Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb módszer, hogy a...

Mi a legjobb módszer, hogy a gyerekemet egyszerre két nyelvre (anyanyelv+ 1 idegen nyelv) tanítsam születésétől fogva?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten magyar anyanyelvűek vagyunk. Mivel én németül és angolul is beszélek, arra gondoltam, hogy miért ne tanulhatna meg tőlem németül, a család többi tagjától pedig magyarul. Úgy gondolom ezzel hatalmas előnyre tenne szert, hiszen pár éves korára két nyelven beszélne. Azt olvastam, hogy ha ez a tervem akkor következetesen csak azon a nyelven szabad nekem hozzá beszélnem (németül) amit meg akarok neki tanítani.Ha magyarul is kommunikálunk akkor nem lesz "rákényszerítve" hogy németül szólaljon meg, ha közölni szeretne velem valamit.
2008. máj. 29. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én is így csinálom, csak svédül. tőlem csak svéd szavakat hall apjától magyart, . Megszokta, hogy hozzám svédül szól csak. Nem igaz, hogy úgymond nincs rákényszerítve h idegen nyelven beszéljen, ő mindkét nyelvet tökéletesen beszéli. Minden kisgyerek tökéletesen fog beszélni, ha születésétől fogva hallja. És igen, tényleg hatalmas előny. És egyátalán nem akarok a gyerekemből zsenit nevelni ( amivel már páran megvádoltak) és egyátalán nem terhelem agyon ( amivel szintén megvádoltak), mivel egy kisgyereknek mindegy hogy az aludjelszépenkisbalázst gagyarászom neki, vagy egy másik nyelven szólok.
2008. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

ÍGy van, csak azon a nyelven beszélj hozzá. Állítólag fontos, hogy megtanulja: ez anya nyelve, az meg apáé. De akkor nehéz, amikor elkezdi érteni a beszédet, meg amikor elkezd beszélni, mert előbb fog érteni a gyakrabban hallott nyelven, ez esetben magyarul, mert ugye apukán kívül mindenki más is így beszél hozá. Ekkor kell nagyon kitartónak és következetesnek lenni!

Nem lesz könnyű, de biztosan nagy előnyhöz juttatod ezzel!

Sok sikert!

2008. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon szerencsés lesz ha megtanul két nyelven,de nem tudom,hogy ezt egy családon belül,hogy lehet kivitelezni.Kinek a nyelvén beszélgettek,majd ha 3-an beszélgettek?

Egy barátnőm 1éves kortól tanít angolt.Tőle tudom,hogy az is jó ha mindig ugyanazt a dolgot csinálod vele a te nyelveden.Pl ha te fürdeted,ezt mindig csak németül.

Sok sikert,sokan csinélják ezt így.

2008. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Valóban úgy van ahogy írtátok, ha anyával beszél akkor németül, ha apával akkor

magyarul, ha hárman beszélgetünk akkor is magyarul, mivel apa nem érti a németet.. Tudni fogja mikor melyik nyelvet kell használnia előbb utóbb.

Azért ez nekem lesz nagy kihívás, de megpróbálom, 3 hét múlva érkezik a babánk! :)

2008. máj. 29. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a férjem német (németországban élünk) a kisfiam 3 éves és mindkét nyelven nagyon jól beszél (ahogy egy 3 éves)

baba kora óta mind két nyelven beszélünk hozzá ( férjem csak németül és csak magyarul) a magyar barátaink is magyarul beszélnek hozzá. már szinkron tolmácsol, a barátain mindig ezzel hülyéskednek hogy mond apádnak.... néha rá szolok mikor németül magyaráz hogy ezt anya nem érti, és hála magyar barátaink is ezt teszik. a német az alap, úgy gonolkodik, mikor játszik. de tudja hogy kivel milyen nyelven beszéljen.

2008. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom több éves a kérdés, de azért leírom, háthamég hasznos lehet a kérdezőnek vagy valaki másnak.


Csak akkor szabad ezt csinálni, amit tervezel, ha a német neked az anyanyelved, tökéletes kiejtéssel beszéled. Mivel magyar közegben nő fel, ahhoz fog a füle leginkább hozzászokni, és ha még ráadásul neked sem anyanyelvi szintű a kiejtésed, hanem magyar akcentusod van (márpedig van mindenkinek, aki nem német ajkúakkal együtt nőtt fel), akkor ő sem fog szép németes kiejtéssel beszélni. Ha te csak úgy iskolában tanultad a németet magyar nyelvű tanároktól, akkor inkább ne csináld, hanem ha van rá keret, alkalmazz egy német nyelvű au pairt a baba mellé! A pici babák még sokkal érzékenyebbek a különböző beszédhangokra, mint a nagyobb gyerekek és a felnőttek, könnyebben meg tudják őket különböztetni, úgyhogy ha már születésétől fogva idegen nyelvet tanítasz neki, akkor ezt használd ki!

2012. aug. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És megtanul tőletek egy közel sem native kiejtést...
2012. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok, a férjem ukrán. Egyikünk se beszéli a másik nyelvet, de mindketten tudunk oroszul. A kislányunk velem magyarul beszél (elejétől fogva), apával ukránul, ha meg együtt van az egész család (rokonok is), oroszul beszélünk, hogy mindenki értse. A kicsi (most 3 éves) mindhárom nyelven beszél és mindig tudja, mikor hogyan kell megszólalnia, sose keveri össze. Így szokta meg, így alakult ki nála. Szépen kiejt minden hangot, nincs semmiféle akcentusa egyik nyelven sem.
2012. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!