Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vegyem komolyan,...

Mennyire vegyem komolyan, hogy az alig 4 éves kisfiam a félévértékelő tesztlapon nagyon rossz értékelést kapott? Más is járt úgy, hogy nem volt elégedett az értékeléssel?

Figyelt kérdés
Én teljesen megdöbbentem azon, hogy a fiamat hogy lehúzták, már ami az értelmi képességeit illeti. Értelmiségi család vagyunk, a gyermek sem hülye, mégis egy ügyefogyott kisfiú képe rajzolódott ki a tesztből. Későn érő típus, ami a beszédfejlődését illeti, ezt elismerem, de több logopédusnál is jártunk, s mindenki meg volt elégedve a gyerekkel, nem foglalkoznak vele, még ráér, mindig ez a válasz. Aztán az oviban meg jól lehúzzák az értékelésnél. A kommunikációs résznél el is fogadtam a rossz minősítést, de ebből miért következik az, hogy az értelmi képességeit is leértékelik?

2013. jan. 3. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is jártam így. Középsős korában a lányom lapján a következőt jelölték be a higiénia témakörében: tisztálkodásra fel kell szólítani (vagy valami ilyesmi). Az én lányomat, aki akkor is kezet mos, ha egy porszem tapad a kezére! :DD
2013. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik részt érzed úgy hogy az értelmi képességeit minősítették vele? Egyébként ha kommunikációs nehézségei vannak akkor ez sajna így lesz (hogy az értelmi képességeihez nem igazán akarnak hozzáférni a nevelők) mert a 27 fős csop.ban a nagyszájú cserfes gyerekekről kiderül hogy mit tudnak de a csendesekről meg akiknek amúgy se teljesen oké a beszédjük még nem derül ki sokszor mert az óvónéninek (tisztelet a kivételnek!!!) nincs ideje odaülni egyesével.

És így születik ez a "kedves" jellemzés. Van ennek vmi következménye a későbbiekre nézve? Az iskola még nagyon odébb van úgyis, úgyhogy én a helyedben tennék magasról az értékelésre.

Az én fiam 5 éves neki is voltak komm. nehézségei (vannak a mai napig) de megmondom őszintén hogy nem igazán érdekel ez a félév értékelő vmi.

2013. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
OFF! Az oviban is van értékelés? Hát hanyatt vágom magam a döbbenettől! A fiam még bölcsis, ebben a témában nem vagyok otthon. Valaki írna erről pár szót?
2013. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából engem sem kellene, hogy nagyon érdekeljen, mert az óvónő szerint ez csak arra jó, ha nagycsoportban majd arról dilemmáznak, hogy iskolaérett-e a gyermek vagy nem. Akkor végignézik az összes értékelő papírját és az segíti őket a döntésben, stb. Másra nem jó ez a teszt.
2013. jan. 3. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Én azért elgondolkodnék rajta, biztos értenek hozzá, és máshogy látják, mint Te, aki egy elfogult anyuka. És attól, mert neked sikerült lediplomáznod, nem biztos, hogy a fiadnak is fog.


Persze, ettől függetlenül nem biztos, hogy gond van vele.

2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, minden oviban kötelező félévente értékelni a gyerekeket. Ez ovinként lehet, hogy különböző, nem tudom. Ismerősömnél 10 perces fogadóóra keretén belül zajlott, nálunk a kezünkbe nyomtak egy tesztlapot, amely kb. 150 kérdésből állt, és az óvónők válaszolták meg őket tapasztalataik alapján. Ezt ott az öltöző szekrénynél állva olvastuk el és írtuk alá. Nálunk ennyi volt. A 150 kérdés a gyermek habitusára, érzelmi és értelmi fejlettségére, mozgáskultúrájára, kommunikációjára és szociális érzékenységére vonatkozott.
2013. jan. 3. 12:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Az értelmi fejlettségnél olyasmi kérdésekre gondolj, mint el tud-e 10-ig számolni. Megmondja-e a nevét, életkorát, lakcímét, stb.?
2013. jan. 3. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha tudja ezeket, de nem mindig hajlandó elmondani? Akkor hogyan értékelik? Igaz, az én kisfiam még nem ovis, de nála pont ez a helyzet. Ha van kedve megmondja a dolgokat, ha nincs kedve, nem. :)
2013. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as! A te gyerekedet akkor szociálisan fogják lehúzni, mert nem akar kommunikálni, zárkózott stb. Szóval, sehogy se jó.
2013. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is csinálnak az oviban felméréseket középsőtől, eddig a difer tesztet csinálták, januárban pedig az iskolaérettségi vizsgálat lesz (már nagycsoportos a lányom). A difer teszt több részből állt, volt olyan rész is, mikor azt nézték, hogy kiscsoportos foglalkozáson hogy tud teljesíteni (elvonja-e más gyerek a figyelmét, beszélget-e közben, mit csinál, ha kész van a feladattal...), utána pedig kettesben az óvó nővel csinálták a feladatokat, ami kb 1 órán keresztül zajlott. Eztután fogadóórán egyesével mondták el a szülőknek, hogy pontosan mi, hogy zajlott, és mire mit válaszolt a gyerek, milyen volt a teljesítménye. Nálunk nagyon szeretik ezt a gyerekek, mindig az önként jeletkezők közül választja ki az ovónéni, hogy kivel csinálja. Ha valaki épp akkor nem jó passzban van, nem szeretné csinálni, akkor keresnek más időpontot.
2013. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!