Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak éber...

4 éves kislányomnak éber szedálásban tömik be a fogait. Azt olvastam, hogy a tudatuknál vannak ilyenkor és mindenre emlékeznek. Ez tényleg így van, mennyire viseli meg őket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 5 évesen éberen, minden altatás és fájdalomcsillapítás nélkül húzták ki a durván begyulladt hátsó fejfogam. Anyám fogott le, ennyi az egész. Véreztem, mint a fene, aztán vésni is kellett, mert beletörött. Ismétlem, 5! éves voltam.

Egy hét múlva mentem ellenőrzésre, anyám azt hitte, a rendelő közelébe nem tud majd vinni, erre én berohantam és székbe pattantam szó nélkül.

Igaz, a mai napig emlékszem az egészre, a vér ízére a számban, pedig már gyerekeim vannak nekem is, de hogy ez miatt bármilyen lelki sérülésem lett volna... Szóval ne aggódj, ha ilyen "horror" nem visel meg egy gyereket, akkor a tömés sem fogja.

2013. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok. De milyen az az éber szedálás? Gyerekfogászaton csinálják? Bár gondolom nem sztk-ban, hanem magánorvosnál.
2013. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az éber szedálás,olyan mint az éber altatás. Olyan mintha elkábìtanának. Igen,ez magándoki.Sajnos elég drága.
2013. jan. 2. 14:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, a kislányom nem kapott érzéstelenítőt amikor a fogát tömték. Magánfogorvos, nem sokat kellett neki fúrni, nagyon rendes volt a doktornő, elmagyarázta, hogy mit fog csinálni és mondta, hogy ha valamit érez a gyerkőc, tegye fel a kezét és azonnal megáll. Hősként tűrte a kislányom, nagyon büszke vagyok rá! :) Már 2x tömték a fogát sajnos, de nem hinném, hogy nyomot hagyott benne, mert másodjára is gond nélkül beült az ölembe a fogorvosi székbe. Nagyon sok függ ám a fogorvostól! 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kell leszedálni??????
2013. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem akarok beleszólni, de biztos szükség van ilyen fajta szedálásra, vagy csak a magándoki akar anyagilag "kicsit" levenni?


A férjem fogtechnikus, ismer pár fogorvost, akik mindenfélét előadnak a betegnek, és csak hogy jó sok pénzt ott hagyjanak.


Nem tudom, mi és mekkora a gond, de lehet egy jó gyermekfogorvos is meg tudja oldani a helyzetet, mindenféle bűvészkedés nélkül. És ha aranyos, akkor a kislányodban sem hagy semmiféle rossz nyomot.

2013. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már sajnos 3fogát tömték és a harmadik fogorvost se fogadja el.Kapott injekciót is és főleg ez nem tetszett neki.Tömören,már ki sem nyitja a száját.Ezért van szükség egyfajta "nyugtatásra".
2013. jan. 2. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy egyáltalán betomik a fogat? Tejfogat csak tisztítani szoktak.....
2013. jan. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Ez nem igaz, tömik a tejfogat is, ha az szükséges. A lányomnak már egyet tömtek, most hétvégén jön a második.
2013. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt nálunk nem tömik be, csak ki tisztítják. Ha nagyon rossz, akkor kihúzzák.
2013. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!