Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros, túlmozgásos...

Figyelemzavaros, túlmozgásos gyermekek hány éves korukig szélsőségesen túlmozgásosak, igaz nem fogja 10 évesen is ezt csinálni a fiam mint most 6 évesen?

Figyelt kérdés
Egyébként már nem is lenne vele komolyabb probléma ,mert sokat javult az együttműködése ,szabálykövetése ,de iszonyatosan mozgékony és ez télen nagyon zavaró bent a házban esténként ,órákig szaltózik,ugrál és ha megkérem,hogy hagyja abba keservesen sír,hogy nem bírja ki mozgás nélkül .
2012. dec. 17. 10:24
 1/1 anonim válasza:

Azt mondják, kisebb gyerekeknek még nem áll jól biológiailag sem, ha túl sok fegyelmet várnak tőle, de azért meg lehet próbálkozni egy gyerekcsoportos kungfu, karate vagy taekwondo edzésekkel, hátha...

Mondjuk én nem tudom, mennyire voltam/vagyok kirívó eset... de emlékszem, hogy volt olyan, hogy a lakásban köröznöm kellett a szobák közt, mert csak akkor nem sajgott, egy helyben mindenhogy rossz volt. Néztem a tévét, ha épp abban a szobában jártam és kb. két órát kellett köröznöm a lakásban, mire helyrekerültek a dolgok. Ha minden nap rendesen meg van "kergetve" a "büdös kölök", akkor ő is lenyugszik. Állítólag a kölyköknek (mindegyiknek) azért kell üvölteniük és rohangálniuk, mert az agy csak így kap annyi oxigént, amitől otthon érzik magukat a bőrükben. (Ez csak egy találgatás, de lehet, hogy a túlmozgásos gyerekek/felnőttek több oxigént igényelnek??nemtom)

2013. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!