Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesnek hogy kezdjek...

2,5 évesnek hogy kezdjek idegen nyelvet tanítani? Te hogy kezdted a tiéddel?

Figyelt kérdés

Eddig két módszert találtam: 1. bábbal,aki német nyelvű,és minden nap meglátogat minket 2. minden nap -tól-ig csak az adott nyelven beszélünk otthon.

Kíváncsi vagyok ki hogy kezdte,mennyire vált be.

Én arra gondoltam,hogy ugyanúgy vezetem be,mint a magyart kezdtük,azaz képeskönyvvel.Eleinte csak szavakat tanulgatva,aztán jöhet a báb,és a vele való játék,beszélgetés,majd a valódi találkozás a számára idegen nyelvet beszélő emberekkel.


2012. dec. 18. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
unokatesóm a gyerekét (4 éves) angol tornára viszi heti kétszer.oda csak ilyen korú gyerekek járnak.nagyon sok szót tud már.vigyázz hogy ne úgy érezze hogy ez kötelező,mert nagyon megutálhatja idő előtt.Személyes véleményem az,hogy előbb a saját anyanyelvén tudjon helyesen beszélni,aztán arra felépíteni egy idegen nyelvet.kisfiam 5 hónapos,de később sem fogom ilyesmire vinni,inkább sportoljon.én 15 éves koromig egy szót sem beszéltem angolul,két tannyelvű gimibe jelentkeztem és 1 év alatt letettem a középfokút.2 hónapig kint voltam Londonban,és letettem a felsőfokút.szóval sztem nem fontos ilyen kis korban elkezdeni.de ha tényleg komolyan gondolod,keress neki ilyen idegen nyelvű tornát,vagy ilyesmit.
2012. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát 3 év alatti gyermeknek nem szabad idegen nyelvet tanítani csak ha az egyik szülö más anyanyelvü.


Ha te profin vagy anyanyelven beszélsz németül akkor már elrontottad, mert az idegen nyelvet már születésétöl kezdve kellett volna neki beszélned és mindent úgy mondani.

Habár most is elkezdheted de akkor mindent és mindent csak is németül neki, még a boltban és az utcán is. ezzel a képs könyv nézegetés meg ilyenekkel sokat nem érsz el nála, habár nem lesz idegen neki a nyelv de szerintem sokat nem ér.


Nekem férjem német, és németországban élünk. èn csak magyarul beszélek hozzá, és járunk magyar körbe + magyar gyerekekkel is barátkozunk. èn még ha német gyerekek jönnek játszani is a lányomhoz konkrétan csak is magyarul beszélek, ha az összes gyerekhez szólok beszélek csak németül. 2,5 éves lesz ö is, és most kezd beszélni. Mindegyik nyelven ugyan ott jár. Még egyenlöre azt mondja amelyiket tudja.

2012. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nagyon jó, hogy tanítani akarod a picit idegen nyelven. Én születése óta tanítom a miénket, most másfél éves, nagyjából ugyanannyit tud magyarul, mint idegen nyelven. Ha meglátja az adott tárgyat, elmondja mindkét nyelven :) Szóval mi szavakkal kezdtük, és mindig ugyanazt és ugyanúgy tanítottuk neki, ahogyan magyarul.
2012. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom nem elkezdeni,mert Németországba költöztünk.Előtte mindenki azt mondta,hogy majd itt hipphopp megtanul,de most 2 hét elteltével azt látom,hogy zavarja,hogy semmit nem ért.Egyenlőre csak eladókkal,ill.szomszédokkal találkozott.Mire oviba megy addigra úgy gondoltam valami kis alapot(pár szó) jó lenne neki adni,hogy legalább ne legyen ennyire idegen ez az egész.Legalább tudja a köszönést,a játékok neveit(emiatt a képeskönyv),és tudja mi a kérem,köszönöm stb. a többit úgyis megtanulja majd ott.Csak nem tudom hogyan álljak neki.

