Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kelleni fog neki...

Szerintetek kelleni fog neki logopédus? Tapasztalt anyukák válaszát várom!

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy komoly hangképzési problémák vannak kisfiamnál. Az s, sz, c, cs, z, zs betűket egyformán mondja: kidugja a nyelvét. Szerintetek kérjem az oviban, hogy foglalkozzanak vele, vagy még korai, és ez magától elmúlhat? 3 éves és 3 hónapos. Itt egy videó róla, talán jobban halljátok így, hogy mi a dilemmám: http://www.youtube.com/watch?v=4PDI7Tz9haU
2013. jan. 6. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Édes:)

Most ugyan hang nélkül, de megnéztem. Ez az interdentális szigmatizmus (gondolom cumizik a kislegény, de cumi nélkül is alakulhatott így).

Logopédushoz még ne vidd, nem fog vele foglalkozni. 5 éves korában lehet leghamarabb, addig esetleg spontán is javulhat, bár nem ez a jellemző.

2013. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csak az ujját szopizza, azt is csak elalváskor, meg ha nagyon elbambul. 8 hónapos korában dobta el a cumit, és addig sem volt sokat a szájában.

Az oviban mondták, hogy 5 éves kortól hivatalosan is foglalkozik velük logopédus, de előbb is lehet kérni - ezért is vagyok tanácstalan, hogy hagyjam még, vagy már lépjek valamit.

2013. jan. 6. 16:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, vidd el, nézzék meg. De a fiad még kicsi ahhoz, hogy tudatosan odafigyeljen a nyelvgyakorlatokra, amikkel a helyes kiejtést előkészítik, ill. kialakítják. Játékos nyelvtornák vannak, pl. s, zs, cs hangokhoz később majd "kanál" alakú nyelvet kell formázni, ahhoz lehet most utánozni pl. ahogy a cica lefetyeli a tejet. Vagy tejszínt nyal a cica a szájáról.

Ha gondolod ebben kérj tanácsot, de szerintem a neten is találsz hozzá játékos feladatokat. Ezzel ártani nem tudsz, ha szívesen csinálja a fiad, lehet játszani ilyeneket a tükör előtt. (Én ezért személy szerint még nem fizetnék logopédusnak, max. a tanácsadásért egyszer-egyszer.) Szerintem a rendszeres foglalkozásokat 4,5 éves kora előtt kár erőltetni, még nem érett rá előtte.) (első voltam)


(A fiam cumizik, szívfájdalmam, de ő is így beszél. De ennél nagyobb gondunk ne legyen. Ja és csak azért zavar, mert nem hajlandó megválni a cumitól.)

2013. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat, keresni fogok ilyeneket, amit itthon gyakorolhatunk. :)
2013. jan. 6. 16:18
 5/11 anonim ***** válasza:

elképesztő a kissrác :)

enyém 2 éves és max az anna-peti-gergő bugyuta meséit tudja elmesélni, azt is makogva :)

nagyon ügyes, gratulálok :)


én fiam is kicsit érthetetlenül beszél, neki a v-r-z hangok a nehezek, mi járunk logopédushoz, a nevelési tanácsadó mérte fel és ad neki heti 1 logopédiai fejlesztést ingyen.

igaz, nálunk megkésett beszédfejlődés a fő probléma, fél éve szólalt meg, inkább ezzel vittem el.

neked kell eldöntened, mindenesetre az nem igaz, hogy 5 éves kortól nem foglalkoznak vele, van erre lehetőség.

de tényleg ráér még, inkább otthon a tükör előtt "arctornázzatok" :)

2013. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok

hát jól elírtam :D nem 2 éves hanem azt akartam írni 2 hónappal fiatalabb a tiédnél, 3 múlt :D

2013. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is, és utána fogok nézni ezeknek a játékos "okításoknak", nyelvgyakorlatoknak. :)
2013. jan. 6. 16:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is ugyanezeket a hangokat nem mondta tisztán. Vele nem foglalkozott logopédus, mert kevés volt a hely, és azokkal foglalkoztak, akik már a 7. évet töltötték be az oviban. Montágh Imre - Mondd ki szépen c. könyvéből gyakoroltunk 5 éves korától napi kb. 30 percet. 6 évesen ment iskolába és gyönyörűen beszél, semmilyen beszédhibája nincs. (S, Zs, C, Cs, Gy, R hangokat gyakoroltuk így, de a könyvben az összes betű helyes kiejtéséhez megvannak a feladatok, gyakorlatok.)

2013. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is, megnézem ezt a könyvet mindenképpen! :)
2013. jan. 6. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Szakértelem nélkül nem szabad otthon logopédust játszani! Várj még vele javulhat! Amúgy egy ismerősöm fia pont így beszél és 5 éves, de őket hidegen hagyja, ami már gáz szerintem. Mellesleg igen okos a kisfiú, így elmondani egy mesét, ez igen.
2013. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!