Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg 3,5 évesen fog...

Most tényleg 3,5 évesen fog oviba menni csak a kislányom?!

Figyelt kérdés

3 éves lesz márciusban és azt hallottam hogy a körzetis óvodánk ahol amúgy is elsőbbséget élvezne, majd csak tanévkezdéskor fogadja a 3 évüket betöltött gyerekeket.

de akkor már majdnem 3,5 éves lesz a lányom ha szeptemberben kezdheti el az ovit,holott már márciusban lesz 3..

miért lett ez így kitolva?

miért nem mehet korábban mint szeptember?

nálatok hogy volt ez?,,

most tényleg itthon kell ülnie,mikor ott lehetne a többi gyerekkel,okosodhatna,játszhatna,tanulhatna és közösségbe lehetne ...



2012. dec. 30. 20:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%

Van munkád visszamész dolgozni?

Ha igen akkor fel kell venniük, ha nincs akkor meg 3.5 évesen is esélytelen.

Nem lesz semmi baja attól, hogy nem jár oviba 3. évesen.

2012. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsődei férőhelyhiány miatt az ovi 2,5 éves kortól fogadja a szobatiszta gyerekeket, ahogy betöltötte a kort, aznap mehet. 3 éves kortól is mehet persze, amint 3 éves, aznap, nem kell megvárni a szeptembert. Meg anyukának is vissza kell menni dolgozni, nem is értem, hogy nem veszik fel a gyereket???
2012. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

a védőnő mondta hogy majd csak szeptembertől mehet,legalábbis úgy tudja.

most januárban akarok bemenni érdeklődni pontosabban.

munka,úh..hát nincs hova, tuti marad 3 műszak,oda keresnek mindig embert gyárba ilyesmi,vagy takarítás.

2012. dec. 30. 20:31
 4/23 anonim ***** válasza:
Lányom áprilisban öltötte a 3-mat, dolgoztam, mégis csak szept-ben mehetett. Nyáron fizetnem kellett, nem tudtam máshogy megoldani a napközbeni felügyeletét. Sajnos ez van.
2012. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem mert felvételhez általában mindkét szülőtől kérnek munkáltatói igazolást, és ha dolgoztok akkor fel kell venniük. Minél előbb jelezd az ovi felé, hogy szándékozol beíratni.
2012. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

persze,most akarok menni 2-án délelőtt érdeklődni,..

a férjemnek van munkahelye bejelentett.

2012. dec. 30. 20:36
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha beirattad májusban, és tudják, hogy márciusban tölti a 3-at, akkor mehet. Ha nem, akkor kb esélytelen.


Tele vannak az óvodák. Mindenhol. Ez van. A gyereknek nem lesz baja, ha fél évvel később kezdi.


Nem mellesleg, májusban vége a nevelési évnek, összevonják a csoportokat is mindenhol, nem tudják beszoktatni rendesen, már jön is a nyári szünet.

2012. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az én lányom februári, és ő is csak szeptembertől, azaz 3 és fél évesen ment oviba. Nálunk nincsenek vegyes csoportok, így érthető is, hogy így vették fel. Azokkal kezdte idén szeptemberben az évet, akikkel végig járja a 3 évet.
2012. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Persze az enyém is márciusi és csak szeptemberben azaz 3és fél évesen mehetett. Lesz@rták a munkáltatóit.
2012. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

szomorú,itt is vegyes csoport van,sőt ahol lakunk(Debrecen)

szinte minden ovi vegyes csoportú.

és valóban ahogy írta az egyik kedves válaszoló

május elején van a beíratás

akkor majd nyár fele kiderül felvették-e

aztán majd szünet, és majd augusztusban beszokatás és hivatalosan szeptembertől kezdi az ovit.

de bővebben utána fogok érdeklődni majd 2-án.

amúgy szobatiszta értelmes okos kislány ,bár ez itt most nem érv úgy tűnik :(

2012. dec. 30. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!