Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálnátok hogy ha a...

Hogy reagálnátok hogy ha a gyereketekre valaki (barát) olyan nyomatékos hangsúllyal rámondaná hogy rossz és szófogadatlan? Ezzel sugallva hogy az ő gyereke milyen ügyes és szófogadó?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a fiam nem egy angyal, sőt igen néha nem azt csinálja amire kérjük.Tisztába vagyok vele, nem is festem le másképp a dolgot.De azért azt hiszem ez a mi dolgunk, ezt így nem szabadna kijelenteni senkinek, ráadásul olyan hangsúllyal ahogy azt tette.Nem szóltam semmit, de azóta is szálka maradt.Ráadásul abban a szituációban nem is rosszalkodott, benne volt a játékban, nem "veszélyeztette"az ő gyereküket, aki kisebb mint a fiam(3.5 éves).
2012. dec. 13. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy a saját gyerekével törődjön, 3.5 évesen egy gyereknek az a dolga, h eleven legyen.
2012. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sz@arul esne, de én is ismerem a gyermekem, tudom hogy rossz, szó fogadatlan, de csak magam okolhatom, amiért nem kezdtem el hamarabb nevelni, sok mindent ráhagytam...
2012. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyilván senkinek sem esik jól, ha ezt mondják a gyerekére, még ha tényleg kicsit rosszabb is! Nem is szabad szerintem mondani!

De! Elmesélek egy esetet. Baráti pár jött el hozzánk tavaly,akkor volt másfél éves a fiuk. Az egész este nem szólt másról,hogy azon rettegtünk a férjemmel,hogy mit fog csinálni a gyerek! Tenyérrel ütögette a plazmatévét, a kanapéra kiborogatta a kekszet, ami a földre került még jól meg is taposta. Komolyan, ahogy elmentek még fél órát takarítottam utánuk. A szüleitől mindössze egyszer kapott annyit,hogy nem szabad. És az egész este el lett cseszve, mert arra kellett figyelni,hogy mit csinál a gyerek. Ha bunkóság, ha nem, legközelebb úgy szerveztük a randit,hogy inkább mi menjünk hozzájuk.

Természetesen sem a gyerekre nem szóltam rá, sem a szülőknek nem mondtam, pedig az volt a véleményem,hogy az engedésnek is van határa! A mi fiunk most egy éves, de már most alap,hogy elmagyarázzuk,hogy nem játszunk az étellel. Tehát nem tapossuk a földön a ropit, meg a kekszet!

Ettől függetlenül én azt vallom,hogy mindenki úgy neveli a gyerekét,ahogy akarja, semmi közöm hozzá. Nem szabad beleszólni ebbe.

Mondjuk amikor mi elmeséltük ezt a családban, mindenki kivétel nélkül azt mondta,hogy ebben a szituációban ők már simán rászóltak volna más gyerekére. Én nem akartam megbántani őket, mert jó emberek, csak sajnos akaratlanul is elérik,hogy nem fogják őket a gyereket miatt társaságba hívni!

2012. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzeted,az enyém 2 éves lány,eleven,minden lében kanál.Bevásárolni is magammal viszem,nincs senki akire hagynám.Történt,hogy csak egy kenyérért szaladtam be kézen fogva vele,de kirántotta a kezét az enyémből és szaladt már amerre látott,én utána,utolértem és kezdtem dorgálni,hogy ilyet többet ne csináljon és legyen szíves viselkedni nagylány módjára,csokit majd a pénztárnál fizetés után megeheti!Ezt ha mind látta és hallotta egy pár akinek egy 8-10 hónap körüli kisfiú volt az ölükbe,a pénztárnál meg a hátuk mögé kerültem és gúnyosan megjegyezték,viselkedj légy szíves! gúnyosan.Hát én nem nyeltem le,és visszaszóltam,majd 2 év múlva jussak eszükbe!Nem mindig kisanygyal a gyerek,mert jön a hiszti meg a mindent meg kell venni,majd meglátják,akkor gúnyolódjanak.Csendbe maradtak
2012. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy rosszul esik, viszont szerintem nem megengedhető, hogy lekicsinylően hasonlítgassanak egy gyereket - ez egyiknek sem jó hosszú távon. Bezzeggyereknek lenni sem az, meg olyannak sem, aki majd később dacból is rosszabb lesz. Egyszerűen szerintem van kulturált módja annak, hogy ha valakinek nem tetszik a viselkedése, azt a tudtára adjam...
2012. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, mindenkinek van véleménye más gyerekekről, szülői nevelésről stb..., de ezt azért nem kell a másik képébe vágni, mert ehhez nincs joga úgymond.

Mi nem azok a szülők vagyunk akik ráhagynak mindent a gyerekre, de vasszigorral sem nevelünk.Próbáljuk az aranyközép utat megtalálni, ami persze nem egyszerű.Az említett barát pedig inkább az a fajta aki percre pontosan be van programozva hogy mikor egyen, aludjon a gyerek, öt perc késés már nem fér bele, és ott csak a szülők akarata érvényesül.

