Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok a bölcsiben a közösen...

Adtok a bölcsiben a közösen adott csoport-ajándékon kívül Karácsonyra a dadus-, és gondozónéniknek vmit? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés

Én szívesen adnék vmi kis apróságot, és tényleg jó szívvel adnám, hálás vagyok nekik, hogy a gyerekem jól érzi magát, ezt nagyrészt nekik köszönhetem.

De mondtam a bölcsiben 1-2 anyukának, és lehurrogtak, hogy ne kezdjem ezt el, mert akkor mindig el fogják várni, és akkor elindítok egy lavinát, hogy adni "kell", és nem mindenki teheti, vagy akarja megtenni ezt...



Mit gondoltok erről?



2012. dec. 14. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adok, de ha valaki ad, nincs bajom vele. Mi inkább névnapon viszünk egy szál virágot, ha épp hétköznapra esik, amúgy pedig pedagógus napra veszünk csak.


Esetleg karácsonyfadísz, illatmécses, angyalka.

2012. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

leírok 2 szitut, bölcsis: nálunk is beszedett anyuka pénzt fejenként 1000ft akkor ok ha meg vagyok elégedve az ovónőkkel, dadusokkal de nem voltam ott katasztrófa volt a helyzet szóval senkinek nem tetszett én nem adtam be pénzt nem érdemelték meg...

most ovi: nálunk nem szednek a szülők pénzt közös ajándékra mindenki maga dönti el h ad e ha igen mit..

én 1 óvónőnek és 1 dadusnak adok ( teák bögrével, kávé kis bonbon.) a másik óvónővel és dadussal nem vagyok megelégedve ők semmit nem kapnak!

(óvónő nem foglalkozik szülőkkel meg a gyerekekkel se nagyon beszedtek 500ft mikulásra és kaptak 1 db mikulás sapkát filc anyagból mire hazajött a fiam szakadt volt és persze h az utált ovónő ötlete volt, a dadus nem segít ..és még köszönni se tud..- ezért nem kapnak)

2012. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

aha, értem...hát nálunk rendben vannak az gondozónők, tehát nem tudom mi legyen...annyira szeretnék adni, de azt se akarom, hogy egy pár anyuka most ezért utáljon, hisz lehet az oviba is majd együtt járnak a gyerekeink, olyan cikis ez az egész...

Sztem ez az én dolgom, én voltam a marha, hogy megkérdeztem, hogy ők adnak-e, csak simák adom kellett volna, nem is tudták volna meg, így meg most itt puffognak nekem egy ilyen aprócseprő dolgon...:-/

2012. dec. 14. 13:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok, ha meg vagyok elégedve kapnak ha nem akkor nem :)

nem kell drága dolgot..és ha utána elvárják??ezért vannak az emberek h eldöntsék h adnak e vagy sem..( nődokik is elvárják h fizess kökeményen, nekem volt "fogadott2 dokim , és nem várt vár el pénz nem fizettem nem tehettem meg sajnos közbe jött temetés és nem orrol rám ugyanúgy ellát mai napig mintha adtam volna pénzt)

2012. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem lesz csoport ajándék. Én nem kérdeztem meg senkit, kapnak 1 kis doboz bonbont meg egy porcelán gyertya tartót. Egyformán mindenkinek.

nincs ehhez senkinek semmi köze, ha adni akarsz, adj.

2012. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Szerintem adni soha nem szégyen, nem ciki! Ha te úgy érzed, hogy szeretnél adni, adj! Én is sokkal jobban szeretni ajándékozni, mint kapni! Jó érzés. Csak itt ezért nem adok én sem, mert kicsi a közösség, egy-két ember tudna csak adni, és nem mindig jól jön ki az ember az ilyen dolgokból...

2012. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem szeretni, hanem szeretek, bocs.
2012. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi magánba járunk és reggel + délután egy nagy közös helységben vannak a bölcsisek és ovisok együtt.

Reggel, mikor megérkezünk puszval szalad körbe az ovónénikhez és gondozókhoz, még a konyhára is beszalad puszit adni, senkit nem hagy ki :)

Délután mikor érte megyünk, rendszeresen valaki gyömöszöli és puszilgatja vagy éppen valakinek az ölében ül és mesél... Imádja a bölcsit, minden gondozó - és ovónénit. Reggel mikor indulunk felkiált: Indulunk a szuper bölcsibe!

Ezért a nagyszerű érzésért, amit ez nekünk okoz és a rengeteg szeretetért, amit kisfiúnk kap mi minden ottdolgozónak vettünk egy Merci csokit, amit átkötöttünk hatalmas piros szalaggal és nem mi, hanem a kisfiúnk fogja nekik odaadni. Mikor megvettük együtt a csokikat, már másnap minden gondozó néninek és ovónéninek elmodta, hogy vettünk nekik ajándékot :) Nálunk őrület van, mert éppen úgy szeret bölcsibe menni, mintha mamihoz mennénk. Azt hiszi, hogy ott mindenki a családunk része, még aludni is el szokta hívni őket (de persze nem jött még senki hozzánk aludni, szerencsére). Ezért mi veszünk és a gyerek oda adja.

2012. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bölcsiben a szülői közösség 0, tavaly hárman adtunk a 17-ből...

Most búcsúzunk, fiam januártól ovis, így kapnak kicsit komolyabb pakkot: 25 dkg-s Omnia, Fa szappan+tusfürdő, kisebb bonbon.

Amúgy nem vagyok elájulva együkőjüktől sem, de mégiscsak 14 hónapig gondozták a fiamat.

2012. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, barátnőid ezek az anyukák vagy tervezed hogy nagy barátságban akarsz velük lenni? Mert ha nem akkor engem ugyan nem érdekelne a véleményük hanem adnék ha úgy gondolom.

Nekem ovis a két nagyobbam, a kicsivel még itthon vagyok, de jövőre bölcsis lesz. Ha meg leszek elégedve a bölcsis nénikkel, biztos hogy nekik is fogunk vinni karácsonyra ajit, nem érdekel ki mit szól.

Az oviba is vittünk tavaly is idén is fogunk, rám is néznek néha vasvilla szemmel más anyukák mert hogy miért adok karácsonyra adjak inkább pedagógus napra virágot én meg azt érzem tök feleslegesnek hogy több ezer ft-ot kiadok egy levágott virágért ami pár nap és elszárad plusz akkor kapnak amúgy is elég virágot mástól is.

Úgyhogy én adok mert örülök hogy jó kezekben vannak, nekem ez hatalmas könnyebbség. Iszonyúan érezném magam ha úgy lenne ahogy az előző válaszoló írta hogy egyik óvónéni tök gáz, a dadus meg nem is köszön ..:(( .

2012. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!