Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes egy gyerkőcöt...

Mikortól érdemes egy gyerkőcöt idegen nyelvre tanítani?

Figyelt kérdés

22hónapos a fiam,és még csak most kezd beszélni,de azt sem mindig érthetően.úgy mondanám hogy raktároz,és mindennek csak az elejét mondja.

ilyen 1.német képes szótáram-ra gondoltam


2010. aug. 23. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani még nem érdemes...


Azt meg lehet próbálni, hogy az egyik szülő kezdettől fogva egy idegen nyelven beszél hozzá. Két unokatesóm így lett bilingvis, magyarul és németül is beszélnek.

2010. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Legalább 6 éves koráig az a dolga, (az agyának is), hogy az anyanyelvét megtanulja. Ebbe a folyamatba nem szabad belekavarni idegen nyelvű szavakkal. Arról nem beszélve, hogy egy képes szótár szóanyaga meg a nyelvtudás em lapon nem említhető, magyarán értelmetlen. Teljesen más eset, ha a két szülő más országból jött, ekkor a gyerek két anyanyelvű lesz, azt ki kell használni, de ez nem általános.
2010. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én német tanítónő vagyok, de!!!! nem fogom a gyermekemnek min. óvódás koráig tanítgatni a német nyelvet! Én azon az állásponton vagyok, h ismerkedjen meg először a saját anyanyelvével! ebbe a folyamatba én nem szeretnék beleavatkozni. nem szeretnék zsenit nevelni a gyermekemből. itthon tartok plussz órákat,mert igény van rá. járt olyan is hozzám, aki szín 5-ös volt németből, semmi értelme nem volt h hozzám járjon. ezt meg is mondtam a szülőknek. Az a gyerek még most éli gyerekkorát és ezzel csak azt akartam mondani, h olyan hamar felnőnek, kár elvennünk tőlük ezt az időt.

A te kisfiad is most kezd el beszélni, hagyd, hagyj ismerkedjen csak meg szépen a magyar nyelvvel, lesz később is arra ideje, hogy tanuljon más idegen nyelvet!

2010. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani a szó szoros értelmében akkor érdemes, ha a saját anyanyelvén már tud írni és olvasni. Viszont, érdemes elkezdeni 11-12 éves korig, mert a hangképző szervek ennyi idős korra fejlődnek ki teljesen, és ha ezen kor előtt kezd a gyermek idegen nyelvet tanulni, akkor még képes lesz különsebb akcentus nélkül elsajátítani, persze, ez csak akkor igaz, ha olyan valakitől tanulja a nyelvet, akinek az az anyanyelve, tehát nincs mesterséges akcentusa.

Ami még fontos, nem tanácsos úgy kétnyelvűvé tenni úgymond egy gyermeket, hogy az egyik szülő idegen nyelven beszél hozzá, ha az nem a szülő anyanyelve. Egyrészt, rossz akcentussal fogja a gyermek a nyelvet megtanulni, másrészt, elkerülhetetlen, hogy ha a szülőnek nem anyanyelve az idegen nyelv, néha ne szóljon véletlenül a gyermekhez saját nyelvén is, ez pedig teljesen összezavarhatja a gyermek agyát. Ugyanis, a kétnyelvűség esetén a gyermek személyhez köti azt, hogy milyen nyelven szólal meg, nem a nyelvhez magához. Egy nyelvtanár voltam....

2010. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha tanulni szeretne nyelvet, legjobb kb.10 éves kortól, akkorra már érti az egyszerűbb összefüggéseket.


ha anyanyelvi szinten nyelvet elsajátítani szeretne (pl.külföldre költözés, nemzetiségi óvoda), akkor azt 3-4 éves kortól érdemes, akkor még az idegen hangokat ki tudja fejleszteni, még nem szűkült be a hangkészlete.

2010. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!