De a lényeg, hogy ha náluk is vagyunk a fiammal, vagy ők nálunk, mindig rá van szólva a fiunkra ha olyat csinál.Igazi kis elevenség.

Már többször ért minket célzás gyerekneveléssel kapcsolatban, olyan burkoltan, de azonnal ki lehetett venni hogy csak ők csinálják jók, mások meg csakis rosszul, beleértve minket is.Már ott tartok hogy ezek miatt nem is szívesen tartok kapcsolatot.

2012. dec. 13. 16:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy írta az egyik válaszoló hogy sok mindent ráhagyott a gyerekre, későn kezdte nevelni.Nálunk ez sem igaz így, mert pont hogy nem hagytam rá dolgokat, de annyi de annyi huncutság van benne:-)
2012. dec. 13. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:

MAgyarország, magyar mentalitás magyar emberek, tipikus. Mindenki kritizálja a másikat mindenki mindent jobban tud. Mindenki el van magától meg a saját gyerekétől ájulva.

Nekem a sógorom ilyen f@sz. Nagyon eleven, igen ki merem mondani hogy rossz hisztis kislányom van 3 és fél éves. Nem nevelés ilyen és kész.

A sógorom olyan hangon rászólt hogy nekem fájt, pedig a lányom imádja és nagyon rosszul esett neki az imádott nagybácsitól.

Nem álltam meg szó nélkül. Mondtam neki hogy majd a sajátjára szóljon rá ha ennyi idős lesz. Mert a lányom pont olyan mint amilyen ő volt kiskorában és imádkozzon hogy majd az ő kisfia ne rá hasonlítson.

2012. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tök átérzem a helyzeted! Velünk nemrég történt hogy átmentünk anyukámékhoz-élettársával él, akinek nincs gyereke.....

Kb 3-4 havonta szoktuk csak bevinni a gyerekeket. most úgy alakult,hogy bementünk. Van egy 3 éves kisfiúnk,és egy 17 hónapos. A nagy elkezdett játszani egy játék talicskával, a kicsi pedig most mindenben utánozza,követi őt,és persze utánament. És mivel abszolút nem gyerekbiztos az a ház(sőt, inkább veszélyes a gyerekre),szóltunk nekik, hogy jöjjenek vissza. De játszottak, így hagytam h anyu menjen utánuk, mivel ő sem igazán a nagymamák mintaképe, nem igazán látogatja az unokáit (de ez egy másik történet) Kb 20 percet voltunk bent, abból csak 10 percig azt hallgattam, hogy az élettárs csak azt hajtogatja, hogy B rossz vagy, kiraklak a sötétbe, rossz vagy,rossz vagy,rossz vagy....kicsit kezdtem már unni, mikor is megkérdeztem, hogy szerinte milyennek kéne lenni egy 3 éves gyereknek? Mire azt válaszolta, hogy ő már nem gyerek......a férjem, aki egy igen jámbor ember,már ő is kezdett felháborodni. én csak annyit mondtam, hogy ha 3 évesen nem gyerek, akkor mi? de kezdett bennem felmenni az ideg, így elkezdtünk készülődni hazafelé. Mikor is utánam jött, és elkezdte mondani, hogy én is rossz vagyok, mert a rossz gyerekemre nem szólok rá!!!!!Na, akkor kijött belőlem minden, nagyon mondtam a magamét, hogy ő mit képzel magáról, miért is kellett volna rászólnom, hiszen csak JÁTSZOTT, és amikor tavaly mindenki egyedül hagyott a fiúkkal, akkor bezzeg nem mondták h rossz, és azért mert a kisfiam alapból nem egy nyugodt gyerek, de én tudom az okát h miért nem, addig nekem ne mondja meg, hogy mikor szóljak rá, főleg, hogy gyereket csak messziről látott....olyan ideges lettem, már majdnem sírtam is....kivittem a kisfiamat az autóhoz, szegény nagyon meg volt szeppenve, csak annyit mondott nekem, hogy ő nagyon szeret engem.

Nem tudom, hogy amikor egy 3 éves gyerek tényleg játszik, és nem ül a seggén akkor miért kell belesúlykolni, hogy rossz?mikor csak játszik, mert gyerek?! és azt is tudom, h van amikor tényleg rossz, és túllő a célon, de ő azt pl nem látja, hogy akkor itthon kap büntetést, de azért mert játszik nem fogom megbüntetni, még csak rászólni sem...

2012. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És utólag megbántam, hogy a gyerekek előtt fakadtam ki, mert azóta ha mondom a kisfiamnak h át kell ugrani a mamához, nem jön(A kapun belülre nem tettem a lábam én sem)
2012. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!