Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy kérés egy 2 évestől,...

Nagy kérés egy 2 évestől, hogy az "akarok" szó helyett a "szeretnék" szót használja?

Figyelt kérdés
Okos, értelmes 2 éves kislány, aki tisztán, folyékonyan, mondatokban beszél. Számomra az "akarok" szó, olyan követelőző, egész nap ezt mondogatja, hogy akarok ezt vagy azt. Szeretném, ha a "szeretnék" szót használná, de nem tudom, hogy itt van-e ennek az ideje, vagy még belefér, hogy az "akarok" szóval kérjen mindent.
2013. jan. 8. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem gondold át, hogy Ti hogy használjátok és légy magadhoz őszinte. Ha Ti felnőttek a szeretnék szót használnátok, akkor Ő is azt tanulta volna meg.

Én úgy gondolom, hogy 2 évesen még Ő nem fogja megérteni a különbséget.

2013. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ő még nem érti, hogy mi a 2 szó között a különbség. Persze taníthatod neki, hogy a szeretnék a helyes kifejezés, de ne legyél rá mérges, ha az "akarok, akarom" kifejezéseket használja.
2013. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
a legtöbb két éves nem beszél folyékonyan, úgyhogy max. bevetheted azt, hogy "nem hallom", vagy visszakérdezel, hogy teát szeretnél? Nálunk úgy is szoktam, hogyha mondja, hogy teát akarok, akkor mondom: anya, teát szeretnék és megismétli. Ennyi idősen mindent utánoz. Pl. elővettem a chipset ami maradt szilveszterről, párom mondta, hogy ez "szemét kaja". A 2,5 éves meg: kérek szemét kaját. Fogalma sincs, hogy mit mond, tudod terelgetni még.
2013. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Megérti 2 évesen is a különbséget. Az én lányom is az "akarom" és a "Kell" szót mondogatta. Pedig mi mindig a szeretném, vagy a megkaphatom szavakat használtuk.

Az én lányomat elég hamar rá lehetett szoktatni a helyes kifejezésekre.

Amikor kellett neki valami és azt mondta hogy akarom, akkor leguggoltam hozzá, és kedvesen elmondtam neki, hogy megkapja ha azt mondja hogy "szeretném" Ha nem mondta nem kapta meg. Legyen az egy baba vagy kisautó. Hamar rájött hogy így könnyebben megkap dolgokat.

A gyerekeket már 2 évesen lehet tudatosan nevelni. Lehet nekik tanítani hogy a köszönöm is szép szó.. Ha csúnya szót hall (amit nem feltétlenül otthon hall, hanem az utcán, a téren stb) már lehet tanítani hogy nem szabad mert csúnya szó..

2013. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Még ne várd el tőle. Sok felnőtt is használja, néha én is. Az emberek tudatában nem igazán különül el a két szó jelentése.

Mindenesetre én is kijavítom a fiam.

2013. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként ő is mindent megismétel, folyton dumál, olyan mint egy kis papagáj :) Mindig kijavítom, de érdekes ezt nem akarja megismételni.

Ő: - Anya, teát akarok!

Én: - Anya, teát szeretnék.

Ő: - Igen!

2013. jan. 8. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:
mondogasd így neki, hogy kijavítod az akarokot szeretnémre. Rá fog állni kis idő múlva.
2013. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krisztivan ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz Őket még a rettentő erős akarat viszi előre!Mindent(beszélni,járni,fogni,bilizni)ez az erős akarat miatt tanulnak meg.Ha otthon a kérek és szeretném szavakat használjátok akkor nem hiszem,hogy izgulni kéne miatta.Dackorszakban van és még rá is tesz egy lapáttal ha látja az ideget rajtad.

-anya,teát akarok!(gyerek)

-rendben,és?!kéred?(szülő)

-igen,kérem.

Szerintem ennyivel pont megoldható a dolog.

2013. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet h fura, de bárhogy próbálom felidézni, hogy mi hogyan beszélünk, egyszerűen nem tudom, hogy mi mit használunk. Mivel sosem figyelem magam beszéd közben, nem tudom mit szoktam mondani. Mert a fejemben "kérem, köszönöm szépen, tessék, szeretnék" szavak vannak, de vajon ezt is mondom? Na majd ezentúl megfigyelem magamat is :) Egyébként a "tessék, köszönöm szépen" szavakat hamar megtanulta, mindent megköszön, még azt is amit nem kéne :)

Én: - Kérsz egy joghurtot?

Ő: - Igen, köszönöm szépen anyakám (anyukám)


:)

2013. jan. 8. 13:23
 10/15 anonim ***** válasza:

De cuki! :))


Az én 2 évesem még alig beszél, de az akaratát nagyon jó kifejti, nemes egyszerűséggel annyit mond, hogy "azt anya!" :))

Én is mindig visszakérdezek, hogy azt szeretnéd? Remélem majd ez marad meg benne.


A nagyobbik gyerkőcöm 4,5 éves és ha nagyon elszalad vele a ló még a mai napig hajlamos rá, hogy csakazértis azt mondja, hogy akarom, pedig azért ő már tudja, érti hogy így nem ér el vele semmit, de mégis. Benne is még tombol az akaratoskodás, azért nagyon remélem, hogy előbb utóbb észhez tér és elhagyja. :L Legalább is az apjával azon vagyunk, hogy ezeket elhagyja.


Elgondolkoztam amit írtál, hogy nem tudod felidézni, hogy beszélsz hozzá, hát én sem. Én akkor szembesültem a saját beszédemmel, mikor a nagy úgy igazán beszélni kezdett és minden egyes szót, szófordulatot átvettem tőlem meg az apjától. Na ekkor kezdtem igazán odafigyelni, mit és hogyan, milyen hangsúllyal mondok, de még így is kihámoz minden olyan szót a beszédünkből, amit nem kéne.

Szóval azt, amit mondanak, egy az egyben tőlük veszik át, mert ha nem hallja soha az akarom szót, nem is fogja magától mondogatni ennyi idősen.

2013. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!