Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák! Hogyan néz...

Dolgozó anyukák! Hogyan néz ki reggel a lakás, amikor bölcsibe/oviba, dolgozni indultok?

Figyelt kérdés

Nálunk katasztrófa és délután erre jövünk haza. Összepakolok, rendet rakok minden nap, de reggelre ugyan olyan.

van bevált tippetek amivel normalizálni lehet a helyzetet?


2013. jan. 8. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk különféle tárolók "nyelik" el a dolgokat pizsitartók lógnak a fiam lányom szobájában is, amit lehet előző nap kikészítek, a ruhákat , az innivalós poharakat, a kis reggelire megehető dolgot (sajnos nem ülünk neki nagyot reggelizni mert nem tudnak olyan korán még enni) így müzlit esznek max. vagy müzliszelet (én készítem tepsiben) sajtot+ abonettet, hamletet, tejszeletet ,valami gyümölcsöt, néha nutellás fél kiflit viszünk . Ezek mind olyanok amiket nem kell készíteni reggel. Még csak ovisak mondjuk.

Ágynemű hát a gyerekek ágya az csak ágytakaróval van letakarva nem pakolom el magát az ágyneműt. A szülői ágyat a férjem rakja be ez is kb. 3 perc.

Minden más a helyén van. Mondjuk kicsi a lakás viszonylag szóval megszoktuk hogy sosincs elöl semmi amit épp nem használunk.

2013. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mitől lesz katasztrófa? Reggel ebresztem a gyereket, amíg ebredezik ki teszem a ruháját. Ha felkel, megy a mosdóba, addig beagyazok. Együtt fogat mosunk, megmosakszunk. Ha éhes, készítek neki reggelit, azt az egy tányért beteszem a mosogatoba.
2013. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyu azt mondta, hogy reggel másfél órával elöbb fel kell kelni:fél óra a lakás összepakolása, fél óra neked, fél óra a gyerekre.20 hónapos a kislányom de én bizton majd így fogom csinálni.Remélem segítettem.
2013. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én addig csinálok rendet, amíg a fiam megissza a kakaóját, addig ébredezik, ez nagyjából 10 perc.

GYorsan összerakom az ágyakat, aztán segítek neki felöltözni. A ruháját este készítem össze. Este fürdés előtt mindig elpakoljuk a szanaszét heverő játékokat a fiammal, így reggelre sincs kupi.


Én is elmosogatok vacsi után, így csak a kakaóspohár, meg apa kávéscsészéje marad a mosogatóban.


Saját tapasztalat, hogy akkor katasztrófa a helyzet, ha este minden szalad. HA este legalább nagyjából összepakolsz (ne akkor pakolj, amikor hazaérsz, hanem este, hogy már ne lehessen szétpakolni, és kevesebb legyen a rendeznivaló), akkor reggel nem lesz sok melód.


Szánd rá a ma estét, csináljatok rendet alvás előtt a gyerekszobában, ha elaludt a kicsi, rakd rendbe a lakás többi részét. Készítsd ki a ruhákat. Mielőtt ébreszted a gyereket, pakold össze az ágyatokat, rakd el amit szétpakoltatok ti. Utána ébreszd, és mondjuk olvasson könyvet, vagy nézzen mesét, vagy bármi, amíg az ő ágyát is rendbe teszed. Hidd el, ez max. 10 perc ráfordítás reggelente, és nem a kupira érsz haza.

2013. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi este csinálunk rendet. Együtt a gyerkőccel, meg ami marad, azt miután lefeküdt. Konyhát is rendbe tesszük lefekvés előtt.

Reggel sok ideje nincsen szétpakolni, megissza a tejcsit és megyünk öltözni, fogat mosni, és indulás. Bár könnyebb helyzetben vagyok ez ügyben, mert emeletes házban lakunk, a nappali a "játszótér", a fürdő az emeleten, úgyhogy az emeleten készülődünk reggel többnyire.

2013. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!