Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tovább a gyógyszert a...

Adnátok tovább a gyógyszert a gyereknek? Vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Ősz óta már többször befulladt a fiam, mikor náthás lett, azonnal a tüdejére ment és fulladt. Többször voltunk kórházi megfigyelésen, kapta a hörgőtágítókat (Ventolin, Flixotid, Theophillin kúp, Spiropent egyszerre.) Már utolsó előtti alkalommal csak lassan mert a doki leállni a gyógyszerekkel, most utoljára meg már azt javasolta, hogy a Flixotid maradjon egész januárban, meg 2*3 ml Spiropent is megelőzésnek. Amellett hogy közben kaptunk inhalátort is és naponta 1-2 alkalommal használjuk azt is.

Most egy jó hete nagyon kifordult magából a fiam, hisztis volt, mindenen kiakadt és üvöltött, semmi nem volt jó neki. Egy darabig ráfogtam hogy 2,5 éves, normális ebben a korban ez, de mégis olyan más 'szagú" volt ez a hiszti, mint az igazi. Megnéztem a Spiropent mellékhatásait, és van neki olyan, hogy túlérzékenységi reakció, ez teljesen illet a fiamra. Leálltam lassan a gyógyszerrel 3 nap alatt, szerencsére nincs baja, a másik kezeléseket hagytam persze, és visszakaptam a fiam, elmaradtak ezek a hisztik.

Kipróbálnátok még egyszer hogy tényleg a gyógyszertől van? VAgy hagyjam abba? VIgyem vissza a dokihoz? (ez egy kicsit macerás most, később leírom miért, ......)


2013. jan. 8. 10:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor úgy döntöttem nem adom neki tovább, csak a Flixotide-t. Januárban úgyis vissza kell mennünk pullmonológiára, de most nem oda ahova eddig, mert közben más körzethez kerültünk. Ott újra el kell mondani mindent, felírok mindent amit itt írtatok, és átbeszélek vele mindent hogyan tovább.


Nálunk 3 gyerek van (4 éves nagylány, és vagy egy egypetéjű ikertestvére a szóban forgó kisfiúnak), úgyhogy eleve emelt családit kapunk, meg ikergyesen vagyok, ez sem változna.


Viszont ha tud valaki, abban segíhtetne, hogy mit lehet tenni inhalátorba. Mi sima salvus vizet használunk, nem gyógyszert, de kedves utolsó te írtál valami gyógyszert, az mi? Receptre írják?


Köszönöm!

2013. jan. 8. 14:10
 12/16 anonim ***** válasza:
szia,lehet későn de most jutottam idáig,utolsó vagyok.a salvus vizet nekünk egyáltalán nem javasolta a pulmonológus,helyette a fiziológiás sóoldatot,amit kiírathatsz háziorvossal,ebből kell 1,5 ml,ebbe 20 csepp Berodual,ez is receptköteles,az én fiam 4 éves,ezért 20 csepp!
2013. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Salvust nekünk sem javasolták inhalálásra, csak hidegpárásítóba. Inhalátorba alap esetben én csak a fiziológiás sóoldatot használom. Ha fulladás, nehézlégzés van, akkor Dexa.
2013. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Na most aztán már nagyon belekeveredtem vagy inkább elbizonytalanodtam. Minél előbb elmegyünk pullmonológushoz, most úgyis máshova kell menni mint legutóbb, kíváncsi leszek mit fog mondani.

Köszönöm szépen a válaszokat, utána fogok nézni itt is még jobban a neten a dolgoknak, meg amiket írtatok.

Ha eszetekbe jut valami amit szerintetek hasznos lehet még tudnom, megköszönöm ha pár szóban még írtok.

Szép estét!

2013. jan. 10. 21:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Én leírom miért nem ajánlotta a Salvust: azért, mert ez nem steril. Inhalátornak a lényege, hogy apró szemcsékre porlasztja azt ami benne van, és így belélegezve eljut a legkisebb hörgőcskébe is. A Salvus nem steril, és ha van benne bármi amit a gyerek belélegez, letüdőz, az iszonyat nagy problémákat tud okozni.
2013. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ezen amúgy már én is gondolkoztam, de aztán gondoltam, csak tudja a doki, amit kell/ene neki. ??? Ezek szerint annyira nem....
2013. jan. 10. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!