Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nem tud...

2,5 éves kislányom nem tud elaludni este 11- fél 12-nél előbb, reggel 8-kor kel, délután egy órácskát alszik, egész nap rohangál, meg sem áll, mégsem fárad el. Mit csináljak, van valami ötlet? (nyugtató hatású tea, vagy tudom is én)

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen típusú gyerekek állítólag. Egy ismerősöm sportolni vitte a gyerekét, bár az már pár évvel nagyobb volt, mint a tied, de tán nem bírtak vele. Bár én nem hiszek az ilyenben, hogy jól lefárasztani a gyereket. Nálunk pl. észrevettem, ha este nincs bekapcsolva a tv, nyugodtabb, hogy nincs annyi inger. Nem tudom nálatok mi a szokás. Egy cikkben volt, hogy olvastam, hogy ha túl fáradt, akkor is pörögnek és egy ismerős mondta, hogy ilyenkor több oxigén jut az agyba pl. ha ugrálnak, szóval kb. 22 csapdája egy fáradt gyerek.
2012. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen.

Nem altatom délután!

6-kor vacsora, fél hétkor fürdés, 7-kor már alszik is!

2012. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát majd megpróbálom hogy amíg elalszik addig nincs TV nézés (mármint nekünk :) , már azt is próbáltam hogy nem alszik délután de akkor meg olyan hisztis már 6 óra felé hogy nem lehet vele bírni, ha meg akkor vacsi és fürdés akkor meg nem alussza végig az éjszakát és nagyon korán kel reggel...hát nem tudom, majd meglátjuk, remélem kinövi..márciustól ovis lesz hátha akkor átrendeződik az alvás dolog is...!
2012. nov. 30. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:

A kislanyom is nagyon sokaig -egeszen szeptemberig- 10 oranal hamarabb nem kelt fel, legtobbszor 8-kor, 9-kor kelt, es tobbnyire nem aludt delutan. Augusztus elejen toltotte a kettot. Szeptemberben elkezdte a bolcsit, es visszaszokott a delutani alvasra, pontosabban a deles alvasra. De tovabbra is 8-kor kelt (nem bantam, delutanos voltam) Viszon 8-9 kozott tette le az apja aludni (kozelebb a 9-hez.) Aztan 2 honap utan munkat valtottam, most mar delelott dolgozom, 8-tol, igy neki is koran kell kelnie. 5 oraban dolgozom, az elso 2 het borzaszto volt, 3. heten mar magatol ebredt. Delutan 1:30-ra mar altalaban itthon vagyunk, megebedel es nem sokkal utana elalszik. Max 2 orat alszik, aztan 8-kor irany az agy, mar bele is torodott:D

Nagyon porgos kiscsaj, egesz nap aktivkodik. Nalunk az segitett, hogy a bolcsiben lefarasztjak. Egy ideig eleg neki anyuka, de utana nekik szinesebb napokat kell csinalni, amit mi otthon ulo anyukak nem tudunk biztositani nekik, ne is csodalkozzunk, ha nem faradnak le. Hiaba jatszol vele egesz nap, mondokazol, aktivkodsz, jatszora mentek, setaltok...stb...ez nekik mar nem eleg. A bolcsiben, oviban sokkal tobb tanulni valo van, ott van az a sok pajtas, meg a foglalkozasok...ezert dontottem ugy, hogy visszamegyek dolgozni, neki mar sokkal jobban van szuksege mas tarsasagara, mint ram. Marmint mas gyerekek tarsasagara.

2012. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi egy hónapja kezdtük a bölcsit az akkor még 8, fél9 körül kelő kiscsajommal.(Ekkor délután fél1kor tettem le aludni és 2 óra múlva keltettem, mert ha töbet hagytam aludni akkor este képtelen volt elaludni fél10-10-nél előbb.)

Addig nem is volt gond, amíg a beszoktatás alatt 9-re jártunk.Mindig odaértünk időben, 1,5 hét után már szépen aludtis a többiekkel 3/4 12-kor.Utána kezdtem 8-ra vinni, próbáltam korábban fektetni, hát az első 2-3 nap rossz volt, de hamar átrendeződött a biológiai órája:)

Most 3/4 7-7 körül kel, fél8-kor indulunk.Este 7kor fürdés, előtte vacsi, fél8-8 körül alszik is.

December közepe tájékán meg kell próbálnunk még hamarabb ébreszteni, mert januártól dolgozom, fél 8-ra járok majd így neki 7-kor legkésőb a bölcsiben kell lennie.

Sajnos rövidebb-hosszabb kínszenvedés átállítani a gyerekben a vekkert, de hosszútávon természetesen az ő érdekeit szolgálja:)

Egyébként nagyon szereti a bölcsit, a gondinéniket imádja, 2 hét után már mondókákat mondott és azt is elmeséli mindig, hogy mi történt vele aznap.Hálistennek nincs okom panaszra.Hétfő reggelenként mindig nyűgösebb, de kedd reggel már pattan ki az ágyból és irány a bölcsi.Szerdán már nem én ébresztem őt, hanem ő engem :)

23 hós kiscsaj anyuja

2012. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sysyqueen ***** válasza:
nos a kislányom áprilisban lesz 5 éves és teljesen kinőtte a delelést... amíg az oviban mindenki alszik addig ő csöndben játszik... aktív kis teremtés... ő is úgy 9 fél tíz fele alszik el este... reggel pedig már hatkor max fél hétkor kukorékol. ő kelti a bandát. :)
2013. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sysyqueen ***** válasza:
egyébként az én kislányom is 2és fél évesen kezdte el ezt a nagylánykodást.
2013. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!