Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felveszik a gyereket a bölcsib...

Felveszik a gyereket a bölcsibe, ha az neki jót tenne, de én itthon leszek az újszülött testvérével?

Figyelt kérdés

Kisfiam majdnem 2 éves. Egyáltalán nem beszél és nem is gügyög semmit. Másokkal nem alakít ki kapcsolatot, bár elvan másokkal. Már az is felmerült, hogy nem-e autista, de az orvosok szerint rendben van. Ugyanakkor többen is megemlítették, hogy a közösség jót tenne neki, valószínűleg a beszésén is sokat lendítene. Szerintük szeptembertől vigyem bölcsibe.

DE én nyár elejére babát várok, így nem fogok dolgozni. Ha jól tudom, akkor az állami bölcsibe így nem vennék fel. A családi napközit és a magánbölcsit viszont nem tudjuk kifizetni.

Vajon felveszik a gyereket, ha az jót tenne neki, akkor is, ha én itthon vagyok? Legalább egy fél napra? (mondjuk ebéd után elhoznám) Volt már valaki ilyen helyzetben?


2012. dec. 26. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem veszik fel.
2012. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Szerintem így nem fogják felvenni, mert annyian adják be a gyereküket, hogy egyértelmű előnyt élvez az akinek a szülei dolgoznak.


DE! Egy próbát mindenképpen megér, sógornőm egyik héten 3 másik héten 2 napot dolgozik, és felvették a kicsit a bölcsibe, úgyhogy hátha :)

2012. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem dolgozol, márpedig írod a kicsivel otthon vagy, eséllyed nincs hogy felvegyék! Azok közűl is sokan nem nyernek felvètelt, akinek a szülei dolgoznának!

Ha gyeden vagy akkor meg se próbáld, mert először azt veszik fel akik dolgoznak, majd azokat akiknek a szülei gyesen vannak, majd ha marad hely, a gyedesek jőnnek, de mindig 3x túljelentkezés van.

2012. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem nem veszik be. Próbálkozz játszóházba, esetleg magán bölcsi.
2012. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
3 éves koráig joga van hallgatni, főleg, hogy kisfiú. Majd vidd sokat a játszótérre.
2012. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs elkésve, az én fiam 2 éves elmúlt amikor elkezdett beszélni, és akkor úgy belendült, hogy 1-2 hónap alatt úgy belejött, most 2 és fél éves, és olyan szavakat használ, hogy néha én is meglepődök. Én nem vinném emiatt bölcsibe. A tesó érkezésével ígyis elég "trauma" éri, elég lesz azt feldolgoznia.
2012. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laktok. Az én kisfiamnak két olyan bölcsis csoport társa is van, akiknek az anyukájuk otthon van a testvérükkel. Állami bölcsiről van szó és vidéki nagyvárosról.
2012. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben a bölcsiben túljelentkezés van, akkor nem veszik fel. Elsőbbséget élveznek (helyesen!) az egyedülálló szülők gyerekei, a dolgozó szülők gyerekei.
2012. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire telített a bölcsi. Megyeszékhelyen lakunk, 5 bölcsi van, ami állami. Ebből jelenleg 2-Ben nincs hely, a többiben van. Az egyikben konkrétan a 63 férőhely re 43 gyereket vettek fel, csoportot kellett megszüntetni. Szóval oda felvesznek minden gyereket, akit be akarnak íratni. Körül kell kérdezni.
2012. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem gondolnám, hogy a bölcsi lenne a legjobb megoldás a beszéd beindítására, főleg egy olyan kritikus időszakban, mint a testvér születése.

Addig még különben is rengeteg idő van, magától is beindulhat.


Ha nem gagyog, akkor először is elvinném hallásvizsgálatra, még akkor is ha részetekről nincs gyanú a csökkent hallásra.

Aztán keresnék olyan foglalkozást, ahol anyukák a gyerekkel együtt mondókáznak, énekelnek, mozognak.

Mindenképpen ajánlatos valamilyen mozgásos fejlesztés, mert az elősegíti a beszéd beindulását (addig is sok ringatás, hintáztatás).


Ha még fél év múlva sem beszél semmit, menjetek el logopédushoz (esetleg korai fejlesztőbe).


Nem írtad, ő érti-e amit mondotok neki, ez is fontos kérdés. (logopédus anyuka)

2012. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!