Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy taníthatnám meg 2 éves...

Hogy taníthatnám meg 2 éves kisfiamnak a düh, frusztráció normális kezelését?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
2 évesen a düh, a dührohamok normális dolgok. :) A kezelését inkább a szülőknek kell elsajátítani, ezzel is irányítva a gyereket afelé, hogy felesleges magát dühíteni, meg anyát, mert célt úgysem ér el vele :)
2013. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 évesen még nem kell konkrétan Őket erre tanítani. Abból tanulnak, ahogy a körülöttük lévő felnőttek kezelik ezeket a helyzeteket, de még odébb van, hogy alkalmazni is tudják...


Ha szted annyira gázul reagál, akkor esetleg érdemes elmenni neked beszélgetni egy pszichológussal, hogy mi a megoldás..

2013. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan verekszik ilyenkor, nem is kis erővel.
2013. jan. 3. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor megfogod a két kis karját, magad felé irányítod őt és a tekintetét is, és elmondod neki határozottan, erősen (ha kell százszor is) hogy ezt NEM SZABAD!! Ez fáj anyának!


Türelem, kinövi előbb utóbb! :)

2013. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

második vagyok,

nekem is ezt csinálj a lányom, én vagy nem reagálok rá, vagy szembefordítom, és kérem, hogy nézzen rám, és mondom, hogy ez fáj nekem, ne csináld! nagyon nagyon igyekszem, hogy ne legyek ideges, mert sztem ez a nyitja, hogy ne érezze a mi feszültségünket.

ha nem hagyja abba, akkor kimegyek a szobából.

2013. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!