,5 éves a lányom:


- Nem rajzol (nem érdekli hosszabb távon, kb. 1 percet hajlandó zsírkrétákkal és bármi mással eltölteni)

- Nem gyurmázik, bár most anyóséktól gyurma asztalt is fog kapni karácsonyra. Valószínűleg engem jobban le fog kötni.

- Nem énekel se hinta-palintát, se csiga-bigát.

- Nem kirakózik.


Helyette egész nap mesét kell olvasnom neki és állandóan könyvekkel veszi magát körbe.


Nem hinném, hogy ez probléma lenne. Sőt.. talán többet is tanul így. Ha akar majd rajzolni, úgyis elkezdi.

Karácsonyra tőlünk mágnesrajztáblát is kap. De erőltetni semmit sem fogok. Ő tudja, hogy mikor mit akar. Semmivel sincs lemaradva.

2012. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónaposan is imádott firkálni,és még helyesen is fogta a ceruzát,most nagy 20 hónapos imád rajzolni,festeni,a gyurmát még nem próbáltam 2-2,5-3 korában majd veszek neki addig kicsi hozzá
2012. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A keresztfiam 4,5 éves, de nem igazán köti le a rajzolás. Inkább a mozgás a lételeme.

Szerintem ne aggódj! A gyerekek nem egyformák!

2012. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 éves lesz a fiam.A rajzolas annyi, a lapra firkal pár vonalat aztán hadonaszik vele és ekkor fejezzük be.A gyurmat szagolgatja és edenybe teszi mintha fozne.Ennyi.Raer meg,a nagyfiam oviba szerette meg ezeket és most elsőben olyan aprolekosan szépen rajzol,hogy csak lesek!!
2012. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!