Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok kiviszik az oviban a...

Nálatok kiviszik az oviban a gyerekeket levegőre ebben a hidegben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk járnak az udvarra és sétálni is. Sajnos. Szerintem ilyen hidegben a szellőztetés bőven elég lenne...
2013. jan. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az ovinak van egy félig fedett játszó tere ide még esöben is kiviszik a gyerkeket, és egy nagy fedett balkonja is, ide nyáron mindig kimehetnek.
2013. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen.Ha itthon van,én is viszem.
2013. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

A hideg nem indok arra, hogy a gyerekek ne legyenek a szabad levegőn. Sőt, igénylik is, hogy futkározzanak. Az időt csökkentjük ilyenkor. Nem 1-1.5 órát, hanem mondjuk 30-40 percet vagyunk kint. Hatalmas ködben, esőben, hóviharban, -10 fok alatt nem megyünk ki.


24N óvónő

2013. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen hideg? Itt max. minusz 1-2 fok van szerintem bőven ki kéne vinni a gyerekeket ilyen időben (is) legalább egy 20-30 percre ha többre nem is, de sajnos nálunk se viszik. Én ezt utálom mert az én gyerekeim igényelnék és nekem este 6kor már nem futja rá sokszor hogy még kivigyem őket pláne ebben a sötétben, viszont meg vannak gárgyulva ha nem voltak kint egész nap.

Sajnos nálunk ha már cseppen 1-2 csepp eső (nem arra gondolok mikor esik rendesen) vagy köd va vagy 5 fok már nem viszik ki őket...Sok szülő ezzel egyet is ért merthogy megfázik a gyerek. Hát nem tudom, nekem attól még sose fáztak meg, attól viszont hogy 8-9 órát "főnek" egymás elszívott levegőjében, attól igen...

2013. jan. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Óvónéni vagyok, mi is ki szoktuk vinni "ilyen hidegbe" a gyerekeket. 30-40 perc kell a friss levegőn, ha fel vannak öltöztetve megfelelően, akkor nem fáznak meg. Az udvaron tudnak szaladgálni, amit ugye imádnak. Arról nem is beszélve, hogy ebéd után jobbat alszanak. Most nem dolgozom, itthon vagyok a 3 hónapos kisfiammal, én őt is kiviszem szinte mindennap egy kicsit a levegőre, jól felöltöztetve. Eddig még nem volt beteg.
2013. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Persze,hogy kiviszik.Amúgy ez még nem is olyan hideg szerintem.Itthon vannak,én is kiviszem őket,na jó nagy minuszokban nem.Ha tiszta idő van,nem esős,ködös,akkor szerintem jót is tesz nekik.
2013. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen, kiviszik, ha fél órára is, de kimennek, ebéd előtt.
2013. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még bölcsisek a gyerekeim, de őket is kiviszik az udvarra, aminek én nagyon örülök és egyetértek vele.

Nyilván zuhogó esőben, hóviharban, jégesőben stb. nem mennek ki. A bölcsinek saját, részben fedett terasza és nyitott udvara van. Mindig jól fel vannak öltözve, nem fáznak. Nálunk most ma pont enyhébb az idő, reggel +3 fok volt. Általában -10 fok alatt nem mennek ki, de ebben a szezonban még olyan nem volt felénk nappal.

2013. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, miért vagyok lepontozva! Egyébként megkérdeztem és nem mentek ma ki.

De mi gyalog járunk oviba, ami kb. 10 perc. Szóval 20 percet mindenképp sétálunk naponta. Ezért lepontozni...

2013. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!