Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves kislánynak lehet baja...

7 éves kislánynak lehet baja rengeteg édességtől? Napi 2 jégkrém, több csoki, édes rágó, stb. Nincs elhízva, sokat mozog, és a fogai is jók, de lehet valami baja.

Figyelt kérdés
Ismeretségi körömben fordul ez elő, a szülők engedik, én próbáltam elmondani a véleményem, mert szerintem ez káros már. Emellett eszik főtt ételt is.
2009. aug. 25. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

hát most káros következménye "csak" a fogszuvasodás, ha azt írod eszik mellette rendesen főtt ételt. persze sokkal jobb lenne már ennyi idősen egészséges életmódra szoktatni, maradjon a fagyi, rendben, az én szívem sincs kőből, de csoki helyett gyümölcs,zöldség rágóból pedig kizárólag cukormentes gyerek orbit. később ezerszer nehezebb lesz, majd 12-14 évesen mikor beindulnak a hormonváltozások ha nem sportol verseny szerűen pillanatok alatt akár több 10 kiló túlsúly is felrakódhat e miatt a rossz beidegződés miatt, amit később ledolgozni egy agyrém lesz. a kislány pedig önbizalomhiányos és depressziós lesz. (cukorbetegség, szivbetegség,és társai 40 körül)

ilyen korban kell az egészséges életmódra szoktatni, most még nem hízik el, de szegényke nagyon megjárhatja.

2009. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az ilyen nagy mértékű nassolás ebben a korban veszélyes,mert ha így szokja meg, nem fog tudni róla leszokni. mint a dohányosoknál a kézmozdulat. leszoktam 4 éve, és nem a cigi hiányzik hanem a mozdulat, és huszonéves fejjel is nehéz megállni, hát még 12 évesen mikor anya-apa töm édességgel, biztosan nem fog rá nemet mondani. nálunk hétvégén volt csoki, süti, hétköznap nem volt semi ilyesmi. és lehet hülyeség de tényleg csak hétvégén kívánom a sütit, mert ugy szoktam meg

persze egy szülőnek írtó nehéz és kényes dolog elmagyarázni hogy rosszul neveli a gyerekét, könynen összeveszést, megsértődést szülhet hiába a jó szándékod és félted a picit.

első voltam

2009. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az édességet csak nagyon korlátozott mértékben adom a kisfiamnak, mert nekem szinte mániám az ő egészséges táplálása :-). A viszonylag gyakran előforduló édesség csak egy kis krémtúró, gyümölcsjoghurt, más nem. Nagyon ritkán egy ici-pici fagyi.

Viszont én úgy nőttem föl, hogy korlátlanul faltam az édességet, mint az őrült. Szegény szüleim nem nagyon tudtak mit tenni, mert nagyon válogatós voltam, viszont az édességet mindenütt megtaláltam. Ha a szüleim nem adtak nassot, akkor csináltam magamnak, már pár évesen is: például megettem a kakaóport a konyhaszekrényből egy kis natúr vajkrémmel, stb. Szóval nem tudtak a szülők eltiltani, vagy kicselezni, mert egy leleményes kis csokifüggő voltam, aki mindenütt megtalálta az alkalmat az édességevésre. Már gyakorlatilag felnőtt voltam, mire elkezdtem rendesen enni és valahogy elmúlt magától a csokiimádat is. Persze néha még most is meg tudok enni iszonyatos mennyiséget, de mostmár ez nagyon-nagyon ritka. Ja és még annyit, hogy szervezettől függ, alkati kérdés: világéletemben csontsovány voltam, és 30 éves létemre egy lyukas, vagy tömött fogam sincs. Szerencsém volt. De a kisfiamnál igyekszem mindenképpen kordában tartani az édesség iránti vágyakat.

2009. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyi édességet adni sem gyereknek sem felnőttnek. Kívánja egyébként? Egy gyerek sem rágóval a szájában születik. Ez mind a szülők hibája!
2009. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!