Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy adjátok be a gyógyszert...

Hogy adjátok be a gyógyszert a gyereknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos, kicsit megfázott és köhög, egy napig lázas is volt. A lázcsillapító kúp eddig nem jött be, hiába toltam be ahogy bírtam, pár perc alatt kinyomta, többszöri próbálkozásom is hiába. Akkor jött a Nurofen szuszpenzió amihez jár egy ilyen injekciós tű. Meglátja már rosszul van tőle ha sikerül is beadnom neki, legtöbbször kihányja. Pedig nem egyből nyomom a szájába hanem "kortyonként" és oldalra, nem pedig egyből a torkába. Ha már hány, akkor persze jön ki vele a kaja is, persze hogy szegény még rosszabbul van. A köhögés gyógyszer ugyanez, szegénykém már ugatva köhög. Kapta ezt a Sinecod-ot, beleraktam a tápszerébe, nem itta meg. Beleraktam a joghurtjába, nem ette meg. Egyszerűen nem értem, tényleg én vagyok ilyen béna. Képtelen vagyok neki gyógyszert adni. Úgy sajnálom szegényt. Az orrcsepp is egy katasztrófa, sokszor ketten kellünk hogy lefogjuk - az orrszívásról nem is beszélve -. Na de nincs mindig itthon velem vki hogy segítsen. Van valami trükk? Vagy mit csinálok rosszul?
2011. jan. 7. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a fecskendő helyett egy gyógyszeres kiskanállal adom neki, ezzel elfogadja, valamelyik gyógyszerhez volt, kis rózsaszínes kanálka.

A kúpot miután beadtad neki a popóját befogtad hogy ne tudja kinyomni?

Egyébként ha muszáj beadni a gyógyszert akkor muszáj, én úgy csinálom hogy a ölembe veszem és befogom az orrát, ilyenkor kénytelen nyelnie kell, lenyeli a gyógyszert. Még anyukámtól tanultam, nekem sem a legbarátságosabb megoldás de inkább minthogy beteg maradjon.

2011. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lázcsillapító kúpot én sem tudok neki adni, mert nem tudom benne tartani. Szuszpenziót tudok én is csak neki adni, pár kanálnyi bébiételes gyümölcs pépbe szoktam neki belerakni, valamiért azt akkor is szívesen fogadja, ha lázas.

Köhögésre kapott egy kanalas orvosságot, nem nagyon tetszett neki, kiöklendezte, az esti tejébe raktam, és vitaminnak hívjuk.

Orcseppet meg el lehet már ennyi idős gyerkőcnek magyarázni, hogy 1 perc az egész, meg lehet a macinak/kutyusnak is cseppenteni az orrát, eljátszani, hogy beteg.

Orrszívás sem egyszerű, de én egyedül vagyok vele, úgyhogy kénytelen vagyok megoldani. Mikor olyan kedve van, hogy hagyja, akkor jó, de ha nem akarja, akkor leültetem a nagy ágyra, mögé párnát teszek, leülök vele szemben, a combomat átrakom az ő combján, és a lábfejemmel lefogom a kezeit, így egyik kezemmel be tudom fogni az egyik orrát, a másikkal meg szívom az orrát.

2011. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a kislányomnak eddig a nurofenen kívül csak gyógynövényes szereket és homeos bogyókat adtam. Ezek édesek, de egy pici vízben feloldva is elfogadja. Most már van olyan, amit a szájába merek adni és elszopogatja, vagy elrágja, mivel édes tetszik neki. A kúppal nem volt gond, de azt már csak akkor adom neki, ha muszáj (legalább egy éve nem kapott). Én is arra gondoltam, hogy talán nem "fogod be" a popsiját utána.


Keserű pirulát még nem kellett adnom a kislányomnak, nem tudom, hogy azt hogy fogom megoldani.


Még egy tipp: ha netán cumizik, láttam iylen gyógyszer adagoló cumit a Tescoban.

[link]

[link]

2011. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A nurofen szuszpenzió édes, epres ízű vagy narancsos, nem olyan rossz még sem szereti. A stodal ami a torkára van, az homeos édes ugyanúgy, azt sem szereti. A keserűeket rakom mindig ételbe italba, de mintha tudná hogy mi van benne, és nem eszi meg.

Sosem cumizott, így az nem jön be, rászoktatni nem akarom már, de azért köszi a tippet.

2011. jan. 7. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem veszi csak úgy be a gyógyszereket.Én mindig üdítőbe teszem a nurofent,és úgy megissza.Mást még nem kellett adni neki.Az orrcseppet sem szereti az orrszívásról meg ne is beszéljünk....magyarázhatom én neki,hogy ez kell és jobb lesz neked,ő úgyis csak arra emlékszik,hogy ez neki kellemetlen,így nem fogja szeretni,engedni meg pláne...
2011. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!