Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 3 és fél éves, és...

Kislányom 3 és fél éves, és nagyon nehezen akar hazajönni az oviból. Reggel semmi gond nincs vele, szépen megy, délután nem is örül nekem, amikor meglát. Valamikor még sír is, hisztizik, hogy nem jön haza. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert szereti az óvodás, gyerektársaságot. miért baj ez?
2013. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem esik jól, hogy szólnak neki, hogy itt van anya, és ő meg nem jön. Van, amikor hisztizik is, hogy nem jön haza. Mással is előfordul ez?
2013. jan. 7. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, ez nem ritka jelenség, nyugodj meg. :) (Óvodapedagógus vagyok.) A kisgyermekek GYAKRAN még pisilni is elfelejtenek menni, amikor belemerülnek a játékba. Tudom, kellemetlenül érezheti ilyenkor magát a szülő, hogy rá se hederít a gyerek, de többségében nem a szülő az oka. Javaslom, várj egy picit, mire el tud szabadulni, esetleg játssz vele az oviban még 5-10 percig, ha engedik a pedagógusok.
2013. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális, szeretne még játszani a többi gyerekkel. Bár nem túl sok emlékem van az oviról, azt tudom, hogy én sem akartam általában hazajönni, mindig hisztiztem, hogy én még ottmaradok. Értem mindig apukám jött, aki kénytelen volt pár percig beállni közénk és játszani, mert csak így voltam hajlandó vele menni. Neki bejött ez a módszer, próbáld ki te is. Emlékszem mindig felemelt és úgy pörgetett minket. Mindenki sorbán állt nála, az én apukám volt a "sztár", így utána büszkén mentem vele haza :)
2013. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nem ellened szól, ha nincs otthon baj... - Valószínűbb, hogy szeret ott lenni, ami jó dolog. :) - Óvónéniknek mi a véleménye?
2016. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!