Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig normális,...

Mennyi idős korig normális, ha egy gyerek hisz a Jézuskában?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 08:25
 1/10 anonim válasza:
Szerintem általános iskola első osztályáig.
2012. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát barátnöm kisfia 9 éves a tesója 5. A nagyobbik még nem jelentette ki hogy nincs jézuska, habár ha szoba került volna akkor is a szülök elhallgatatták mert ott volt a tesó.

elsöben még hitt benne.


Szerintem 6-7 éves kor körül merül fel hogy nincsen, majd szép lassan jön.

2012. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak gyerekek hisznek Jézusban, hanem felnőttek is.

Én éppen nem hiszek benne, de sok ismerősöm hisz Jézus létezésében.

2012. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
adig normális mig a felnötek elnem veszik ezt a hitett a gyerekektöl ,az én 2 fiam is hisz bene pedig 9,10 évesek.
2012. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem semmikor nem normális. Fiamnak soha nem mondtam ilyeneket, hogy valami kitalált dologtól kap ajándékot.
2012. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
8-9 éves korig.Amúgy hiszem hogy Jézus élt.De a gyerekeimnek nem azt mondom hogy a Jézuska hozza az ajándékot,hanem hogy az Angyalka.Hisz a Megváltó meghalt.És csak Húsvétkor van feltámadás.:-) Amúgy is,most hogy nézne ki? Jön egy fiatalember,aki Jézus,és hoz ajándékokat? :-D
2012. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem írtam körül a kérdést, de akkor felteszem egyértelműbben: szerintetek meddig normális (általános, elfogadható) az, hogy egy gyerek azt hiszi, hogy a kis Jézus teszi a fa alá az ajándékot karácsonykor?

Jézusnak mint Megváltónak semmi köze szerintem a kérdésemhez.

2012. dec. 31. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
A 6 éves lányom még hisz benne. Bár néha már gyanakszik, jövőre szerintem biztos ki fog derülni, hogy mi az igazság, de most még teljesen elhitte, hogy Jézuska hozta az ajándékokat.
2012. dec. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 6 évesem is teljesen hisz benne és a mikulásban is. Igaz már kérdezgeti a dolgokat, hogy pl: hogyan tudja behozni a fát a házba, meg hogy nem potyognak le a dízszek...stb. :) Meg innen- onnan hall dolgokat....nem tudom még meddig lesz meg a "varázslat".
2013. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha bekerül közösségbe, inkább általánosba, akkor ott a "felvilágosult " Gyerekek úgyis mondják majd , hogy nincs Jézuska, akkor meg már kár mondani, hogy de-de van, mert utána már úgyis megtudja ,hogy nincs.
2013. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!