Nem akarom összezavarni!Magyarul nagyon szépen beszél,mindent ért,és szinte mindent mond is.

Azt hiszem a mi esetünkben az ő érdeke,hogy mégis tanítgassam kicsit,és már bánom,hogy ezt nem tettem meg még otthon,bár azt hiszem nem vagyunk elkésve ..

Szerintetek a bábos dolog jó lehet?

2012. dec. 18. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

2-ik vagyok


ebben az esetben megértelek, de ha beszélsz németöl akkor beszélj hozzá mindig németül, telejsen felesleges csak néha beszélned hozzá.


De itt nekem ezer magyar ismerösöm van és inkább mindenki azzal küzd hogy a gyerek megtartsa a magyar nyelvet. telejsen magyar családoknál is (ahol apa-anya magyar) a gyerekek miután bekerülnek az oviba iskolába egyre jobban felejtenek. simerek olyat ahol telejsen magyar szülöktöl a gyerek nem beszél igazán már magyarul.

Itt minden szülö inkább otthon is csak magyarul beszél hozzá. Van olyan ismerösöm ahol a kislány itt született de nem tudott németül, habár hallotta nap mint nap de nem tudott és mindent az oviba tanult meg. most második éve az oviba, még nem tökéletes de már nagyon jól beszél németül.


Ha nyár lenne nem kellene nagy dolgot csinálnod csak játszóra menni, mert ott úgy is rengeteg anyával találkozol és akaratlanul is együtt játszanak a gyerekek és a németek nagyon kedvesek egyböl beszélgetnek.

Ja amit még ajánlok. itt szinte minden kis faluban van U3 torna Unter 3. vagy is 3 év alattiaknak baba- mama torna. Szuper és imádni szokták. kezdj el ide járni a gyerekkel, itt nem kell megszolalnod sem, de a gyerek hall más embereket, de ha akarsz barátkozhatsz is. (elsö 1-2 alkalom mindig ingyenes megnézhetitek hogy tetszik-e) de van más U3 foglalkozások is mindenhol, kezdjetek el minél elöbb ilyenre járni.

Neten keress a városodra rá és ott sport vagy gyerek körökre. az egyházak csinálnak még déleötti foglalkozást 3 év alatt, ide nem kell vallásosnak lenned, de lehet noé bárkájával fognak a gyerekek játszani. és szokott csak simán jöjjünk össze a gyerekkel U3 csoport.

Aztán keresd meg a helyi magyar csoportot, mert a németeknél úton útfélen van magyar gyerek csoportok, ahol a tipegöktöl az iskolásokig van magyar oktatás.


Szóval németország a kisgyerekes programok netovábja. és még árban sem vészesek ezek, mert általában van egy éves díj (20€ körül) plussz alkalmanként 4-10€.

2012. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bábos dolog jól hangzik, de így azért más a helyzet, ahogy leírtad, mintha otthon lennétek Mo.-n (én is külföldön élek). Én a saját tapasztalatom tudom leírni a fiammal, azért azt tudod, hogy minden gyereknél más válik be (és nekem tényleg a bábos dolog is tetszik). Az én fiam már kint született, de a védőnőn, orvoson kívül csak magyar közegben voltunk, nagyon ritkán idegen nyelvi közegben (pl. uszoda). Másfél évesen bölcsis lett, kb. 1 hónap alatt megtanult ott mindent idegen nyelven olyan szinten, hogy értse. Beszélni még ritkábban mer, itthon be nem áll a szája (2 éves). Mi előtte mondogattuk, hogy a bölcsiben máshogyan beszélnek, mint mi itthon, de ezt is meg kell tanulni, figyelni kell. Sokszor elmondtuk itthon tárgyakra, amiket használunk, és a bölcsiben is van, hogy ezt a bölcsiben így hívják, de mi nem így hívjuk.

