Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tornagyakorlat, mint büntetés...

Tornagyakorlat, mint büntetés hatásos?

Figyelt kérdés
Szokott valaki ilyet alkalmazni? Ha igen, mit pontosan?

2012. júl. 10. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám csináltatta azt, hogyha nagyritkán rossz voltam, akkor a falhoz kellett állnom, fejemet, bokámat teljesen odaszorítani és 60ig elszámolni. Szerinte ez azért kellett, hogy egyenesebben menjek, húzzam ki a hátam...Persze , miután elmentem a faltól egy darabig egyenesen mentem....de csak később jöttem rá, h ez az ő "egyedi" módszere volt arra, h lehiggasszon kicsit:)
2012. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha sulis lesz akkor az egész tesi óra büntetés lesz. Szerintem inkán más legyen,elveheti a mozgástól a kedvét.
2012. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A sport az egészséges életmód része, nem büntetés! Ez nagyon fontos! Különben egy életunt dagadt felnőtt lesz! A mozgás élvezet, szórakozás, kikapcsolódás! Nem rossz dolog! Aki úgy neveli a gyerekébe hogy ez rossz, az komolyan tönkreteszi az egyensúlyt!
2012. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele fog rögzülni, hogy a mozgás az büntetés, ezért egy életre megutálja, kb az előttem szóló elmondta, hogy ennek, mi lesz a következménye.
2012. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás és a sport MINDIG öröm..nem is kicsi.

Inkább térdeltesd kukoricára!

2012. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
HÜLYESÉG MEGBÜNTETNI A GYEREKET!
2012. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem hülyeség megbüntetni a gyereket. De ez a módszer nem célravezető. A büntetés rossz dolog. Ha sporttal büntetsz akkor utálni fogja a gyerek a sportot.
2012. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előzőnek van vmi perverziója... o.O

Visszatérve a kérdésre... :D Mint már mondták, a sport ne büntetés legyen, mert akkor megutálja, mert az rossz dolog. Meg ahogy valaki írta, elég büntetés a tesióra. :D

16/L

2012. júl. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
írass le vele valamit 100szor......
2012. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem jó büntetés, mert testi kellemetlenséget okoz, és megmarad kényszerjellegűnek, akkor is, ha a gyerek érti és érzi, h hibás volt.

nyilván jobb, mint a verés/ütés, de jellegében nem tér el sokban tőle.

egyetértek azzal, h nem lehet jól büntetni, em is érdemes. inkább beszélni kell a gyerekkel, érzelmileg, értelmileg hatni rá. türelmesnek lenni, hinni abban, h értelmes és felfogja, amit kérünk tőle. és nem rossz, amiért nem teszi meg (v megtesz mást), egyszerűen ő is ember, és neki mások az érdekei. sok (felnőtt) szülő ezt elfelejti. a gyerek nem úgy él, h tudja, ő semmiben sem kompetens, és jobb, ha azt teszi, amit mondunk neki... nem kérhető számon rajta, hogy sok estben csak azért hallgat ránk, mert szeret minket,és szeretné, ha mi is szeretnénk őt. ő még nem tudja, de felnőtt terminussal élve a gyerek 2 féle érzéssel hallgat a szülőre: 1. félelemből, a következmények miatt, 2. szívességből!!, illetve megfelelési vágyból, a még több szeretet érdekében.

én kizárólag az utóbbira szavazok.

2012. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!