Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy van az pontosan, hogy az...

Hogy van az pontosan, hogy az 5 éves gyereket köteles felvenni az óvoda? év közben is? Ha van egy szintén oviskorú húga-3 éves-őt is felveszik mindenképp? Legalább ebédig jó lenne és ősztől akkor teljes napra?

Figyelt kérdés
gondolom ha a körzetben lakik. az h nagycsaládosok vagyunk számít-e. el kell költöznünk januárban másik kerületbe. férjem ott dolgozik,ahova mennénk,az is elég az ovinak vagy kell lakcimkártya is a lakóhelyről.
2012. dec. 20. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez teljesen ovi függő mi ahol most lakunk ott felvették a 3 éves lányomat is mert a bátyja (5.5) oda jár oviba (én itthon vagyok a legkisebbel) máshol csak akkor veszik fel ha már kötelező (5 éves kortól) mert mondván hogy otthon vagy úgyis akkor nem kötelesek felvenni.

Nálunk a lakcímkártyát kérték , a munkahely hogy hol van az nem érdekelte őket.

2012. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5 éves már óvodaköteles, ez nem kérdés, neki muszáj járni. 3 évest viszont év közben szinte esélytelen, hogy felvegyenek... azt lehetett volna, hogy nyáron jelentkeztek, és amikor betölti a 3. életévét, akkor kezdi az ovit (az én lányom így ment, igaz, fellebbezéssel, de felvették, mert tényleg el kellett mennem dolgozni év közben, ahogy betöltötte a hármat.)
2012. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most járnak máshová,de el kell ugye költöznünk.. már az is jó ha a nagyot felveszik,h ne essen ki az ideje.. azért érdemes rákérdeznem? már az is jó lenne a kicsinek ha csak délelőtt menne
2012. dec. 20. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

mi nemrég költöztünk a 3 évesemmel-

bementem íz új oviba, ugye a másik ovi jelentkezést elfogadták, így csak átíratni kellett. kellett egy állandó lakcím kártya (ideglenessel nem tduták átvenni), munkáltatói mindkettőnktől és az anyakönyvi kivonat, orvosi papírok.

1 hely volt az oviban, mondták is, hogy míg intézkedünk, jön egy 5 éves, akkor őt veszik fel mert muszáj... de szerencsére nem jött :)

én a helyedben már most, ünnepek előtt, tehát holnap bemennék abba az oviba vagyis ahova fogtok tartozni, aztán a kerület központi ovijába és sikítanék, hogy jövünk!

2012. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. dec. 20. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk annyira kevés a gyerek, hogy a tobb mint két és fél éves lányomat is felveszik szeptembertol. Itt nem jelent gond a két és fél éves gyerek sem. Ugyhogy ovi fuggo.
2012. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!