Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5éves gyermeknek mikor adsz...

2.5éves gyermeknek mikor adsz vacsorát és mennyi tejet és hány órakor hogy éjjel véletlenül se pisiljen be?

Figyelt kérdés
szobatiszta ágytiszta de néha van hogy 2dl vizet is megiszik este8 kor és akkor meg nem hajlando pisilni alvás elött és naná hogy becsurizik reggelre (vagyis éjjel) hogyan csinaljam másképp mit ne adjk neki este?
2012. dec. 29. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Itasd meg, és utána várj fél órát, vidd el pisilni. Szokja meg, hogy alvás előtt pisilni kell.
2012. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia lehet meg fogsz kovezni de en azt mondom, rakj ra ejszakara pelust. Ne nyomorgasd szavakkal! Kisfiam most 2 eves es 2 honapos. Nem hajlando a bilire ulni - gondolhatod!!?!!!!- pedig belepisilt mar sajat magatol de megsem. Tudja tartani a pisit is de akkorsem!

Ismerosom kisfia ugyanazt csinalta mint a tied. adj ra ejjelre pelust es eljon az ido, amikor mar minden nap szaraz lesz a pelus.

Mi este 6 es 7 kozott eszunk, tejet lefekveskor iszik. Bar tegnap teat adtam neki nkabb mert kohog tele a feje takonnyal. Vacsorahoz szeret kefirt inni...

En mar beletorodtem, meg kell varni mindent mire megerik a dolgokra.

2012. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.5 évestől ne várd el, hogy éjjelre ágytiszta legyen.

Az ivás, megfelelő folyadékbevitel fontosabb, mint a pelusmentesség. Ha ő este szomjas, igyon.

Az én fiaim 4 évesen lettek éjjelre ágytiszták, de a mai napig esténként isszák a legtöbbet. Sosem erőltettem a pelus elhagyását, ennyi idősen értek meg rá, hogy ne pisiljenek be, ha este sokat isznak.

2012. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az időszakban a lányom még kapott pelust éjszakai alváshoz, délutánihoz már nem. Amikor elkezdtem szoktatni az éjszakai szobatisztasághoz, - ő 2 hónappal a 3. szülinapja előtt érte el ezt - akkor pedig felébresztettem eleinte pisilni, mielőtt én is lefeküdtem. Este 10-fél 11-kor félálomban pisilt egyet, aztán aludt tovább reggelig gond nélkül. Mondjuk ő rögtön vissza aludt. 1-2 hónap múlva pedig már felébresztés nélkül is száraz maradt reggelig. Ja és lefekvés előtt már nem ivott sosem, korábban vacsizott, és pancsi előtt ivott, aztán már nem, legfeljebb 1-2 korty vizet csak.
2012. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 évesem pelenkában alszik, mert minden éjjel 2* is pisilt, és féltem, hogy megfázik, ugyanis nem zavarta, aludt édesen -pisitócsában :( Inkább visszaadtuk rá a pelust éjszakára.

(ha felébresztettem éjjel pisilni, pisilt a bilibe, de hajnalban újra becsorogtt, szóval az sem volt megoldás)

2012. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiam nappal is és éjjel is pelenkát hord.Esze ágában nincs szobatisztának,ágytisztának meg főleg lenni...én meg nem erőltetem,majd megérik rá,ha 3 évesen akkor 3évesen,ha 4évesen,akkor meg akkor.

Amúgy sokszor pisil-kakil bilibe-wc-be,de különösebben nem érdekli.Ő még nem tudja visszatartani.

Egyébként vacsorázni 6-7 körül szokott,és lefekvés előtt megissza a 3dl kakaóját.

Én a helyedben biztos nem eröltetném ezt az éjjeli pelus levételt,igy is nagyon ügyes hogy már szobatiszta,más gyerek ennyi idősen még nem az,(lásd a fiamat is).Szerintem 1-2 hónap,és megérik az ágytisztaságra is teljesen,de ha nem,akkor sincs semmi gond,bőven van még ideje rá :)

2012. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb butaság hogy ne itassuk a gyereket mert bepisil.Na, hát a fiam három éves elmúlt.Többször próbáltuk már levenni a pelust éjjelre, de mindig bepisilt.Ha itattuk, ha nem, ha pisiltettük, ha nem.Egyszerűen éretlen még rá.El kell fogadnom.Sőt.Még délben is bepisil.Pedig pisil alvás előtt.Már én is várom azt az időt mikor szárazon ébred:-(De kínozni nem fogom, meg stresszelni ezen magam és őt is.

Unokahúgom mikor itt aludt(3.5 éves), annyi teát ivott(kérte), hogy mindig mondtam neki hogy be fog pisilni tőle.De nem.Volt hogy éjfélkor felébredt, szólt hogy pisilni kell, és aludt reggelig.Pedig nem is pisilt fekvés előtt.De mivel érett már rá, ezért felébred az ingerre, vagy végigalussza az éjszakát.Na ez már ágytisztaság.De az hogy nem adjunk neki inni, meg hogy ébresztgessük éjszaka bilizni, ez semmi, csak kínlódás.

Ezért én is a pelust mondanám nektek.

2012. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!