Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hányszor takarit és mos...

Ki hányszor takarit és mos egy héten 1vagy 2 gyerek mellett? Minden nap föztök? Marad magatokra is elég idö?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
4,5 eves a fiam, van 1 kiskutya a lakasban, ezert minden nap felmosok. Mosni kb 3szor szoktam 1 heten.
2013. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, fozes. 2 naponta altalaban es igen, van magamra idom. :-) 2 gyerekkel biztos sokkal nehezebb lenne.
2013. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Naponta takaritok 1-2 órát, igy nem gyűlik fel a házimunka. Főzni is mindennap szoktam.
2013. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Öten vagyunk, 3 gyerek.

Minden nap főzök, kétnaponta mosok, heti 2-szer porszívózok, napi 2-szer felmosok. Magamra? Hááát... :) valamennyi, de nagyon kevés.

2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem.... Heti 1x takarítok, persze ha van söpörnivaló, akkor azt felsöpröm, de naponta, 2 naponta eszem ágában sem lenne.... Főzni általában 2-3 naponta szoktam, mosni gyakrabban, azt kb. 4x is egy héten. Munka és másodállás mellett én nem szeretném olyan szinten kiszopolyozni magam, hogy aztán meg depis legyek,mert magammal nem tudok kicsit foglalkozni. Szerintem meg kell találni az arany középutat, nem mi vagyunk a lakásért, hanem a lakás értünk. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap. Nem az egész lakást, be van osztva, hogy mikor mit, így soha nincs elviselhetetlen kosz. Főzni megpróbálok két napra, de nem mindig sikerül.

Ezt a magamra fordított időt bevallom, nem nagyon értem. Most is a gép előtt ülök, meg hajat mosni is szoktam, este lefekvéskor olvasok egy kicsit. De inkább az a fontos, hogy a gyerekekre jusson minőségi időm este.

2013. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Sűrűn takarítok, szinte minden nap főzök, napi seprés, felmosás. Heti legalább négy adagot mosok. 9,5 hós a kisfiam. Nem sok idő jut magamra, ami kevés van, azt a net előtt töltöm.
2013. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hetente egyszer takaritok. Tobbre nem is lenne ido mert reggel 9-tol 5-ig melozom, a kisfiam 1 eves kora ota bolcsis volt es most mar ovis. A ferjem szivesen elviszi ot barhova ha megkerem vagy eljatszanak amig takaritok. Ez a takritas valtozo. A porszivozas az mindig megvan de pl. port nem kell torolnom minden heten es sutot vagy gaztuzhelyet sem kell minden heten takaritani... igy nagyon valtozo, hogy mi kerul eppen a heti listara. :)Amire eleg igenyes vagyok az a furdo igy 3 naponta kitakaritom a WC-t meg a kadat es hetente a zuhanyzot ciffel de ez csupan 10 perc es furdes vagy zuhanyzas utan megcsinalom estenkent (egyik este WC masik este kad...)

A fozes is valtozo mert pl. egy nagy tal rakotkrumplit, rakott kaposztat 2 napig eszunk igy nem fozok minden nap de vannak olyan napok, hogy naponta is fozok. Nallunk mindig este van meleg kaja mert akkor tud leulni vacsizni a csalad egyutt. Ebedre szendvicset eszek vagy salatat, gyumolcsot a fiam meg az oviban eszik. Igy mindig elozo nap este elkeszitem amit tudok miutan elaludt a kisfiam (8-kor mar alszik). Pl. tegnap osszegyurtam a fasirtgolyokat ma csak ki kell sutni oket vacsi elott par percel es elkeszitettem a krumplifozeleket. Tehat amit tudok elokeszitem elozo este. Tegnap fuszeres burgonyagerezdeket ettunk egybensutve hagymaval es kolbasszal sok sajtal a tetejen leontve foghagymas tejfollel. Na pl. ezt nem tudom teljesen osszerakni elozo nap. Amit megcsinaltam megfoztem a krumplit, felvagtam a kolbaszt meg a hagymat es betettem hutobe egy dobozba. Es mikor hazaertem akkor kellett osszerakni meg sutobe tenni es megsutni. Ugyhogy van olyan hetem, hogy akkar naponta is fozok es elokeszitek es van olyan hetem is, hogy pl csak 3-szor fozok. Ez a menutol fugg.

2013. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

2 kicsi gyerek, takarítás folyamatosan beosztva, de kb heti szinten, főzés szintén napi/kétnapi, ha marad, mosás napi min. 1 adag.

Idő magamra este.

2013. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van (4 és 1,5 éves) Megpróbálok rendet tartani kissebb-nagyobb sikerrel. (a játékok mindig szét vannak, pedig naponta 1-2x összepakolom) Mosogatógép a megmentőm már lassan 1 éve:) Mosni minimum 4-5x 1 héten, vasalni csak amit nagyon muszály. Seperni felmosni kb 3 naponta, porszívózni hetente. Portörlés ilyesmi már ritkább. Ja, a fürdőszoba kb 3 naponta sorra kerül. Magamra néha jut idő, de van amikor arra nincs erőm hogy testápolót kenjek magamra. Fodrász kb negyed évente. Ami jobban bánt, az az hogy a páromra is kevés időm jut. Van olyan hogy tizenegy, éjfél mire mindennel végzek,és kész k.o. Azért remélem ez változik idővel, ahogy önnállóbbak lesznek.
2013. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!