Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tovább a gyógyszert a...

Adnátok tovább a gyógyszert a gyereknek? Vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Ősz óta már többször befulladt a fiam, mikor náthás lett, azonnal a tüdejére ment és fulladt. Többször voltunk kórházi megfigyelésen, kapta a hörgőtágítókat (Ventolin, Flixotid, Theophillin kúp, Spiropent egyszerre.) Már utolsó előtti alkalommal csak lassan mert a doki leállni a gyógyszerekkel, most utoljára meg már azt javasolta, hogy a Flixotid maradjon egész januárban, meg 2*3 ml Spiropent is megelőzésnek. Amellett hogy közben kaptunk inhalátort is és naponta 1-2 alkalommal használjuk azt is.

Most egy jó hete nagyon kifordult magából a fiam, hisztis volt, mindenen kiakadt és üvöltött, semmi nem volt jó neki. Egy darabig ráfogtam hogy 2,5 éves, normális ebben a korban ez, de mégis olyan más 'szagú" volt ez a hiszti, mint az igazi. Megnéztem a Spiropent mellékhatásait, és van neki olyan, hogy túlérzékenységi reakció, ez teljesen illet a fiamra. Leálltam lassan a gyógyszerrel 3 nap alatt, szerencsére nincs baja, a másik kezeléseket hagytam persze, és visszakaptam a fiam, elmaradtak ezek a hisztik.

Kipróbálnátok még egyszer hogy tényleg a gyógyszertől van? VAgy hagyjam abba? VIgyem vissza a dokihoz? (ez egy kicsit macerás most, később leírom miért, ......)


2013. jan. 8. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez nehéz kérdés. Próbáld meg felhívni a dokit, hogy mit javasol. Mennyire fontos annak a gyógyszernek a szedése is a többi mellett. Jobbulást kívánok a gergőcödnek!
2013. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is beszélj a dokival. Senki sem adhat itt felelősségteljes tanácsot ebben az ügyben. Jobbulást!
2013. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is az összes takony kapásból a tüdejére megy a gyereknek, de ilyet még nem is hallottam a dokitól, hogy megelőzésre folyamatosan adjam a spiropentet, pedig a dokinéni ha kell ha nem gyógyszerez.


Beszéld meg a dokival, hogy hogyan tovább, amit én csinálok, az az, hogy amikor a gyerek meggyógyul, akkor csak az allergia gyógyszere marad, semmi mást nem adok, amikor kell, taknyosodik, akkor adok legközelebb, az első köhögéskor megy az 5ml.

2013. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak is minden azonnal a tüdejére húzódik, mi járunk is a Bokor utcába (Svábhegyi Gyerekklinika).

A pulmonológus Montelukasztot írt fel, ezt tünetmentes időszakban is kell szeni, és a szövődmények kialakulását gátolja, ill. segíti a gyorsabb gyógyulást.

Próbálátok meg, TB alapon ingyenes az ellátás.

2013. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Spiropentet az én kisfiam is szedte, de nem megelőzésre, hanem amikor akut baja volt. Őt is iszonyatosan felpörgette, nem lehetett vele bírni. Amikor végre abbahagytuk, visszaállt minden a rendes kerékvágásba.
2013. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ventolin és a spiropent ugyanaz a hatóanyag,nem is értem, spiropent az egész testében tágítja az ereket,mig a ventolin csak a tüdőre hat,ezért mindig azt használjuk, dokink mondta,azt csak végső esetben szokta és azonnal leállítja,ha már nem fullad,megelőzének a flixotild kell, nem értem a dokidat
2013. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ja és vidd el gyerek tüdőgyogyászhoz, ő irhat papirt h asztmás és olcsobbak lesznek a gyogyszerek,igy nekünk a ventolin pl. 90ft, a flixotild 1200ft, és jár rá az emelt családi
2013. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

No, közben felhívtam az ügyeletet, mert ott mondta a doktornő, már ismer minket, és pont ő volt, így tudtam vele beszélni.

Azt mondta igen, lehet a Spiropenttől, és hogy azért adjam neki, de csak reggel és csak 3 ml-t.

De most az utolsó válaszolón elgondolkodtam, és nem tudom, lehet jobb lenne a ventolin. Húúú....

Voltunk amúgy tüdőgondozóban, azt el is felejtettem írni, Aeriust kap esténként 5 ml-t, mindig.

Fül-orr-gégészeten is voltunk, az inhalátort ott írták fel. Most januárba kell pullmonológiára visszamenni, rákérdezek ezekre a gyógyszerekre és dolgokra, amit írtatok.

Ha valaki még idetalál, és tud még erről a fajta betegségről többet, és hogy mit mikor hogyan kell szedni rá, nagyon örülnék ha megosztaná velem/velünk.

Köszönöm az eddig válaszokat!!!!!

2013. jan. 8. 12:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Spiropentet nekünk is csak baj esetén kapta a gyerek. Megelőzésnek állandóra a Flixptide pipa van. ÉS persze az Aerius.

Mi tavaly tél végén és tavasszal voltunk így. A lányomnak szinte minden 2. hétre jutott egy befulladás.


Én a Spiropentet tuti nem adnám még egyszer huzamosabb ideig a helyedben. És a Ventolin sem állandó használatra való, az is fulladásra való. nekünk írtak fel még Dexa-t, ez is végszükség esetén alkalmazandó.

2013. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia,az én kisfiamnak asztmatikus hörghurutja van,míg ez ki nem derült,mindig kórházban kötöttünk ki ahol mindig spiropentet kapott vmilyen antibogyóval....a spiropenttől egyszerűen megőrült a gyerek,bizony,jól gondolod,ezt a gyúrók is használják,stimuláló! ezt rögtön megelégeltem,elvittük pulmonológushoz,ott derültek ki a dolgok,lett állandó gyógyszere,ez az Eonic,úgy néz ki beválik,mert ha megfázik már nem fullad be csak picit húz de egy napig csak,aztán elmúlik,ha nem ez lenne jön a Flixotid,van itthon Ventolin de csak szükség esetén,illetve inhalátorunk,beroduallal kell ha nehéz légzése van.Kapunk emelt családit és én gyest,mert már 4 éves.
2013. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!