Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Nagyágyra" való szoktatás/alt...

"Nagyágyra" való szoktatás/altatás. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Tegnap leszereltuk a kiságyrol az elso oldalát. Most akarunk neki venni nagy ágyat. Eddig nem volt gond a déli alvással, de ma nem megy. Elvezi, hogy nincs ott és szabadon garázdálkodhat a szobában. Szaladgál mint a mérgezett egér. Férjem azonnal vissza akarta szerelni az oldalát, de mondtam neki,hogy ezt is meg kell szoknia, nem lehet 20 éves koráig rácsos ágyban.

Az a baj, hogy ebéd ido alatt (dolgozok) csak 1 órát tudok otthon lenni és abban az 1 órában nekem is enni kell valamit meg lefektetni a gyereket.

Ki hogy csinálja?



2013. jan. 2. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem a lányom 2,5 éves de rácsos ágyban alszik még. Habár 2 rács ki van szedve így ki-be tud menni, de szeret ott aludni. eszembe sem jut ezt elvenni töle. Ha érett lesz rá leszereljük a rácsokat, amikor ö akarja.

lehet ha most vissza akarja tenni a férjed ö akarja majd leszedetni.

2013. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vissza kellene rakni. Azért vettuk le,mert tegnap a déli alváskor felébredt, mert pisilnie kellett (szobatiszta egy honapja alvásnál is) és nem hallottuk. Mire észrevettuk már nagyon sírt és becsorgott. Ugy gondoltuk, hogy így már magátol ki tud mászni. Sajnos pálcát nem tudunk belole kivenni, mert ragasztott.

A másik, meg hogy szeretnénk az éven testvérkét, és ugy gondoltam, hogy neki is sobb, hogyha nem a testvérke "miatt" kell nagyágyba koltozni.

2013. jan. 2. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak (február közepén lesz 2 éves), Karácsony előtt cseréltük le a rácsos ágyát leesésgátlós ágyra. A mai napig délben és este is 10-szer, 20-szor vissza kell "parancsolni" az ágyába. Délben még csak-csak megy a dolog (hamarabb elájul, már, ha van kedve aludni, bár most egy hete ezzel is hadilábon állunk), este most legújabban közöttünk alszik el és utána átvisszük a helyére. Nem tudom még én sem, hogy mikor fog végre szó nélkül "elvonulni" a birodalmába?! Ja, nálunk az is gond, hogy egy szobánk van, vagyis mindent hall, lát, sasol.
2013. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekunk is csak két szobánk van. A háloban alszik velunk. Ma délben is ment a harc az altatásnál. Végulis vissza raktam a rácsot mert egyáltalán nem akart aludni. így nagy nehezen, sírva elaludt. Félek, hogy ez által elmarad a déli alvása.
2013. jan. 3. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is 2 éves a kicsink és mostanában gondoltuk lecserélni az ágyát, de várni fogok még. Bölcsis, a bölcsiben kis kempingágyszerű pici ágyban alszanak, ott nincs mászkálás. Viszont otthon én is kivettem a középső két rácsot és ment a ki-be mászkálás, pedig már nagyon fáradt volt, tegnap este fektettem le a kicsimet és ő maga mondta, hogy anya, kell a rács. Szerintem biztonságban érzi úgy magát, lehet fél attól, hogy kiesik, vagy ki tudja, hogy az ő kis fantázia világukban mi játszódik le ilyenkor. Lehet azt gondolják, hogyha bent van a rács, akkor a boszi, vagy bármi más nem tud bemenni hozzájuk. Úgyhogy szerintem még várni kell, mire érett lesz a nagyágyra.
2013. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor 22 hónapos volt a fiam, ajándékba kaptunk egy félgalériás ágyat, és mivel ingyen volt, nem lehetett visszautasítani. :)

Betettük a szobájába, nagyon tetszett neki, nem is akart a rácsos ágyban aludni többet. :) 2-3 alkalomtól eltekintve soha nem jött le, simán átszokott a nagyágyra, a rácsost 1 hét várakozás után szétszedtük.

2013. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!