Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire játszik el egyedül 3...

Mennyire játszik el egyedül 3 éves gyermeked?

Figyelt kérdés

Illetve mennyire elvárható , hogy már egyedül is el legyen?

Sajnos egyedül nincsen el a kislányom, egész nap rángat, hogy menjek vele játszani.De sajnos nem tudok annyit, amennyit szeretne, mert van egy kistestvére is, illetve az én nyakamon az egész háztartás.Gyakran kell nemet mondanom kérésére, ami miatt nagyon lelkiismeret furdalásom van, és nem érzem magam jó anyának.Ebben az életkorban mi a normális?


2012. dec. 19. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mi a normális, van olyan kislány a családban, aki egyedül is eljátszogatott, de van olyan is, aki olyan, mint a te kislányod.

Szerintem mondd neki, hogy vigye ki a játékokat a konyhába, rajzoljon az asztalon, vagy csinálj neki liszt-víz gyurmát, amíg te főzöl vagy mosogatsz, addig sincsen egyedül. Vagy ha takarítasz adhatsz neki valami kis rongyot, hogy segítsen, ők ezt nagyon élvezik még. Próbált bevonni úgy a háztartásba, hogy játéknak fogja föl, és akkor két legyet ütsz egy csapásra. :)

2012. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyém addig remekül eljátszott egyedül, amíg el nem kezdte az ovit. Ott hozzászokott, hogy mindig van vele valaki, azóta itthon is állandóan azt akarja, hogy én is leüljek vele játszani. Erre nem mindig van lehetőségem, mert két kistestvére is van itthon. Nekem is van lelkifurim emiatt, de próbálok szétszakadni és teljesíteni a kívánságait.
2012. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

már egész jól, de kell neki saját idő is.

Adjál neki színezőt, építőkockát, cserélgesd a játékokat, enyém pl. a kirakót is nagyon szereti, nyomdát...

Ami viszont kiválthatta az anyamániát, az a kistesó, emiatt napi 30 óra is kevés lenne neki...

2012. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk meg pont az ovi hozott pozitív változást. Előtte egy percet nem játszott el egyedül a fiam, ha nem tudtam vele játszani, akkor inkább leült mesét nézni, nem tudta magát máshogy lekötni. Most 2 hónapja ovis, de most már 20 perceket is eljátszik egyedül. Az, hogy néha nemet mondasz neki, egyáltalán nem rossz, meg kell tanulnia elfoglalni magát egy kicsit. Ettől nem lesz baja, ha azért valamennyi időt minden nap töltesz vele.
2012. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém remekül elvan, néha már túlságosan is....

Persze, kényelmes ha félórákat épít, meg elvonatozgat, meg dobol/zenél, de emiatt ha jön, hogy segíteni akar pl. főzni, vagy kéri hogy játsszunk, akkor megyek (még nincs kistesó).

Egyébként dolgozom, ő most kezdi az ovit.

2012. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!