Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikor kezdett el...

Gyermeked mikor kezdett el egyedül, mindenféle segítség nélkül, leírás szerint LEGO-zni? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon eltérő, a kicsi 2,5 éves, már szépen rakosgatja a kockákat. Viszont a nagy most 4, ő mostanában kezdte el, hogy kép alapján épít valamit. Fiú mindkettő.
2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nagy 1,5-2 éves lehetett mikor kapott egy lego Duplo szettet azóta töretlenül imádja, most 4,5 éves. A kicsi most 2 éves, ő is úgy 1,5 éves kora körül kezdett érdeklődni iránta. Most már segítség nélkül épít vele, persze még tökéletes formákat nem tud, de erősen próbálkozik. :))
2012. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, szerintem a kérdező inkább arra kíváncsi, hogy mondjuk egy lego alakzatot mikor tud megépíteni? Vagy nem? Bocs, hogy nem tudok érdemben válaszolni, de ez utóbbit a 4,5 éves lányom sem tudja még csinálni. Kockákból, duploból építget már régen, de mondjuk egy repülőt, autót, babaházat stb. nem tud a leírás szerint összerakni.
2012. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem a Duplo-ra gondolok, hanem a sima, kis méretű LEGO-ra.

És arra, hogy nem saját alkotást, hanem a prospektus szerint leírást követve.

2012. nov. 21. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:

enyém 3 éves, van egy sima lego kisautója, azt próbálgatja nap mint nap összerakni de mindig kér, hogy segítsek mert nem sikerül.

szerintem még nagyon sok idő az is, hogy ezt az alap formát összerakja, nem hogy bonyolultabbat :)

2012. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi most szoktunk rá a 2oo + apró darabos legókra járműfélék vam ami kevesebb darabos kis épületke, ezt egyik nap leült a kisfiunk és egyedül könyv szerint megcsinálta. Most 8 éves.

Eddig nem szerette kicsinek egyáltalán nem játszott a legókkal, nem érdekelte. Most ért meg rá.

NÁlatok mi a helyzet ?

2012. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát erre én is kiváncsi vagyok, nekem 6 éves a lányom, és most karácsonyra vettünk neki Lego Friends készletet. remélem, fog vele boldogulni, és érdekelni is fogja.

Én emlékszem, kislány koromban sokat legóztam, de hogy hány éves koromtól, nem tudom. A kedvencem egy fodrászüzlet volt, azzal még 10-12 évesen is szerettem játszani, de ez nekem a mai világban olyan elképzelhetetlen, hogy egy 10-12 éves lány még hajlandó legyen legózni...

Vagy ne legyek ennyire borúlátó?

2012. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fiam 5 éves.

Tavaly, 4 szülinapjára kapott egy vödör legót, de csak segítséggel rakta ki. építgetett belőle ezt-azt.

Most teljesen egyedül, hibátlanul rakott ki egy kisautót, igaz vagy egy óra alatt.

Épületnek is neki kezdett, az alsó szintéjét rakta össze.


Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy érdemes-e már valamilyen tematikus legót is venni neki karácsonyra, vagy várjak vele. Épp tűzoltós korszakát éli, és ilyet kér.

2012. nov. 28. 09:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem unokaöcsém 5,5éves és meg tud csinálni egy egyszerűbb autót prospektus alapján. de csak úgy, hogyha teljesen szét van szedve és a legelejéről megcsinálja.

Ha pl kész van az autó, és az én kétévesem kicsit játszik vele és pár alkatrész leesik róla, azt nem tudja visszarakni- teljesen szét kell szedni neki- úgy igen!!! :))

2012. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 éves fiam gyönyörű szépeket épít legóból. Egyelőre fejből. Ha "újság lapján" :) kellene valamit kirakni, arra minket kér. A házakat én, a járműveket a férjem szokta neki felépíteni.
2012. dec. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!