Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha karácsonykor lesz bárányhim...

Ha karácsonykor lesz bárányhimlős a gyerekem, akkor vigyük ügyeletre, vagy elég ha megvárjuk vele az első munkanapot?

Figyelt kérdés

Sokat az orvos sem csinál vele, lázat tudok csillapítani ha kell, Fenistil csepp is van. Bevinni a még betegebbek közé szerintem többet ártok vele, na meg azoknek sem hiányzik még egy fertőző betegség. Másnak mi a véleménye?


(AZ ovis csoportjában van jó pár himlős, én karácsonyra számolom, hogy kijönnek rajta a pöttyök.)


2012. dec. 20. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Én beszereznék mindent az ápoláshoz, és csak akkor mennék ügyeletre, ha csillapíthatatlan láza lenne.

És felhívnám még most a gyerekorvost, hogy ő hogyan gondolja a kezelést.

2012. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Tutira elvinném, egy kiütéses betegséget mindenképp lásson az orvos, nem azért, mert a lázcsillapításhoz orvos kell, hanem mert esetleg nem is bárányhimlő: akár agyhártya-gyulladás is lehet. Tudom, nem valószínű, de ilyen esetben csakis biztosra mennék.
2012. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt tenném, amit az első írt!
2012. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, még az jut eszembe, hogy ha esetleg két felnőtt tud vele menni az ügyeletre, akkor az egyik előremehet megkérdezni, hogy fertőző, kiütéses gyerek hol várakozhat, hiszen minden rendelőben van elkülönítő. Így ő sem szed össze semmit a himlőn felül és nem is fertőz meg másokat, tehát ez a kérdés kipipálható.
2012. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Èn akkor sem vittem, mikor as enyèm elkapta, pedig nem is voltak ünnepek. Jàrvàny volt az oviban, szàmìtottam rà. Felhìvtam a dokit, hogy vigyem-e, azt mondta nem kell, mert a bàrànyhimlő Pont olyan, hogy nehèz összekeverni, elèg egyèrtelmű. Elmondta, hogy mi a teendő ès kèsz.

Szerezz be mentolos hintőport, làzcsillapìtòt. Többet egy orvos sem tud tenni èrte.

2012. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szükséges ügyeletre vinni.Adj neki lázcsillapítót,ha lessz láza.De az sem biztos,hogy belázasodik.Fenistil cseppet is adhatod neki.Gyógyszertárben lehet venni Poxciln nevű habot,ami kimondottan bárányhimlőre való.Ezt vettem én is,mikor nagyobbik lányom bárányhimlős lett.Hétvégén jött ki rajta,én sem vittem ügyeletre.Nálunk kedden volt doki akkor vittem el.
2012. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beszéltem az orvosunkkal, azt mondta, ha nincs 39 fölötti láza, nem kell menni ügyeletre.
2012. dec. 20. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!