Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szexuális felvilágosítást...

Szexuális felvilágosítást hány éves korban tartottatok a gyereketeknek és mit mondtatok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

nekem soha nem kellett, megtudtam magamtól mindent... google, haverok, stb...


12/f

2012. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
első vagyok::::: ezt kb. 7-8 évesen
2012. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném elkerülni, nem akarom, hogy a sok hülyeséget nézze meg a neten. :)
2012. júl. 15. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én NEM tartottam "felvilágosítást" a hagyomanyos formában, hanem születésétöl kezdve nyiltan beszéltem velük a szexuális témákról is, a koruknak megfelelöen.

Ezen kivül nem figyeltünk kinosan arra, hogy nehogy véletlen is megláthasson valamelyikünket öltözetlenül, igy eleg hamar észrevette, hogy vannak nök meg férfiak, de mivel nem csináltunk felhajtást, ezért természetesnek is vette.

Már kisóvodásan hallott arról, hogy vannak terhes nök, a kisbaba a hasukban nö, mielött megszületne, stb.

Ha valamit kérdezett, akkor arra válaszoltunk. PL amitöl sokan félnek, hogy ha kis gyerek megkérdezni, hogy hogy kerül az anyuka hasába a gyerek - erre neki még bövel elég magyarázat, hogy a szülök szeregetik egymást, és egy kis mag átugrik az anyuka hasába és ott nö meg babának. Neki még nem kell a tényleges utat elmesélni, mert ennyi böven elég. Vagy hogy hol jön ki a baba: erre magyarátaznak elég, hogy egy kis kijárat nyilik ki, amikor a baba meg akar születni.


A leülök és felvilágositom a gyereket rossz ötlet, mert egyrészt a gyereknek is kinos meg a szülönek is, sok esetben vagy túl korai - mert az ilyen módon tör´tenö felvilágositáshoz éretlen a gyerek, vagy túl késöi, mert a szülö nem tudja idöben rászánni magát, ezen kivül a gyerek igy nem mer utána sem kérdezni, ha gondja van, mert látja, hogy a szülö is zavarban van ezeknél a kérdéseknél.

2012. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
nah, ebben van vmi igazság: nem kell titkolózni, amit akar onnan tud meg ahonnan akar a kölök :D én mondom, kb. 7-8 éves korom óta tudom PONTOSAN hogyan lesz... oviba' is tudtam, de csak elnagyolva... nem kell titkolni, had' lássa a gyerek h van apucinak egy 17 centis "fúrója" és anyunak egy ugyanekkora "luka"...........
2012. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig akkor mondtam amikor kérdezett,olyankor egyik kérdés hozta a másikat.Megbeszéltünk mindent korának megfelelően.
2012. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig az éppen aktuális kérdésére kell válaszolni a korának megfelelő szavakkal de mindig őszintén.

[link]

2012. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!