Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen édes főételt eszik meg...

Milyen édes főételt eszik meg a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Nemsokára 3 éves lányom szinte semmilyent, amin mindenki el van csodálkozva. Szereti az édességet, de pl tejbegrízt, tejberizst, mákos, grízes, vagy diós tésztát, stb egyáltalán nem hajlandó enni, de még süteményt sem(bár az desszert) a tortákat kivéve. Persze örülök neki, csak ugye a rudi, puding meg egyéb az tejszeletek akár mikulástól vakulásig mennének, de a főételnek készített édes ételek egyáltalán nem.
2011. aug. 17. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom a tejberizst, tejbegrízt csak üresen eszi meg - se kakaó, se fahéj, csak cukor, az sem rá, hanem csak amit a főzéskor használok hozzá. A tejbegrízből, ha marad, akkor gombóckát szoktam készíteni és pirított morzsában megforgatni. A mákos és a morzsás tésztát szereti, semmi más édes ételt. Palacsintát is üresen, vagy max pici cukorral.
2011. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Én nem tudom, ugyanis soha nem készítettem és nem is fogok ilyesmit főételnek adni, mert magam sem szeretem, ráadásul semmi értékes tápanyagot nem tartalmaznak ezek. Oké, mondjuk tejbegrízt igen, de azt is úgy, hogy kis tálba kerül és a tetejét vastagon kirakom gyümölccsel.


Szóval magát a főéte-dolgot megértem a lányodnál, bár a süti fura számomra is :)

2011. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez én fiam is szereti az édességet,de csak bizonyos csokit eszik csak meg,a tejbegrízt imádja a de mákos,diós tésztát nem eszi meg,a palacsintát viszont igen,imádja.a rizskokót is szereti,de soha egy fél szelet sütit egy szelet tortát nem evett még meg.de sos dolgok jöhetnek.ne is kövér.
2011. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

ilyeneket én sem adok föételként. vagy vacsira kap ilyet vagy desszertként hétvégén.

én utálom az édes föételt. habár desszertként megeszik mindent.

2011. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Óvodában, iskolában sűrűn kapnak ilyet a gyerekek, ha nem akar majd éhen maradni, meg fogja enni.
2011. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem szereti, ő is 3 éves lett éppen. És igen, inkább éhen marad a bölcsiben.
2011. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A lányom se főételként, se desszertként nem eszi meg ezeket. A palacsintát kakaósan talán még csipegeti is, de max felet, de azt is 2-3 részletben. Amikor sütök valami sütit, akkor csak a tortából hajlandó enni, semmiféle darabosat nem eszik sajnos meg, pedig ma is almást akarnék sütni, mert az almát magába, nyersen szereti, de pl reszelve semmi nélkül már nem :(
2011. aug. 17. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Az én 2 éves gyerekem sincs ahhoz szokva, hogy édes főételt egyen. Semmi gond nincs, ha amúgy a gyümölcsöt szereti. Nem akarom hogy túlsúlyos legyen, annak pedig első lépése az édesség túlzott kedvelése.

Meglepő, hogy a fiam mennyire szereti a csemege uborkát.

Akár hideget, akár meleget vacsorázunk, uborkát kér hozzá. Szóval a gyerek a savanyú ízt is kedveli...

2011. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akkora gond ez csak épp nem édes szájú van aki a sós, savanykás ízeket szereti nem kell erőltetni palacsintát próbáld sósan sajtkémel, sós túró krémmel kínálni, tésztát, rizst is próbálhatod zöldséggel.
2011. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg oviban úgyis adnak ilyeneket, ha még itt írja néhány anyuka, hogy nem szokott neki adni.
2011. aug. 19. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!