Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás, kiságyba szoktatás...

Altatás, kiságyba szoktatás mikortól?

Figyelt kérdés

Négy hetes a kisfiam, és általában úgy alszik el, hogy a kezemben van, a mellkasomon fekszik, vagy a hordozókendőben hurcolom. Ha már jó mélyen alszik, lerakom a kiságyába, ahol általában tovább alszik.

Azt mondják viszont, hogy nem szabad hagyni, hogy így aludjon el, mert ha anyán alszik el és a kiságyában ébred, akkor megijed, plusz később, amikor már 7-8 kilós lesz, nehéz lesz ennyitcipelni.

Ezzel szemben azt is mondják, hogy ilyen kicsi babát nem lehet elkényeztetni, ha arra van igénye, hogy rajtam aludjon, akkor hagyni kell.

Na jó, de mikortól kell elkezdeni az önálló alvásra szoktatni?


2011. aug. 19. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első perctől kezdve letettem evés után. Ha sírt persze újra felvettem, ringattam kicsit, majd amikor megnyugodott újra letettem. Hogy ezt így kell-e a legelejétől, az jó kérdés. De szerintem ha később így szeretnéd Te is, akkor minél előbb kezdj bele.
2011. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel :)
2011. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek, és szintén így csináltam újszülött korától kezdve. Letettem, ha sírt, felvettem, megnyugtattam, és megint letettem.
2011. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma próbáltam így altatni. Elsőre nem ment, másodjára leraktam, amikor ásítozott, kicsit nyűglődött, de ha simogattam a hátát, akkor nagy nehezen elaludt, de fél óra múlva sírva ébredt. Akkor kétszer háromszor felvettem, megnyugtattam, de ahogy letettem, sírt. Végül a harmadik negyedik sírást fél percen belül abbahagyta, és most alszik.

Akkor jó ez így? Félek, hogy sok sírás lesz belőle vagy azt érzi, hogy nem számíthat rám.

2011. aug. 19. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek a fentiekkel, nem érdemes ahhoz szoktatni, hogy rajtad aludjon el, mert ez később lesz majd gond. Mi is a kezdetektől fogva először mózeskosárban, majd mostmár kiságyban altatjuk. Van, amikor nehezebb volt, de megszokja, szerintem neked is meg fogja. Így tanulja az önálló alvást. :)
2011. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nincsenek kőbe vésett szabályok. te ismered a babád, te tudod, mit tudsz hosszútávon vállalni.


az biztos, hogy amit megszokik, azt nehéz megváltoztatni. nekünk szerencsénk van a lányunkkal. újszülött kora óta szopi, büfiztetés után letettem az ágyába, ott aludt el. ezt szokta meg. később már a büfiztetés alatt nyafogott, hogy tegyem már le, aludni akar. nem tudom, hogy alakult volna, ha megszokja hogy a kezemben alszik el.

mi fontosnak tartottuk, hogy egyedül aludjon el, de ehhez ő is kellett, ha nem tudott volna egyedül aludni, akkor biztos nem hagytam volna sírni.

még 1: amikor fölsírt, akkor odamentem hozzá, énekeltem neki, simizem a hátát, de nem vettem ki (csak ha valami nagy baj volt). így megszokta, hogy ott vagyunk, van segítség, számíthat ránk, de nem űzött sportot abból, hogy minket hívogasson.

2011. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ott vagy vele és simogatod, felveszed ha szükséges, akkor érzi, hogy számíthatsz rá. Biztosan lesz sírás időnként, mert sok minden baja lehet (foga, meleg-hideg, szomjúság, éhség, stb), de azt érezni fogja, hogy ott vagytok és nincs magára hagyva.
2011. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!