Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lefekvés utáni "pisilni/kakiln...

Lefekvés utáni "pisilni/kakilni kell" rendszeresen. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

3 éves fiam fél éve szobatiszta éjjelre is. Az elalvásnál mindig kellettünk, ott kellett lenni vele, amíg el nem aludt. Megszületett a tesó, már előtte is szoktattuk, hogy kijövünk, inkább többször bemegyünk hozzá.

Mostanában szinte minden este az megy, hogy meseolvasás, elmeséljük, mi történt aznap, éneklünk, ok, jó éjt, puszi (ezt vagy az apjával, vagy velem) és kb. 15-20 perc múlva jön az "apaaa, kakilni kell". És tudjuk, hogy nem kell neki, de képes egy fél körmömnyit kinyomni. Persze az apja mérges rá, meg volt, hogy nem engedte ki kakilni (pisilni is), de én ezt a módszert nem szeretem, mert ezzel nem szeretnék nevelni. Mi van, ha tényleg kell neki, és nem hisszük el? Az még a legkisebb probléma, ha bekakil/bepisil, de lelkileg nem hathat rá úgy, hogy visszatartja? Nem tudom, hogy szoktassuk le őt erről. Tuti, hogy csak időhúzás nála, mert a tesót akkor szoktam még etetni, ő még akkor nem megy aludni. De volt már, hogy alvás előtt elküldtük wc-re, hogy akkor most, és nem ment, persze 20 perc múlva, meg igen. És nem iszik annyit, mert fürdésnél rendszeresen pisil, utána meg már nem iszik, max 2 korty vizet. Nálatok is volt hasonló?


2012. dec. 23. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha már megvolt a puszi, ne legyen több mese, még puszi, még enni-innivaló, stb. Kakilni kell? Jó, akkor menj ki, kisfiam. És ennyi. Nem kell kísérgetni, beszélgetni vele, pláne cirkuszolni emiatt. Ne érezze, h ti ezen görcsöltök, h ez milyen nagy ügy. Ha egyedül kell kimennie WC-zni, biztos nem fog minden bolondjából kijárkálgatni. CSak azért csinálja, mert még nem akar aludni, társaságra vágyik, beszélgetésre, játékra. Ne vegyetek benne részt!
2012. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ismerős ! Nálunk azt volt a próbléma , hogy ugye amíg a kicsi nem szűletett meg ott voltam/tunk melete és megvártam , hogy elaludt !De ugye mi is próbáltunk erről leszokni , mert könyebb lett volna ha csak leteszem lekapcsolom villanyt alszik ! De ugye nàlunk a kicsi korábban fekszik , mint a nagy , és ugye látja azt , hogy a kicsivel bemegyek és kikor kijövök mondom h elaludt , és jön ő ! Na és utána jött ez a kaki pisi ! Olyankor csak azt akarta , hogy figyeljünk rá és mi is feküdjünk le vele ! Majd kb. 3 honap után ezt meguntuk és taktikát választottunk. ! Olyan 8:30 körül elviszem én aludni a nagyot mese stb.. Megvárom míg elaszik ez kb. 15 perc addig pda bújok hozzá sokkal gyorsabban elalszik így ! Majd jön a kicsi akinek mindegy , hogy addig holvan ! Àltalàba ò ilyenkor fürdik apával es jon ő!
2012. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk uez van. Odatettünk egy fellépőt, így a villanykapcsolót eléri: menjen ki de oldja meg maga (mondjuk ő 3 éves már csinál mindent egyedül)


én is tudom h időhúzás, de mindig kiengedem mégha bosszant is, mert mi van ha tényleg kell pisilni, pedig 99% hogy nem, de ilyennel nem akarok szórakozni.

Ő persze valamennyire kihasználja... mondjuk 2-3 pisimászkálás után elunja szerencsére...

2012. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. miért lett lepontozva a tanácsom? Valami rosszat írtam? Na kinek léptem már bele megint a kis lelkébe?
2012. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek! (én mindenkinek zöld kezet nyomtam, ha már vettétek a fáradságot és válaszoltatok)

Megpróbáltam ma ezt a "ok, menj egyedül drágám", holott előtte, kb. 5 perccel pisilt, kakilt. Meg is mondtam neki, hogy ha kell, már egyedül megy. Kijöttem, bement az apja, erre hallom, hogy "kaki". (apás egyébként)

Mondtam az apjának, hogy ok, jöjjön egyedül, bár ez ott hibádzik, hogy emeletes, lépcsős ágya van, tud közlekedni, de általában akkor megy fel, meg le, ha mi is ott vagyunk. (ezt is az apja vezette be... :-/), meg a másik bibi, hogy kezeslábas pizsije van, tehát az egészet ki kell patentolni levenni, majd felvenni. (még patentolni nem tud ennyit - ez a pizsi is az apja mániája, hogy ne legyen kint a dereka....) Szóval persze nem jött semmi. Az első próbálkozás nem járt sikerrel, de próbálkozunk.

köszi

2012. dec. 26. 00:17
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem írtam ki új kérdést, de sajnos még mindig ez megy. Tudom, hogy az időt akarja húzni ezzel, de hogyan lehetne erről leszoktatni.

Az egyedül menés nem jött be, mert annak csak örül, hogy kijöhet a szobából, és megy egyedül. Már a wc ülőkét sem használja, mert fel tud mászni rá egyedül.


Két napja azt próbálom, hogy ha ágybamenetel után kikéretzkedik, akkor másnak nincs mesenézés. Tegnap ez sem érdekelte, vigyorogva ment ki, persze megint nem jött semmi kaka. Ma megint nem nézett reggel sem mesét, meg este sem fog. Mit mondhatnék még neki? Tudom, hogy "büntetni" akkor azonnal kell, mert másnapra már nem tudja miért van, bár elmagyarázzuk neki mindig. Már én is nagyon mérges vagyok rá sokszor. Volt, hogy lefekvés előtt volt wc-n, és 10 perc múlva lefekvés után már szólt, hogy neki kell.... Nem merem bent tartani a szobában, mert félek attól, hogy mi van, ha tényleg kell neki, és visszatartja... ebből eü probléma is lehet...

Mit csináljunk?

2013. jan. 31. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves lányom is "eljátsza" minden este ugyanezt. Most már pár napja kiküldöm egyedül, hogy intézze el magának. Eddig még mindig "termelt" valamit, így nálunk nem tudom, eddig még, hogy időhúzás lenne-e.
2013. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj..az én 3 éves lányom is ezt csinálja..

ez tényleg mind kitaláció,időhúzás.

pisilni kell,kakilni, kell ,éhes vagyok(akkor is ha előtte evett fél órával jó bőségesen) szomjas vagyok..

csak kitartás :)

2013. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 3.5 éves. Ugyanezt csinálja. Nekünk sem sikerült még megoldani.
2013. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, és csak 27 hónapos!!!!

Én is gondban voltam,mert kitalálta, hogy nem kell pelus, ő már nagylány, így mindig mentem, ültettem a bilire. De éjszaka visszakerült a pelenka,mert csak bepisilt, természetesen tovább próbálkozott.

Elmondtam neki,hogy drágám, pisiltél, kakiltál, ettél, ittál, itt vannak az állatkáid(akikkel alszik), tessék aludni. 4. nap már csak említette,hogy psiilni kell,mondtam most pisiltél a bilib, oké anya és lefeküdt.

Két napja új heppje,hogy nem jól van a párnája, nem "kényemetes":):)

2013. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!