Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 4 éves. Beadattam a...

Kislányom 4 éves. Beadattam a bárányhimlő oltást és azt hallottam hogy ha terhes lesz veszélyes lehet. Most rosszat tettem?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves. Beadattam neki a bárányhimlő elleni oltást, de azt hallottam hogy terhességkor kijöhet nála és veszélyes lehet. Most rosszat tettem vagy sem? Nem lesz baja ha terhes lesz? Vagy hol van az még? Akkor miért találták ki ha árthatnak is vele? Hasonló eset,
2012. dec. 14. 06:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
mivel ez az oltas meg csak 20 eves, nincs ra semmilyen tapasztalat, hogy mi lesz ezekkel a gyerekekkel ha felnonek. Ez csak egy feltetelezes, hogy felnott korukban nem lesznek vedettek.
2012. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Ez hülyeség. Régen a bárányhimlő oltás kötelező volt. De senkinek nem okozott gondot a terhesség alatt. Terhesekre különben sem a bárányhimlő, hanem a rózsahimlő (rubeóla) a veszélyes.
2012. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. A bárányhimlő nem "kijön", hanem elkapható más, fertőzött személytől. Ha terhesen kapja el, akkor esetleg lehet baj, de ez "kijönni" nem tud. Hol hallottál ilyesmit?
2012. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Első: nem 20 éves. Az 50-es évek elejétől mindenkinek beadták, csak később törölték el a kötelezőségét.
2012. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
pedig de.ha utána olvas az ember,akkor megtudja hogy a védettséget csak 20 évig ad,és addig se biztos,csak feltételezés,és igen,ha terhes lesz és olyan gyerek vagy ember társaságába kerül aki az,akkor bizony a magzat súlyosan károsodhat,vagy vetélés is lehet.ezek gyerekbetegségek amik felnőtt korban igen veszélyesek tudnak lenni.szerintem jobb ezen átesni és egy életre védettséget adni ezzel.bár van aki másodszor is átesik,de az rettentően ritka.én nem adattam volna be,fiam 5 nap alatt átvészelte,7 nap múlva már oviba ment.de most már mindegy.szerintem elöbb kelett volna jobban utánanézni.
2012. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért mondják, mert a védőoltás, kb 20-25 évre ad védelmet, így előfordulhat, hogy fiatal felnőttként fogja elkapni. A terhesség első három hónapjában, illetve utolsó 3 hetében veszélyes a bárányhimlő a kismamára. Szerintem nem tettél rosszat, kicsi a valószínűsége, hogy pont akkor kapná el, eleve ilyenkor óvatosabbak vagyunk, addig még sok minden változhat ezzel kapcsolatban, illetve, ha jól tudom, így is elkaphatja a bárányhimlőt, csak sokkal enyhébb lefolyású. Úgyhogy ne parázz előre. Amúgy én a kisfiamnak nem adattam be, amiatt mert az apja most 37 évesen lett beteg (ő gyerek korában egyszerűen nem kapta el) hát nem volt vicces :S, természetesen az akkor 1,5 éves fiam nem kapta el tőle, apja vére :)

2012. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlő oltásról csak kb 20 év tapasztalat van!!! Ez sosem volt kötelező!! A lányomnak 11 éve(!) adattam be,fiamnak 10. Akkor még csak pár évre volt tapasztalatuk az orvostudománynak,nem tudták megmondani,h újra kell-e oltani. Mostani álláspont az,h 2 oltás szükséges a védettséghez. Lehet 10 év múlva rájönnek (az addigra 30 éves tapasztalatokból),h kell 3. oltás is. Sokan azt hiszik maga a bárányhimlő veszélytelen gyerekbetegség...az elmúlt két évben 1600 gyerek akiket bárányhimlővel összefüggésbe hozható súlyos betegség miatt kórházban ápoltak... Itt a szülő mérlegelésén múlik 1 nem oltat és vállalja a bárányhimlőt és kockázatait..2 oltást választja,ami mint minden oltóanyag nem 100%-os védettség
2012. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen dilemmázok egyébként, de úgy gondolom, ahogy most beoltattam, úgy felnőttként (ha esetleg bebizonyosodik, hogy már nincs hatása a kicsiként kapott oltásnak) remélem be fogja ismét adatni magának.
2012. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ha már itt tartunk, én azért adattam be mindkettő gyerkőcnek, mert olvastam egy gyerekorvos (klinikai) véleményét, miszerint az elmúlt években sokat erősödött a vírus és sokkal veszélyesebbek lettek a szővődményei.
2012. dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Nem lesz baja. Ha nem ad életre szóló védettséget az oltás, akkor meg babavállalás előtt szépen megnézik, hogy védett-e még, és max. kap még egyet.
2012. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!