Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt bölcsis tapasztalatok?

Tapasztalt bölcsis tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy néz ki, hogy jövőhéten fog indulni a beszoktatás de legkésőbb a hosszú hétvége után. Az lenne a kérdésem, hogy vannak e hasznos praktikák ami nálatok megkönnyítette a beszoktatási időt. Van e olyan, hogy adtok a gyermeketeknek immunerősítőt? Minden tanácsot szívesen fogadok.


2012. okt. 25. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez minden gyereknél más. Az egyik vígan trappol be már a második héten, a másik gyerek még egy hónap múlva is elfehéredő ujjakkal kapaszkodik az ajtófélfába és sikít mint akit nyúznak.


Arra vigyázz, hogy olyan kijelentéseket ne tegyél a gyerek előtt még másnak se, hogy "szegényke", bölcsibe kell mennie. Inkább pozitív dolgokat próbálj mondani, hogy pl: milyen nagylány/fiú, hogy mehet már bölcsibe.

2012. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy pozitív színben kell előtte feltüntetni mindenképpen a bölcsit, sokat kell neki beszélni arról, hogy ott mennyi új játék lesz, mennyi kisgyerek, akikkel játszhat majd, esetleg rajzolhatsz is neki pálcikaemberkéket, hogy ennyien lesztek ott, dadust, hogy sokat fog nektek mesélni, majd mondókáztok, stb.

Nálunk annyira könnyen ment, hogy már a 4. nap ott is aludt a kisfiam (egy éve, szeptemberben kezdtük). Igaz, hogy decemberre már elfáradt, és akkor volt egy kis hullámvölgy, nem akart menni reggel, nyüszögött, mikor eljöttem, de kis karácsonyi szünet után minden visszatért a rendes kerékvágásba.

Most már ovis, és rögtön az első nap ott is aludt az oviban, hihetetlen jól és könnyen alkalmazkodott az új helyzethez. Kívánom, hogy Nektek is könnyen menjen minden!

2012. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fiam még csak november közepén kezdi, ezért tapasztalatom nincs, viszont a doki nénink írt fel neki egy Broncho Vaxom nevű immunerősítőt amit már szed, ez állítólag a felső légúti megbetegedések megelőzésére, illetve kevésbé súlyos kialakulására kedvező. Ezenkívül én még adom a Cebion multját és már 1 hónapja járunk egy bölcsi szerű játszóházba, szerencsére ingyenes.
2012. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a fiammal túlestünk a beszoktatáson szeptember közepén.

Van egy-két tipp, ha érdekel:

-Mond el neki, miért megy bölcsibe: mert neked és apukának is dolgoznia kell

-Legyél magabiztos, pozitív. A bölcsi szuper klassz, csuda szép játékok vannak, aranyos kis pajtások, finom ételek. A gondozónéni kedves, és hangsúlyozd a gyerek előtt, hogy te megbízol benne, azért vigyázhat rá.

-Ha van kedvenc tárgya, akkor mindig legyen nála

-Előtte is mesélj neki szép dolgokat

-Ha tudod a jelét, rajzold le neki egy A/4-s lapra, és mutogasd gyakran, hogy ez lesz a jele, ha ezt látja, ott vannak a kis dolgai. Én kiragasztottam az ajtajára neki szem magasságban, hogy mindig lássa.

-Készítsétek össze együtt a benti holmiját

-Minden nap, ha jöttök haza, dicsérgesd, hogy milyen büszke vagy rá, milyen ügyes nagyfiú/nagylány, mert a bölcsi, olyan mint a felnőtteknek a munkahely, nagy dolog

-Én csak Cebiont adtam neki, az első hónapot átvészelte, pedig volt ott két kisfiú is, akinek vannak idősebb testvérei, egyikük elég sokat volt beteg. Erre most a fiam a szomszéd kisfiútól szedett össze valamit :-( Javaslom az immunerősítőt.

2012. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!