Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy kérés egy 2 évestől,...

Nagy kérés egy 2 évestől, hogy az "akarok" szó helyett a "szeretnék" szót használja?

Figyelt kérdés
Okos, értelmes 2 éves kislány, aki tisztán, folyékonyan, mondatokban beszél. Számomra az "akarok" szó, olyan követelőző, egész nap ezt mondogatja, hogy akarok ezt vagy azt. Szeretném, ha a "szeretnék" szót használná, de nem tudom, hogy itt van-e ennek az ideje, vagy még belefér, hogy az "akarok" szóval kérjen mindent.
2013. jan. 8. 12:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kislànyom 2,5 éves és ugyanez a helyzet. Ez a dolog nàlunk sem megy, egyszerűen nem tanulja meg. Pedig mindig kijavítom. A màsik dolog a köszönés. Pàr hónapja mindenkinek köszönt magàtól, most még ha kérem, akkor sem.
2013. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos,jelenleg E/2 személyben beszél,pl szeretnék,kérsz,még sose mondtam,hogy akarom,de mondja,hogy légyszi és köszi,mindig úgy beszélünk egymáshoz is,hogy kérsz vagy szeretnél,vagy légyszi add oda,és hozzá is így Ő is ezt használja.
2013. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*szeretnél
2013. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Most kelt fel, és az első mondata az volt, hogy "Akarok pónis mesét nézni!" Kérdem: "Szeretnél pónis mesét nézni?"

- Igen!


Elmentünk pisilni, és ott már azt mondta, hogy:

- Anya légy szíves, szeretnék pónis mesét!

:)

Hát nagyon megölelgettem, megdicsértem, hogy ezt mondta.

- De ügyesen mondtad! Szeretnél pónis mesét?

- Igen, igazán köszönöm!

Annyira megzabálom! :D

2013. jan. 8. 14:01
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kétéves örülj, hogy beszél. Tőled is biztos sokszor hallja az akar szót (nem akarsz játszani? mit akarsz enni? akarsz hintázni? stb.) Persze kijavítgathatod, hogy "szeretnék", de időbe telik, mire átáll erre.
2013. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!