Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy semmit ne adjunk a gyereknek, ami édes?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a bölcsiben szülői értekezlet, és egy anyuka kérte, hogy az ő gyereke ne kapjon gyümölcsjoghurtot, ha épp az van uzsonnára, mert ő semmi olyat nem ad neki, ami édes. Kérdezte is a gondozónő, hogy cukorbetegsége van-e a picinek, mert akkor a diétás étkezést kellene kérni. De nem erről volt szó, egyszerűen az anyuka úgy gondolta, hogy ez így jó. Ezt én elég furcsának tartom.

Nem értek egyet azokkal, akik csokival, nápolyival meg keksszel tömik a gyereküket, mert azért jó volna számolni a hosszú távú következményekkel is, mint elhízás, cukorbetegség stb.

De azért azt sem tartom jónak, hogy semmit ne kapjon a gyerek, ami édes lenne. Az édes ízhez való vonzódás tudtommal evolúciós örökség, maga az anyatej is édeskés ízű, onnan tudjuk, hogy jó és fogyasztható a gyümölcs, mert édes stb. Enélkül nem működnénk jól természetes körülmények között.

Én mindenesetre adok a gyerekemnek gyümölcsjoghurtot, gyümölcslevest, krémtúrót, sőt időnként még valódi édességet is, mértékkel.

Nektek mi a véleményetek?


2010. júl. 13. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Én is utálom, amikor tele nyomják a gyereket édességgel. De az,hogy semmi édeset ne kapjon azt nem tartom jó ötletnek, mert majd ha elmegy az egyik barátjához, ahol megkínálják csokival kérni fog és megízleli az édeset. Meg milyen az már,hogy egy 2 éves gyerek nézi ahogy a társai eszik a gyümijogit ő meg nem kap belőle.
2010. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
NInCS teljessen nyomon a nö...
2010. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen szülő nem normális. Más lenne a helyzet ha cukorbeteg a gyerek, de egy egészséges gyerektől megvonni minden édeset badarság.
2010. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
MÉRTÉKLETESSEÉG!!!! Ez a lényeg!
2010. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyant,aki semmiféle édességet nem adott a gyerekének,se csoki,se cukor,se süti.Gondolta,a gyerek nem is szereti/szeretné.Aztán egyszer vendégségben a kislányt megkínálták sütivel.Üresre ette a tálat, az anyja azt sem tudta hova legyen.Azóta átgondolta,és inkább mértékletesen ad neki ilyesmit is.
2010. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom hogy mértékkel de egyen a gyerek édességet.És itt nem a joghurtra, vagy a teában lévő cukorra gondolok.Nem kell teletömni ebéd helyett csokival, de miután gyerekek miért ne ehetnének:)

Az én 2 éves kislányom is eszik egy héten kb 2szer egy kis szelet csokit, de joghurtot sűrűbben.Amit ez az anyuka ezzel elér az csak annyi hogy a saját gyerekét hátrányba helyezi a többi gyerekkel szemben,és őt meg hülyének fogják nézni.

2010. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, szóval akkor nem én maradtam le a gyermekétkeztetési trendek terén:) Szerintem is butaság teljesen megvonni a gyerektől az édességet. Csak valójában azt nem tudom, hogy mit tesz ez az anyuka a gyümölcsökkel, mert azok is édesek... Remélem, azok ellen nincs kifogása:)
2010. júl. 13. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!