Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mi a gyakorlat oviban,...

Nálatok mi a gyakorlat oviban, ha nem tudsz a gyerekért menni ovizárásig?

Figyelt kérdés
Mit tesz a pedagógus a gyermekkel? Oké, zárás felé rátelefonál a "maradék" gyerkőcök szüleire. De ha zárni kell...? Ki vigyáz a gyerekre onnantól? Hova kerül a gyerek? Kit kell értesítenie a pedagógusnak? A rendőrséget? Más szervet?
2012. dec. 31. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk BP,,ha nem érnek el senkit,akkor a rendőrséget hívják.A pedagógus nem viheti haza.
2012. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
beiratkozáskor több telefonszámot is meg kellett adni,hogy baj eseté rajtam kívül kit értesíthetnek még.ott van apa anya,és mindkét nagymama tel száma is.valakit csak elérnek,de ha tudja az ember hogy nem ér oda zárásig,ezer dolgot tehet,pl kérhet segítséget ismerőstől,akit az oviból ismer,vigye haza ő a gyereket,vagy hívni az ovodát,hogy nem fogsz oda érni ez és ez megy érte stb.nálunk a vidéki oviba hazaviszi az ovónő magához,de tudnia kell róla hogy délután még ő vigyáz rá.
2012. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk,itt vidéken 5 órakor zár az ovi,tavaly még én is és a férjem is dolgoztunk,általában 5 előtt 10-15 perccel értünk oda valamelyikőnk a gyerkőcért.Többször lettünk e miatt figyelmezetetve,hogy legkésőbb(4 óra 45 -ig érjünk oda a gyerekért,különben a rendőrségnek fognak szólni,és ők hozzák haza.Nem tolerálnak semmilyen körülményt,sajnos.Mi kerestünk egy megbízható hölgyet,aki elhozta időben,addig nála volt a lányunk,míg nem értünk haza a melóból.Azóta megszületett a kistesó,így időben tudok menni a nagyért.Tehát ha senki nem megy a gyerekért zárás után,akkor a rendőrség veszi át az ügyet.
2012. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha nem érek oda, hívom apósomat, de múltkor pl. baleset miatt dugóba kerültem. Telefonáltam, mondta a dadus, hogy nyugodjak meg, ő ott van, megvár. Előtte meg defektem volt, nem tudtam, hogy odaérek -e 5-ig. Végül odaértem, de ha nem értem volna, akkor meg volt beszélve az óvónővel, hogy ő hazaviszi magához, és oda mentem volna érte. Nálunk szerencsére nagyon aranyosak az óvónők és a dadus is. (vidék)
2012. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dadus vagyok. Mi először felhívjuk a szülőt. ha nem sikerül, akkor várunk úgy fél 6-ig. (5-ig vagyunk nyitva). Utána szólunk a rendőrségre. DE még erre nem volt példa. Mindég sikerült a szülőt elérni. Addig meg ugye maradunk vele én is, és az óvónéni is.
2012. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a válaszokat. :)

Azon elgondolkodtam, hogy oké, rendes a pedagógus, ha hazaviszi magával végső esetben a lurkót, de kérdem, nem törvényellenes ez? Nehogy szegény jó szándékú pedagóguson csattanjon...

2012. dec. 31. 20:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már rá példa, hogy a dadus hazavitte, természetesen úgy, hogy előtte a szülővel megbeszélték...
2013. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyum ovónő és náluk minden nap van valaki aki zárós. Ő az utolsó gyerekekkel ott van amig nem jönnek érte.Ha kell fél 7ig is.. Szerintem el nem viheti őket sehova.
2013. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondták,ilyen esetben a gyermek jólétet értesitik, vagy a gyivit. 5 kor zár az ovi, negyed hatkor már szólnak nekik.
2013. jan. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyukám dadusként dolgozott,többször volt,hogy 1-1 gyereket hazahozott,akiért nem értek oda időben,persze előzőleg ezt megbeszélték a szülővel.

A lányom óvodájában úgy működik,hogy ha senki sem ér oda fél 6-ig a gyerekért,de odatelefonál a szülő,hogy egy kicsit késne fél- max.1 órát akkor ott marad vki az óviban a gyerekkel.Ha ennél is később énének oda,akkor viszont vagy az óvónéni vagy a dadus hazaviszi a gyerkőcöt.

2013. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!