Lehet, hogy az eleje nehezebb lesz, mert borzasztó frusztráló lehet bekerülni egy közösségbe, ahol nem érti, mit kérnek tőle, mit mondanak. De ha az indulást jól kezelitek, hamar belerázódik. Sokat kell dicsérni, az ovit is. Akár a bábbal is lehetne, játszhatnál a bábbal jelenetet, hogy a bábu most jött az oviból, miket csinált ott, minden napra csak egy nagyon kicsi részlet, és közben mutatni neki a tárgyat, amiről a bábu beszél (Pl. ma bementem az oviba, levettem a cipőm, felvettem a másik cipőm, este megint átcseréltem, és ebben a cipőben mentem haza...)

2012. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne görcsölj ezen. a lányom 23 hónapos lesz mire kiköltözünk és nem tanul németül, nem is fog.

Majd ráragad, látod milyen ügyesek és gyorsan tanulnak.

És van magyar ovi is, én pl nem ragaszkodom hozzá hogy németül tudjon, beteg egy nyelv. Inkább olasz vagy angol

2012. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az en kisfiam egy honapja toltotte a 2-t. Ezzel egyutt kezdett el beszelni is. Mar egesz jol megerteti magat. Pici kora ota jott velem dolgozni, ugyhogy megszokta, hogy angolul is beszelunk. Barataink mindenfele a vilagban - angol a kozos nyelv.

Eddig csak magyarul olvastunk - az angol nyelvu konyveket leforditottam es csakis a magyar iroktol szarmazo konyveket olvasom magyarul neki (pl Bartos Erika). Most kezdtunk olvasni angolul. 2 nap alatt akkorat fordult a vilag! Csak nezek ki a fejembol! Nagyon elvezi, szeret olvasni imadja a kepeket amiket megbeszelunk. Mutatom neki a betuket is ahogy olvasok. Nagyon szereti amutogatos dalokat es versikeket szoval azzal meg tudom fogni amit meg nagyon szeret: Maroon5 es Halasz Judit ket osszeillo eloado...hahaha! Szoval olvass neki nemetul, kozben mutasd a kepeken, hogy mirol olvasol. Enekeljetek rajzold azt a "punkt punkt vesszocske" versecsket...stb.

Viszem a konyvtarba hetente igaz meg csak a rohangalas erdekli meg a vegen a szinezes...de legutobb rajott, hogy "konyvtarban van!" hozta a konyveket es kiderult egyes konyveinknek vannak folytatasai...el kellett olvasni oket is. Szepen koszon, megkoszon es bucsuzik angolul egyenlore.

Ne aggodj, meg fog tanulni nemetul. Jol csinalod.

2012. dec. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a hozzászólást!

Kedves 2. ,tudnál kicsit segíteni?Sajnos én sehogy sem találok babaprogramokat.Nyilván rosszul keresek rá.

Linkelnéd nekem, hol találhatok?

Titisee környékén kellene.

Előre is köszönöm a segítséged!!!

Visszatérve az eredeti kérdésemhez,amiatt kérdeztem,hogy kinek mi vált be,mert olvastam olyasmit,hogy ha az anya egyszercsak elkezd otthon németül beszélni a gyerekkel,akkor keverni fogja a magyarral,mert nem tudja mihez kötni,hogy mikor melyiket kell elővenni.

Ezért jav. a bábot,hogy a báb német,és vele csak úgy lehet kommunikálni,és akkor a kicsi nem zavarodik össze.Anyával és apával tov. is magyarul,a németekkel(mint a báb) németül.

De valaki más meg azt írta,hogy ők otthon magyarul,a lakáson kívül németül,megint más meg pl 10-11ig csak németül olvasnak,mondókáznak.Szóval többféleképpen tanítanak.

Azt hiszem mi veszünk bábot,aki majd köszön,bemutatkozik,megkérdezi hogy vagyunk,és hív játszani,vagy olvasni a képeskönyvből.Remélem így jó lesz.

2012. dec. 20. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!