Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorulásra Leovolac szirup....

Szorulásra Leovolac szirup. De mennyit kell adni hogy legyen hatása?

Figyelt kérdés

Lányom január 20-án lesz 2éves.2hete beteg volt Sinuprettel kezdtünk ami nem vált be és Antibiotikumot+erigon szirupot kapott.Már az antibiotikum előtt 2nappal szorulása volt.Nehezen kakilt.2-3nap is kimaradt két széklet között de csak egyszer.Doki javaslatára tegnap adtam neki Egy kávéskanál Leovolac szirupot este vacsi elött.Ma is ugyan ennyit kapott de ma megint nemvolt széklete.Pukizik(bocsi a kifejezésért)elég sokat de széklet nincs.Mikor kérdezem tőle lesz e aztmondja hogy nem.Mikor kakilt sírt is mondta hogy fáj neki.Kap rostos levet,joghurtot és gyümölcsöt is most a kelleténél többet.AA szirup adagolására az van írva hofy 1-6éves korig 5-10ml.Nem kevés az az egy kávéskanál amit adok neki?Vagy ne este adjam?

Tanácsokat kérnék!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 21. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szorulásban és széklet visszatartásban az én 21 hónapos lányom verhetetlen. :(

Ha van nurofenes adagoló pálcád, azzal szívj fel 4-5 ml-t és ad neki ebéd előtt és vacsi előtt. Kb 2-3 nap és sikamlóssá válik a helyzet.

Mivel homeós, nem lehet rászokni, akár hónapokig adható. Nálunk bejött olyannyira, hogy akárhogy szorítja is össze a fenekét, azért kicsúszik neki a kaki viszonylag könnyen.

Sok sikert! :)

2012. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

először is mindig figyelmesen olvasd el a használatit!

reggel, éhgyomorra kell adni, kevés tejbe vagy vízbe keverve! majd utána ihatja a tejét.

este? 2-3 óra a hatása, gondolom te is vacsi után nem sokkal fekteted, úgy mi értelme??? max nem tud aludni mert csikarni fog a hasa... na mindegy, legközelebb tényleg olvasd el, azért van!


első nap 10ml-t, utána 5-6 napig 5ml-t adj neki, kúra szerűen! minden nap reggel, a tej előtt! van az üveg tetején egy kis mérőpohár, azzal tudod kimérni az adagot

2012. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm Nektek a gyors választ!

Én csak a doki utasítását követtem nem ismertem a készítményt.Elolvastam de gondoltam a doki nem hülyeségből mondta.

Nem iszik tejet sajnos:-( Semmiféle kivitelben(kakaó és társai) Reggel mikor felkel még heverészik egy picit mesét néz és úgy megyünk reggelizni.Akkor mese közben adom be neki.

Köszönöm mégegyszer Nektek!

2012. dec. 22. 00:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A savas dolgok is hasfogók. Egy kis probiotikummal is próbálkozhatsz, hátha segít. Az antibiotikum nem kavarta meg? Nálunk egyébként nem nagyon vált be a leovolac.
2012. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a tapasztalatomat írom le neked!

Nem olyan régen volt egy időszak, hogy nagyon szorulásos volt a kislányom, a kakaós ételek ugyanis nagyon fogják a hasát, ha nem eszik rostosat, levest mellé, és nem iszik eleget. Na, akkoriban keveset evet-ivott ilyet.

3 napig nem volt széklete, a 2. nap adtam Laevolac-ot, de nem volt hatása, már a 3. napon kellett neki nagyon kakilni, és ugyanez volt, mint nálatok, sírt, erőlködött, de semmi. Kb. 1 órát szenvedtünk (már én is bőgtem, ültem a földön fogtam közbe a kezét). Már a férjem hívta az ügyeletet, mert sehogy sem akart kijönni, amikor végre ki tudta szenvedni. Egy kb. dió nagyságú darab jött ki, és utána jött a puhább széklet. Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy ha egyszer egy ilyen darab eldugaszolja a "kijáratot", akkor azt már nem puhítja meg a Laevolac, csak ami utána jön.

Én azt csinálom, hogy figyelem mit kapnak enni a bölcsiben, és ha olyan van, akkor adok egy kevés (5ml) szirupot, és akkor biztosan nincs szenvedés!

Szerintem amúgy a kv kanál nem 5ml, az az evőkanál. De van benne mérőpohár, azzal könnyű!

Egyébként ha a kislányod hajlamos a székrekedésre (pl. renyhe a bélműködése) akkor adhatod kúraszerűen is, nem szokik hozzá!

2012. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nalunk a szolo utan vagy a szilvas bebidesszert után egy ora és hasmenes.... jobban bevaltak ezek, mint a szirup.
2012. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!