Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bárányhimlő hogy kezdődik?...

A bárányhimlő hogy kezdődik? Létezhet, hogy 1,5 hétig csak sima kiütések vannak?

Figyelt kérdés
Ma voltunk az ügyeleten, mert a 2,5 éves kislányom lázas volt éjjel és köhög. Van rajta pár piros pötty, az elsők már lassan 2 hete jöttek ki, aztán egyre több lett a popsi és a combok hátsó részén. Az orvos fedezte fel, hogy már a vállán és mellkasán is van és nagyon meglepődtem, mert azt mondta lehet hogy bárányhimlő lesz belőle. Ez létezhet? Nem akarom kétségbe vonni az orvost - de ő is, csak bizonytalanul mondta, hogy lehet arra gyanakodni. Fenistil cseppet kaptunk, semmi egyebet, ma estére megint lázas lett, de a pöttyök nem hólyagosak. Most akkor vigyem ismét orvoshoz, vagy várjak? Nem tudom mit tegyek...

2012. dec. 30. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Segíteni igazán nem tudok, én azt szoktam csinálni, ha valamilyen "bőrtünet" van, hogy beütöm a google-ba hogy x betegség és "képek". És megnézem, van-e olyan, ami azonos kinézetű, mint a miénk.


Persze ez a módszer nem helyettesíti az orvost, de nekünk volt már, hogy segített.


Pl. a lepkehimlőre és a három napos lázra is így jöttünk rá, mert mindkettő hétvégén kezdődött, és olyan súlyos meg nem volt, hogy ügyelet kellett volna...

2012. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő pöttyei pár nap után már hólyaggá fejlődnek. Tehát nem bárányhimlőről van szó. Vidd el a saját gyerekorvosodhoz amit tudod.
2012. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pár óra után fejlődnek hólyaggá.
2012. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én még emlékszem, amikor én voltam bhimlős (sajnos 12 évesen), és két napig azt hittük, csak szúnyogcsípések, mert nyár volt, és pont úgy néztek ki.. Csak később lett hólyag. Úgyhogy az a pár nap is stimmelhet, gondolom nem mindenkinél pont azonos lefolyású, épp ezért is nehéz beazonosítani bizonyos esetekben, van akinek 3 pöttye van összesen...

első

2012. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ma ismét ügyeleten voltunk, másik orvos - mást is mondott. Nem bárányhimlő, nem vírusos fertőzés, hanem bakteriális és antibiotikumot kaptunk, mert szilveszter este 39 fokos volt már a láza a kislányomnak.
2013. jan. 1. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!